• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pierce Brosnan, vaidinęs Džeimsą Bondą, greitai užkariavo Holivudą. Aktorius taip pat buvo matytas filmuose „Misis Doubtfire“ ir „Mamma Mia!“, tačiau už žvaigždės blizgesio ir žavesio slėpėsi skaudanti širdis, kai dėl vėžio neteko dukros ir pirmosios žmonos.

Pierce Brosnan, vaidinęs Džeimsą Bondą, greitai užkariavo Holivudą. Aktorius taip pat buvo matytas filmuose „Misis Doubtfire“ ir „Mamma Mia!“, tačiau už žvaigždės blizgesio ir žavesio slėpėsi skaudanti širdis, kai dėl vėžio neteko dukros ir pirmosios žmonos.

REKLAMA

Kai jo karjera pradėjo kilti nuo pat pirmojo filmo sėkmės, pirmoji Brosnan žmona Cassandra Harris pralaimėjo kovą su kiaušidžių vėžiu. Kai Cassandros vaikai taip pat neteko tėvo, Brosnan oficialiai juos įsivaikino ir susilaukė dar dviejų vaikų su savo antrąja žmona Keely Shaye Smith.

Nuo vėžio mirė žmona ir dukra

Nepaisant to, kad santuoka buvo laiminga, Brosnan, deja, susidūrė dar su viena didele tragedija, nes jo dukra Charlotte 2013 metais mirė nuo to paties vėžio, kuris pasiglemžė jos motiną, rašo express.co.uk.

Brosnan, penktasis aktorius, atlikęs britų šnipo Džeimso Bondo vaidmenį, po Charlotte netekties paskelbė pareiškimą. Jame buvo rašoma: „Charlotte su vėžiu kovojo maloningai ir žmogiškai, drąsiai ir oriai. Mūsų širdys sugniuždytos dėl mūsų gražiosios mergaitės netekties. Mes meldžiamės už ją ir už tai, kad šios apgailėtinos ligos išgydymas greitai taptų įmanomu“. Po Charlotte mirties Brosnan įsivaikintas sūnus ir Charlotte brolis Chrisas pradėjo piktnaudžiauti narkotikais. Brosnan nuolat prisimena Charlotte, įkeldamas jos nuotraukas į „Instagram“ jos atminimui. 2020 metų birželio 29 dieną Brosnan nufotografavo save savo namuose Havajuose, sakydamas: „Žiūriu į tave, vaikeli... Charlotte atminimui ir su gimtadienio sveikinimais mano mylimajai Marley May“.

REKLAMA
REKLAMA

Kokie yra kiaušidžių vėžio simptomai?

NHS paaiškina, kad kiaušidžių vėžys yra vienas iš labiausiai paplitusių moterų vėžio tipų, ypač tų, kurios išgyveno menopauzę. Kiaušidės yra maži organai, esantys pilve, kurie yra sujungti su gimda ir saugo moters kiaušialąstes. Dažni kiaušidžių vėžio simptomai yra šie:

REKLAMA
  • nuolatinis pilvo pūtimas;
  • diskomfortas pilve ar dubens srityje;
  • greitai pajuntamas sotumo jausmas valgant;
  • dažnesnis nei įprasta poreikis šlapintis.

Dėl tokių simptomų sunku atpažinti būklę, nes jie yra panašūs į kitas ligas, tokias kaip dirgliosios žarnos sindromas (IBS). NHS ir toliau aiškina, kad moterys turėtų kreiptis į gydytoją, jei daugiau nei 12 kartų per mėnesį patiria bet kurį iš šių reiškinių:

  • išsipūtęs pilvas;
  • nepraeinantys kiaušidžių vėžio simptomai;
  • šeimoje yra sirgusių šia vėžio forma.

„Cancer Research UK“ paaiškina daugybę veiksnių, galinčių padidinti kiaušidžių vėžio riziką, įskaitant nekontroliuojamus veiksnius, tokius kaip amžius. Svetainėje paaiškinama, kad kiaušidžių vėžio rizika smarkiai padidėja nuo maždaug 45 metų amžiaus ir yra didžiausia 75–79 metų amžiaus moterims.

REKLAMA
REKLAMA

Kokie yra rizikos veiksniai?

Paveldėti genai yra dar vienas nekontroliuojamas rizikos veiksnys. 15% atvejų sukelia paveldėti genai, ypač BRCA1 ir BRCA2 genų versijos. Šie genai taip pat padidina krūties vėžio riziką. Naudojant pakaitinę hormonų terapiją (PHT), taip pat gali padidėti kiaušidžių vėžio rizika, nors „Cancer Research UK“ primena moterims, kad rizika yra maža, o PHT nauda gerokai didesnė.

Kaip ir daugelis vėžio formų, rūkymas, asbestas ir antsvoris gali padidinti riziką, todėl gyvenimo būdo keitimas yra paprastas būdas sumažinti riziką. Kai kurie kiti būdai, kaip apsisaugoti nuo kiaušidžių vėžio rizikos, yra šie:

  • kombinuotos kontraceptinės piliulės
  • vaikų gimdymas ir žindymas
  • histerektomija

„Cancer Research UK“ teigia, kad daugiau nei 70 iš 100 moterų išgyvena po šio tipo vėžio diagnozės dar vienerius metus ar ilgiau, o 45% išgyvena penkerius ar ilgiau.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų