• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Užtenka pažiūrėti beveik bet kokią moters orgazmą įkūnijančią sceną filme, kad būtų galima susidaryti įspūdį, kaip moteris „turėtų“ reaguoti sekso metu.

Užtenka pažiūrėti beveik bet kokią moters orgazmą įkūnijančią sceną filme, kad būtų galima susidaryti įspūdį, kaip moteris „turėtų“ reaguoti sekso metu.

REKLAMA

Nuo filmo „Kai Haris sutiko Salę“ („When Harry Met Sally“) iki „Sekso ir miesto“ („Sex and the City“) ar paprasčiausio pornografinio filmo – moterys apimtos aistros ne tik šaukia apie savo ekstazę taip, kad visi girdėtų, bet ir dejuoja iš malonumo. Garsiai, rašoma edition.cnn.com.

Tačiau ar tai tik kino filmų scenos, ar iš tiesų egzistuoja kažkas panašaus į triukšmingą seksą?

Kodėl moterys dejuoja?

2011 m. Gayle Brewer iš Centrinio Lankašyro universiteto ir Colinas Hendrie iš Lydso universiteto paskelbė savo tyrimus šia tema žurnale „Archives of Sexual Behavior“. Atlikdami tyrimą jie paprašė 71 lytiškai aktyvios heteroseksualios 18-48 metų amžiaus moters pateikti daugiau informacijos apie vokalizaciją sekso metu.

Tyrėjai nustatė, kad daugelis moterų tikrai triukšmavo, tačiau nebūtinai orgazmo metu. Vietoj to 66 proc. teigė, kad dejuoja, norėdamos pagreitinti partnerio kulminaciją, o 87 proc. teigė, kad sekso metu dejuoja, norėdamos pakelti partnerio savivertę.

REKLAMA
REKLAMA

„Nors moterų orgazmai dažniausiai būdavo patiriami preliudijos metu, kopuliacinės vokalizacijos dažniausiai pasigirsdavo prieš vyro ejakuliaciją ir kartu su ja“, – rašė tyrėjai. Moterys taip pat nurodė, kad sekso metu dejuoja norėdamos sumažinti nuobodulį, nuovargį ir skausmą/diskomfortą.

REKLAMA

Taigi, ar moterų vokalizacija sekso metu yra tik spektaklis dėl antrųjų pusių?

„Šioje srityje nėra daug tyrimų, – sakė Indianos universiteto seksualumo tyrėja Kristen Mark, – tačiau per socialines medijas esame bombarduojami vaizdais, kurie mums sako, kad dejavimas siejamas su orgazmu ir seksualiniu malonumu. Taigi, tai būtų gana išmintinga apsimetinėjimo strategija, nes vyrai ir taip linkę dejones sieti su orgazmu.“

Dejavimo nauda

„Jei imituojate orgazmą, siunčiate partneriui signalą, kad jis viską daro teisingai, nors iš tikrųjų taip nėra“, – sakė sekso pedagogė ir knygų autorė Patty Brisben. „Dejavimą naudokite kaip būdą signalizuoti, kad esate susijaudinusi ir iš tikrųjų jaučiatės gerai, o ne kaip būdą nuslėpti, kad taip nėra.“

REKLAMA
REKLAMA

Dejavimas sekso metu iš tikrųjų gali būti puiki priemonė, padedanti moterims gauti tai, ko jos nori lovoje. Kaip aptariau savo skiltyje apie kalbėjimą apie seksą, ne visada lengva seksualines mintis paversti veiksmais, todėl šiek tiek strateginio dejonavimo tikrai gali padėti pasiekti tikslą.

„Moterys mokosi prisiimti atsakomybę už savo seksualinius poreikius ir norus miegamajame“, – aiškino Brisben. „Turime žengti dar vieną žingsnį į priekį ir leisti sau tapti mokytojomis. Naudodamos vokalizaciją mokykite partnerį. Tai gali padėti jums pasakyti „stop, eik, taip, dar prašau“, neskambant kaip kelių policininkui“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kalbant apie dejavimą, „nauda partneriui nėra vienintelė“, – sakė Mark. „Galbūt triukšmas kai kurias moteris jaudina ir padeda joms patirti malonumą.“

Brisben pritarė: „Manau, kad yra daug moterų, kurioms reikia garsiai dejuoti, kad padėtų sau pasiekti orgazmą. Tai padeda joms ir jų orgazmui judėti pirmyn. Be abejo, yra etapų. Kai moteris pradeda jį patirti, ji gali tapti labai balsinga, o paskui, kai jau yra ties riba, pereiti į ramybės periodą.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų