Gian Luca lankėsi Švenčionių rajone įsikūrusiame arbatos fabrike „ETNO“, kur jo direktorius Elmantas Pocevičius supažindino ne tik su arbatos gamybos subtilybėmis, bet ir išdavė, kada tikslingiausia gerti arbatžolių arbatą.
„Nors vaistažoles dažniausiai prisimename tik tada, kai prasčiau pasijaučiame, iš tiesų jas vartoti reikėtų pradėti truputį anksčiau. Juk vaistažolių arbata neturi jokio pašalinio efekto“, – sakė specialistas, pridurdamas, kad tai gali padėti užkirsti kelią įvairioms ligoms.
O ar žinote, kaip iš tiesų reikia ruošti arbatą? Renkantis vaistažolių arbatą, geriausia rinktis smulkiai paruoštas vaistažoles, o arbatą užpilti kuo karštesniu vandeniu.
Arbatos pakelį, pasak E. Pocevičiaus, reikėtų mirkyti maždaug 10 minučių – per trumpesnį laiką tik kiek pasikeis arbatos spalva ir skonis, tačiau naudos iš jos bus nedaug.
Įkvėptas pokalbių apie arbatą ir jos naudą, Gian Luca pasiraitojo rankoves ir persikėlė į virtuvę, kur gamino neįprastą, tačiau itin sveiką patiekalą – arbatos garuose ruoštą lašišą su gaiviomis salotomis. Išbandykite patys – skonis tikrai nenuvils.
Arbatos garuose ruošta lašiša su gaiviomis salotomis
Reikės:
- Lašišos filė;
- Etno arbatos „Gaivi akimirka“;
- 2 vnt. morkų;
- 1 vnt. saliero stiebo;
- 1 vnt. geltonosios paprikos;
- 1 vnt. raudonosios paprikos;
- Saujos anakardžių riešutų;
- Alyvuogių aliejaus;
- Druskos, pipirų;
- Šviežios petražolės;
- Šviežios mėtos.
Gaminimo eiga:
Grilyje užverdame vandenį, į jį beriame 3-4 pakelius arbatos ir uždengiame, leidžiame išsiskirti skoniui 10-15 minučių.
Nuo lašišos filė nupjauname odelę ir supjaustome norimo dydžio gabalėliais. Dedame į grilį ir gariname 12 minučių.
Per tą laiką ruošiame salotas: smulkiai sutarkuojame morkas, kubeliais supjaustome paprikas ir salierą. Sulaužome saują anakardžių ir beriame į salotas. Jas pagardiname mėtos lapeliais, druska, pipirais ir alyvuogių aliejumi.
Lašišą patiekiame su šviežiomis petražolėmis. Skanaus!