• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Specialistai kreipiasi į visus Lietuvos vairuotojus – kelius šiuo metu vis dažniau kerta varlės ir rupūžės, todėl prašoma neskubėti ir sulėtinti greitį, nes tai gali padėti išgelbėti jų gyvybes.

Specialistai kreipiasi į visus Lietuvos vairuotojus – kelius šiuo metu vis dažniau kerta varlės ir rupūžės, todėl prašoma neskubėti ir sulėtinti greitį, nes tai gali padėti išgelbėti jų gyvybes.

REKLAMA

Kaip socialiniuose tinkluose skelbia Ventos regioninis parkas, pavasaris yra varlių ir rupūžių „didžiosios kelionės“ metas. 

Perspėja vairuotojus

Pastarosios dažnai kerta kelius ir ten žūva, todėl vairuotojų prašoma būti atidžiais ir neskubėti, važiuojant šalia vandens telkinių – sumažinti greitį.

„Pavasaris – metas, kai prabyla varlės ir prasideda jų didžioji kelionė!

Dažniausiai kovo pabaigoje – balandį, pašildžius saulei, priklausomai nuo oro sąlygų varlės ir rupūžės pabunda iš žiemos miego. Iš miškų, pievų ir pakrūmių jos patraukia link ežerų, tvenkinių ir pelkių – juda savo senųjų neršto vietų pusėn – toks tikslingumas yra labai svarbi, konservatyvi gyvūnų savybė.

Ir tuomet... Prasideda koncertas.

Pirmosios „prabyla“ rudosios varlės – tyliai burbuliuoja, kvarkia. Vėliau prisijungia rupūžės ir žaliosios varlės, kurių giesmės skamba garsiau. Kiekviena rūšis – savitu balsu, o kartu jos sukuria tikrą pavasario chorą, kuris vakare ir naktį sklinda nuo vandens telkinių

Deja, jų kelias dažnai kerta kelius, todėl kasmet daug varlių žūsta po automobiliais. Kai kur joms statomos apsauginės tvorelės, įrengiami tuneliai, o savanoriai gelbsti varles, perkeldami jas saugiai per kelią.

Jei važiuojate pavasarį šalia vandens telkinių – būkite budrūs! Sulėtinę greitį galite išgelbėti gyvybę“, – dalijosi Ventos regioninis parkas.

REKLAMA
REKLAMA

Apie paprastųjų rupūžių suaktyvėjimą ir judėjimą socialiniuose tinkluose taip pat pranešė ir Pajūrio regioninis parkas, pabrėždamas, kad viena išgelbėta varliagyvio gyvybė gali reikšti apie 1500 išnerštų ikrelių.

„Pievinių varlių dalis išneršė. Dabar juda paprastosios rupūžės. Automobiliais žmonės jų sutraiško kasmet nesuskaičiuojamą daugybę ir nėra jokių galimybių to visiškai išvengti. Visos gelbėjimo priemonės tik apie žuvimo sumažinimą.

REKLAMA

Tai labai archaiški gyvūnai ir jie tikrai per šimtmetį nesureaguos į taip sparčiai jų gyvenimo plotuose įsiterpusį kelių tinklą. Tačiau jeigu jūs pamatę kelyje šią amfibiją sugebėsite nesutraiškyti, tai gali reikšti apie 1500 išnerštų ikrelių.

Tai, kad tai vabzdžių ir kitų bestuburių skaičių reguliuojantis gyvis net neverta akcentuoti, varliagyvių svarba ekosistemoje yra labai didelė ir dėl kitų priežasčių. Jais minta labai daug kitų gyvūnų. Bet čia ne apie tai, kartais žmogui atrodo, kad vienas išgelbėtas varliagyvis nieko nekeičia. Keičia. Didelis skaičius palikuonių yra varliagyvių atsakas į gausias grėsmes jų gyvenime.

Tai viena sparčiausiai nykstančių gyvūnijos grupių Žemėje. Manoma, kad jau dabar liko tik ketvirtadalis nuo buvusio kiekio ikiindustriniais laikais“, – rašo Pajūrio regioninis parkas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų