• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Statinai – tai tam tikrai vaistai, kurie padeda mažinti žemo tankio lipobaltymo (ŽTL) cholesterolio kiekį kraujyje. Aukštas ŽTL cholesterolio lygis gali būti pavojingas.

Statinai – tai tam tikrai vaistai, kurie padeda mažinti žemo tankio lipobaltymo (ŽTL) cholesterolio kiekį kraujyje. Aukštas ŽTL cholesterolio lygis gali būti pavojingas.

REKLAMA

Statinus vartoja maždaug šeši milijonai britų, bet jie laikomi kontraversiškais vaistais – daugelis pacientų skundžiasi nemaloniu šalutiniu poveikiu, rašoma express.co.uk.

Kaip ir visi kiti vaistai, statinai gali turėti šalutinį poveikį, nors jis ir nepasireiškia visiems statinus vartojantiems pacientams. Statinai kartais reaguoja su kitais vaistais, ir taip padidėja šalutinio poveikio, pavyzdžiui, žalos raumenims, rizika. Vis dėlto, statinai sumažina infarkto ir insulto riziką, todėl juos patartina vartoti, jei gyvenimo būdo pokyčiai cholesterolio lygio nesumažina.

Su savo gydytoju pasitarti apie jų privalumus ir galimą riziką

Didžiosios Britanijos Nacionalinė sveikatos tarnyba informuoja, kad prieš pradedant vartoti statinus reikėtų su savo gydytoju pasitarti apie jų privalumus ir galimą riziką. Jei tam tikras šalutinis poveikis jums yra itin ženklus, apie tai reikėtų pranešti gydytojui. Yra penki dažniausiai skiriami statinų tipai – tai atorvastatinas, fluvastatinas, pravastatinas, rosuvastatinas ir simvastatinas.

REKLAMA
REKLAMA

Statinus gali tekti vartoti, jei jau turėjote infarktą ar insultą, kad šios būklės nepasikartotų. Statinus paprastai tenka vartoti visą likusį gyvenimą, nes nustojus juos gerti cholesterolis per kelias savaites sugrįš į pirminį lygį.

REKLAMA

Sveikatos tinklapyje „Drugs.com“ rašoma, kad yra keletas galimų simvastatinų šalutinių poveikių. Tai gali būti šlapimo pūslės skausmas, kraujingas, neskaidrus ar tamsios spalvos šlapimas, skausmingas, graužiantis ar sunkus šlapinimasis, dažnas poreikis šlapintis ir gausesnis šlapimas.

Kaip ir visi kiti vaistai, statinai turi šalutinį poveikį

Didžiosios Britanijos sveikatos tarnyba skelbia: Kaip ir visi kiti vaistai, statinai turi šalutinį poveikį, tačiau dauguma žmonių jį lengvai pakelia ir rimtesnių problemų nepatiria. Kiti dažni šalutiniai poveikiai – galvos skausmas, galvos svaigimas, pykinimas, neįprastas nuovargis ir fizinis silpnumas.

REKLAMA
REKLAMA

Daugumą statinų reikia gerti vakare, nes tuo metu gaminasi daugiausia cholesterolio, informuoja „British Heart Foundation“:

„Svarbu vaistus gerti reguliariai, pagal gydytojo nurodymus. Nors daugumą statinų reikia gerti vakare. tikslius nurodymus duos gydytojas.“

Taip pat pastebima, kad anot naujausių tyrimų labai retais atvejais statinai gali padidinti 2–ojo tipo diabeto riziką. Tačiau statinai yra vieni saugiausių ir geriausiai ištirtų vaistų, kokius galima gauti.

Ir ką mūsu medikai neźino , kad statinai - negerai ??? Viską jie žino - skiria vaistus , bet priežasties neieško!!! Kodėl niekada nesiųlo papildų ,kurie padeda ... Atėjo toks laikas , ksi eiti pas medikus baisu , nes nieko neišgirsti apie ligą -- tik uždedi jiems+.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų