Su express.co.uk augalų ekspertė ir „GardeningCollevtive“ įkūrėja Deborah Looi pasidalino 3 efektyviais būdais, kaip apsiginti nuo šliužų.
Ji aiškino: „Šliužai ir sraigės yra dažniausiai sode pasirodantys kenkėjai, nes jie minta augalų šaknimis. Dėl to augalai negauna maistinių medžiagų ir prastai auga, sumažėja derlius.
Šliužai taip pat platina ligas, nes minta infekciniais mikroorganizmais, kurie auga ant augalų. Laimei, yra veiksmingų naminių priemonių, kurias galite panaudoti, kad šliužai nesunaikintų jūsų augalų.“
Panaudokite varinę vielą
Iš varinės vielos galite padaryti barjerą šliužams. Vario tinklelis atbaido sraiges ir šliužus, nes bandant ją peršliaužti įvyksta nemaloni reakcija, panaši į smūgį.
Tuomet kenkėjai apsisuka ir nušliaužia į kitą pusę. Vis dėlto, varis yra, todėl po kiek laiko reikės jį pakeisti.
Sodininkystės ekspertė sakė: „Varinė viela veiksmingai atbaido šliužus, nes skleidžia rūgštų kvapą, kuris šliužams nepatinka. Dėl vykstančios cheminės reakcijos, suyra gleivės ant šliužo odos, o tai padaro jį plėšrūnų ar parazitų grobiu.
Varinė viela ne tik veikia kaip atbaidymo priemonė, bet ir nekenkia naudingiems vabzdžiams, pavyzdžiui, boružėlėms.“
Kavos tirščiai
Kavos tirščiai jau seniai naudojami kaip veiksminga priemonė, skirta atgrasyti šliužus ir sraiges. Sakoma, kad kofeinas, esantis kavos tirščiuose, yra toksiškas šliužams, o nedidelės jo dozės gali šliužus sulėtinti.
Kiti ekspertai teigia, kad kavos tirščiai skatina jų gleivių gamybą, o tai gali atgrasyti juos nuo šliaužimo.
Deborah sakė: „Kavos tirščiai labai veiksmingai atbaido šliužus, nes juose yra didelė azoto koncentracija.
Šliužai klesti aplinkoje, kurioje yra maža deguonies koncentracija, todėl savo sode pridėję kavos pupelių, šliužai netenka savo maisto šaltinių.“
Kofeinas taip pat yra insekticidas, padedantis naikinti šliužų lervas ir kitus kenkėjus.
Pasodinkite tam tikrus augalus
Šliužų priviliojimas – tai metodas, kai tose sodo vietose, kuriose dažnai lankosi šliužai, pasodinami tam tikri augalai. Augalai skleidžia kvapą, kuris pritraukia šliužus, o kai šie minta augalu, sugeria iš jo toksinus.
Sodininkystės ekspertė paaiškino: „Šis būdas gali būti naudojamas tiek namuose, tiek lauke. Tai yra veiksmingas būdas atsikratyti šliužų, nenaudojant kenksmingų cheminių medžiagų ar spąstų.
Viena iš dažniausiai šliužų priviliojimui naudojamų žolelių yra kalendra, turinti stipraus kvapo molekules, kurios išsiskirdamos atbaido šliužus ir kitus kenkėjus. Taip pat galima panaudoti česnako skilteles, šaltmėtės lapus, raudonėlį, šalaviją, mėtą, pavyzdžiui, pipirmėčių aliejų, žaliosios arbatos ekstraktą.“