Sodininkystės ekspertė Jane Perrone pasidalino savo geriausiais patarimais, kaip suvaldyti besiveisiančius kenkėjus. Nors gali kilti pagunda naudoti cheminius pesticidus, jie gali pakenkti ir tiems vabzdžiams, kurie naikina nepageidaujamus kenkėjus. Vietoj to Jane rekomenduoja pasisodinti gėlių, kurios pritraukia polinatorius ir kitus vabzdžius.
Šis metodas vadinamas „kompanionų sodinimu“ ar „tarpueilių sodinimu“, ir padeda atbaidyti kenkėjus bei augalams geriau augti. Šalia pasodinus tam tikrus augalus jie išleidžia tam tikrus vamzdžius pritraukiančias arba atbaidančias medžiagas, ir taip apsaugo augalus. Pavyzdžiui, svogūnų kvapas atbaido kai kuriuos vabzdžius nuo kenkėjų apimtų augalų.
Rekomenduoja vienmetes gėles sodinti daržovių lysvėje
Jane rekomenduoja vienmetes gėles sodinti daržovių lysvėje, kad išgautumėte tokį efektą.
Ji sako: „Daugybę gėlių galima auginti greta vaisių ir daržovių. Galima daržovių lysvėse sodinti medetkas, o taip pat ir limnantes. Vienmetės gėlės labai vilioja polinatorius, pavyzdžiui, bites ir žiedmuses. Jei jų bus daug, pavyks suvaldyti kenkėjų veisimąsi.
Pavyzdžiui, jei pasodinsite daugiau gėlių, aplink jas būriuosis auksaakė, kurios suvalgo daugelį amarų. Bitės taip pat apvaisins pomidorų augalus. Taigi, jos taip pat yra reikalingos.“
Sodininkystės ekspertė sako, kad augalai ne tik saugo daržoves nuo kenkėjų, bet ir labai gražiai atrodo sode.
„Gėlės visada labai papuošia daržovių lysvę“, – priduria ji. – „Tokie sodai atrodo labai gražiai, ir rezultatai būna fantastiški, nes apsisaugote nuo kenkėjų.“
Pastebėti, kad jūsų auginamas daržoves ir kitus augalus apėmė kenkėjai – tikrai labai nemalonu, ypač jei juos auginote ilgai, iš sėklų. Bet Jane sako, kad dėl kai kurių kenkėjų pernelyg jaudintis neverta, nes jais minta daugelis mums reikalingų vabzdžių, rašoma express.co.uk
Ji paaiškino: „Aš stengiuosi nepanikuoti dėl kenkėjų ir niekada neieškau būdo juos visus išnaikinti, kad daugiau nebūtų nė vieno. Viskas turi savo vietą. Amarais minta boružės, o boružės juk patinka visiems, todėl tereikia palaikyti pusiausvyrą, kad situaciją būtų galima kontroliuoti.“