Šią informaciją patvirtino ministro patarėja ryšiams su visuomene Eglė Samoškaitė.
Ministerijoje yra vienas darbuotojas, susirgęs tymais. Ar šis darbuotojas buvo pasiskiepijęs vaikystėje ar vėliau, informacijos neturime.
Darbuotojai, kurie turėjo tiesioginį kontaktą su susirgusiu asmeniu nustatytą laiką iki ligos diagnozavimo, buvo nukreipti į gydymo įstaigas pasiskiepyti.
Skiepas gali padėti, jeigu pasiskiepijama per 72 val. nuo kontakto. Kaip žinote, asmenys, turėję sąlytį su sergančiuoju tymais, skiepijami nemokamai.
Darbuotojams, kurie dirbo tame pačiame aukšte (kadangi ligos sukėlėjai platinami oro lašeliniu būdu), sudarytos sąlygos inkubacinio periodo laikotarpiu dirbti nuotoliniu būdu iš namų.
Visi skiepytis norintys ministerijos darbuotojai bus skiepijami ministerijos lėšomis balandžio pabaigoje-gegužės pradžioje.
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro medikai primena, kad tymų infekcijos šaltinis – tik sergantis žmogus, kuris tymų virusą į aplinką išskiria 4–5 dienos iki ir 4 dienos po išbėrimo. Asmenys, paskiepyti nuo tymų, kitų asmenų negali užkrėsti.
Ilgalaikis imunitetas nuo tymų susidaro po dviejų įskiepytų kombinuotos tymų, epideminio parotito, raudonukės (MMR) vakcinos dozių.
Savo arba darbdavio lėšomis turėtų pasiskiepyti:
• Asmenys, kurie nežino ar buvo skiepyti nuo tymų. • Asmenys, kurie buvo skiepyti viena tymų vakcinos doze. • Asmenys, nesirgę tymais.
Tymai – tai ūminė, itin užkrečiama infekcija plintanti oro lašeliniu būdu bei per kvėpavimo takų sekretais suterštas rankas ar kitus aplinkos daiktus.
Pasak Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO), šių metų sausį iš viso užregistruota 18 112 susirgimų tymais. Daugiausia susirgimų tymais registruota Ukrainoje, Kazachstane, Sakartvele, Rumunijoje, Prancūzijoje, Rusijoje, Jungtinėje Karalystėje, Slovakijoje, Italijoje ir kt.