Dabar vaikštinėjame Vilniaus edukologijos universiteto oranžerijoje, kurioje auga šimtai augalų. Botanikė Teresė Jokšienė sako, kad buvo tirta pora šimtų kambarinių gėlių, kaip jos veikia mūsų aplinką.
Ar galim manyti, kad vieni geresni už kitus? Kokias gėles statyti miegamajame? O gal kaip tik atvirkščiai – nereikia? Juk, tikinama, kad jei dieną augalai gamina deguonį, naktį, kaip ir mes, juo kvėpuoja.
Tačiau siekiant švaraus oro nederėtų miegamojo paversti oranžerija, esą geriau mažiau augalų, nei per daug. Jeigu kambaryje nedaug vietos nereikėtų perkrauti – nedaug vietos užima, kartu puikiai valo orą ir gražiai atrodo sanpaulijos. Labai svarbus augalas namuose yra ir palergonija,
Įdomu, kad mums senstant savotiškas palergonijų kvapo suvokimas keičiasi.
Žinoma, kad pajustumėm augalų poveikį labai svarbu, kad jų lapai būtų švarūs. O kaip darbo vietoje? Dažnai girdim rekomendacijas prie kompiuterio statyti kaktusus.
Tačiau kaktusas – kaktusu, o japonai šalia kompiuterių darbo vietose rekomenduoja statyti citrinmedį.
Pasirodo, yra ir dar vienas stebuklingas augalas. Paprastas, senovinis lietuviškas. Kuris ne tik pasisavina labai daug kenksmingų medžiagų, bet ir perspėja, jeigu jų namuose pavojingai per daug.
Neretai norėdami pasipuošti namus perkame orchidėjas, tačiau jas derėtų statyti ne miegamajame, o svetainėje. O štai virtuvėse visai pravartu auginti prieskoninius augalus. Ir gražu, o ir naudinga. Tiesa, jeigu virtuvė gerai vėdinama – tik tada joje auginamus prieskonius rekomenduojama valgyti. Tačiau specialistai ragina nuo mažens paaiškinti vaikams, ką galima valgyti.
Didžiąją laiko dalį namuose vis tik praleidžiam miegamajame, tad labai svarbu, kad ilsintis oras jame būtų švarus. Tačiau labai svarbu ir augalai darbo vietose, esą būtent jie padeda mūsų psichikai užblokuoti aplinkos dirgiklius, tada užuot eikvoję energiją reagavimui į trikdžiIUS ją panaudojam tikslingam darbui.
Plačiau apie tai TV3 reportaže