• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ateinantys naujieji metai – puiki proga keisti gyvenimo įpročius. Kokius? Tuos, kurie pateikti žemiau. Mes neskatiname jūsų atsisakyti gliuteno, pieno produktų ar gazuotų gėrimų, nors tai padaryti taip pat būtų neprošal.

Ateinantys naujieji metai – puiki proga keisti gyvenimo įpročius. Kokius? Tuos, kurie pateikti žemiau. Mes neskatiname jūsų atsisakyti gliuteno, pieno produktų ar gazuotų gėrimų, nors tai padaryti taip pat būtų neprošal.

REKLAMA

Šį kartą kalbame apie negatyvius ir jus slegiančius dalykus, kenkiančius protinei ir fizinei sveikatai bei jūsų laimei.

Persistengiate sportuodami

Didžiuojamės, jog jūs gyvenate aktyviai, sportuojate ir rūpinatės savimi, savo kūnu, tačiau kartais persistengiama net šioje srityje.

Nereikia sportu užsiimti kiekvieną dieną ryte ir vakare ir tikrai nebūtina sporto salėje praleisti kelias valandas. Sportas jums turėtų būti priemonė, padedanti tinkamai funkcionuoti pačiam kūnui, tačiau per didelis fizinės veiklos kiekis gali jus išvarginti, sukelti papildomų problemų, netgi tapti svorio augimo priežastimi.

Nepamirškite skirti laiko ir poilsiui. Kitąmet stenkitės atrasti balansą tarp aukšto intensyvumo treniruočių ir atsipalaidavimo bei mėgavimosi gyvenimu.

REKLAMA
REKLAMA

Sportuojate tik tam, kad pakeistumėte kūną

Sportuoti turite tam, kad apdovanotumėte savo kūną, o ne jį baustumėte. Sportuokite dėl to, jog mylite save, o ne todėl, jog negalite pažvelgti į veidrodį.

REKLAMA

Tuomet, kai pakeisite mąstymą, pasikeis ir jūsų gyvenimas. Jūsų tikslu turėtų tapti noras jaustis gerai, būti sveiku ir laimingu žmogumi, o išoriniai pokyčiai išryškės savaime.

Atsisakykite nekenčiamų sporto pratimų

Jei negalite pakęsti dviračio minimo, tai kodėl vis dar lankote grupines treniruotes? Jei sporto klube nesijaučiate laimingas, kodėl mokate pinigus už narystę? Kaip jau buvo sakyta, sportuoti turėtumėte tik dėl to, kad būtumėte sveiki, tačiau ne ką mažesnę reikšmę turi ir laimės jausmas.

REKLAMA
REKLAMA

Būtent taip turėtumėte jaustis ir sportuojant – laimingi. Ateinantys naujieji metai yra puiki proga pakeisti sporto klubą ar išbandyti naujas grupine treniruotes, galbūt pradėti bėgioti? Kad ir ką pasirinksite, nenustokite ieškoti to, kas jums patinka ir teikia daugiausia džiaugsmo.

Neveiksmingos dietos

Keisti reikia ne tik sporto rutiną. Jei laikotės dietos, nusprendėte maitintis pagal specialų planą, tačiau jums nepavyksta jo laikytis, kodėl vis dar kankinate save ir savo sveikatą?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jūs neturite valgyti tam tikrų maisto produktų tik todėl, jog tai daro kiti. Šiais ateinančiais metais ieškokite tokio mitybos plano, kuris jums tinka ir patinka, o ne atvirkščiai.

Daržovės, kurių negalite pakęsti

Kad būtumėte sveiki, nereikia valgyti vien tik lapinį kopūstą. Neverskite savęs kimšti sveikais laikomų produktų, jei negalite pakęsti jų skonio ar kvapo.

REKLAMA

Būtent toks savęs prievartavimas ir nemėgstamų produktų valgymas kenkia labiau, nei išgerta stiklinė gazuoto gėrimo. Išbandykite naujus vaisius ir daržoves, kurie jums patiktų, ir džiaukitės atradę dar neragautus skonius.

Iš anksto neteiskite

Gali būti, jog net patys to nesuvokdami, dažnai teisdavote žmones dėl jų mitybos ar sveikos gyvensenos įpročių. Pats metas kiek atidžiau save stebėti ir nustoti dėl visko konkuruoti. Mėgaukitės tuo, kas patinka jums ir tą patį leiskite daryti kitiems.

REKLAMA

Įkyrus kalorijų skaičiavimas

Nors kalorijų skaičiavimas gali būti naudingas, tai neatskleidžia visos tiesos. Suvalgius 1000 kcal guminukų ir tokį patį kiekį vaisių gausite skirtingus rezultatus.

Skaičiuojant kalorijas dažnai nesusimąstoma apie maistines medžiagas, be to, toks maniakiškas elgesys neleidžia mėgautis patinkančiu maistu, jūs tampate įsitempę, negalite atsipalaiduoti.

Svarstyklės

Kaip ir kalorijų skaičiavimas, svarstyklės svorio metimo metu yra išties naudingas įrankis, tačiau pasikliauti vien tik jomis nereikėtų. Dėmesį sutelkite į tai, kiek ir kaip dažnai jūs judate ir stebėkite savo savijautą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Stresas

Gyvenimas yra per trumpas, kad nuolatos būtumėte veikiami streso. Jūs nusipelnote būti laimingi. Ar taip jaustis neleidžia kažkas darbe?

O gal turite bėdų asmeniniame gyvenime? Dabar pats metas viso to atsikratyti. Skirkite laiko sau ir įvertinkite savo gyvenimą, keiskite tai, ką būtiną, atsisakykite to, kas kenkia.

Gėda, jog esate kankinami streso

Šiais modernių technologijų ir socialinių tinklų laikais vis daugiau žmonių jaučia spaudimą vaizduoti, koks tobulas yra jų gyvenimas. Be to, žmones kankinantis stresas, nuotaikų kaitos sutrikimai ir neramumas dažnai yra laikomi didžiausiomis protinėmis gėdomis.

REKLAMA

Jei artėjant šventėms vis dažniau atsiduriate stresinėse situacijose, jaučiate nerimą, jus užplūdo įvairios emocijos, kurių atsiradimo priežastis nėra aiški, dėl to gėdytis tikrai nereikėtų.

Kartais tiesiog būtina visiems pranešti, jog esate pavargę, jums norisi nuo visų atsiriboti ir nebenorite apsimetinėti, kad jums viskas gerai.

Tobulumas

Gyvenimas ne visada būna toks, koks jis daugelio vaizduojamas socialiniuose tinkluose skelbiamose nuotraukose, todėl, kaip ir teigta anksčiau, netobulas gyvenimas yra visiškai normalus.

REKLAMA

Savęs kaltinimas

Net jei nejaučiate apmaudo dėl išorinių dalykų, kartais taip jaustis mus priverčia viduje susikaupusios mintys, emocijos.

Jei sporto salėje nesugebate atlikti tobulo špagato, kaip tai daro kasdien su jumis sportuojanti moteris, šiais metais nebuvote paaukštintas pareigose, dėl to tikrai nereikia savęs kaltinti.

Esate tik žmogus, o jūsų gyvenimas – kelionė, kurios metu reikia mokėti švęsti net ir mažiausias pergales, nepamiršti pagirti savęs, apžvelgti, ką pavyko pasiekti ir padėkoti už jums suteiktas galimybes.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų