Taip pat šiemet lietuviai aktyviai domėjosi, kaip pakeisti kontaktinius telefono numerius, ir tyrinėjo tokių sąvokų kaip „interlytis“, „sigma“ ir kitų reikšmes.
Kuo labiausiai domėjosi lietuviai?
„Google“ padeda žmonėms geriau suprasti pasaulį, kuriame gyvename. Tendencingiausios paieškos kasmet atspindi visuomenei svarbiausius įvykius, keičiančius šalių ir pasaulio gyvenimą.
Todėl natūralu, kad šiemet daug dėmesio sulaukė Lietuvoje vykę rinkimai ir JAV gyventojų sprendimas, kas bus jų šalies lyderis. Duomenys leidžia suprasti, kas visuomenei buvo netikėta, nauja, nežinoma“, – teigia „Google“ rinkodaros vadovė Baltijos šalyse Gabija Karpavičiūtė.
Ji atkreipia dėmesį, kad tyrimų metodologija leidžia apibrėžti būtent šiems metams būdingas tendencijas, atskiriant jas nuo ilgamečių, rašoma pranešime spaudai.
Šiais metais lietuviai daugiausia domėjosi UEFA Europos futbolo čempionatu – kas ketverius metus vykstančiu stipriausių žemyno futbolo rinktinių turnyru. Antrąją vietą užėmė Seimo rinkimai, trečiąją – Lietuvos prezidento rinkimai.
Ketvirtoji vieta atspindi gyventojų susidomėjimą UTMA mišrių kovos menų renginiais, o penktoji – norą sužinoti daugiau apie Silvester Belt – atlikėją, kuris šiemet „Eurovizijos“ konkurse atstovavo Lietuvai.
Atlikėjai Silvester Belt ir Jessica Shy bei komikas Antanas Sadauskas buvo Lietuvos žmones 2024 metais labiausiai dominusios asmenybės. Taip pat daug dėmesio sulaukė olimpinius medalius pelnę Mykolas Alekna ir Dominika Banevič.
Iš pasaulinių garsenybių daug dėmesio sulaukė Kaune koncertavęs Edas Sheeranas ir Vilniuje šou surengusi Rita Ora. Tuo tarpu išaugęs paieškų apie Donaldą Trumpą ir Kamalą Harris skaičius rodo, kad Lietuvos gyventojams JAV prezidento rinkimai taip pat buvo labai įdomūs.
Labiausiai smalsumą Lietuvoje kurstęs filmas – britų juodoji komedija „Saltburn“, vaizduojanti skirtingų socialinių sluoksnių susidūrimą. O kad Colleen Hoover romanai Lietuvoje turi gausų būrį gerbėjų, parodė aktyvios informacijos apie filmą „It Ends With Us“, sukurtą pagal šios rašytojos knygą, paieškos.
Dėmesys filmams „Inside Out 2“ ir „Deadpool & Wolverine“ tik patvirtino, kad gera animacija ir juokingi superherojų nuotykiai mūsų šalyje irgi visada yra labai laukiami.
Taip pat lietuviai prisiminė ir gedėjo tų, kurių jau nebėra su mumis – britų dainininką, grupės „One Direction“ narį Liamą Payne'ą, buvusį Lietuvos ministrą pirmininką Gediminą Kirkilą, teatro režisierių Rimą Tuminą, dar visai neseniai mus palikusį mylimą muzikantą ir kompozitorių Andrių Kulikauską, vieną iš išskirtiniausių šiuolaikinių Lietuvos poetų Rolandą Rastauską bei garsią gydytoją Renatą Valiūnienę.
Šiais metais taip pat atsisveikinome su garsia amerikiečių aktore Shannen Doherty, legendiniu prancūzų aktoriumi Alainu Delonu ir japonų manga kūrėju Akira Toriyama, kuris sukūrė daugelio lietuvių pamėgtą „Dragon Ball“ seriją.
G. Karpavičiūtės teigimu, „Google“ paieškos sistema tapo įrankiu, padedančiu žmonėms greitai spręsti problemas arba bent jau rasti galimus sprendimo būdų. Tai bene geriausiai iliustruoja „Kaip“ tipo užklausos: kaip balsuoti rinkimuose, kaip dažyti kiaušinius, kaip paruošti voveraites, kaip pasikeisti numerius telefone ar net kaip pasiruošti karui.
Be to, šiais metais lietuviai vis dažniau domėjosi, kiek sveria krepšinio kamuolys, ir aiškinosi tokių terminų kaip „interlytis“, „Hipokrato suolas“, „mandatas“, baimės gyventi be mobiliojo telefono arba, „nomofobijos“, „ETF“ bei alfa kartos žargono žodžio „sigma“ reikšmes.
Žemiau kviečiame susipažinti su tendencingiausiomis 2024 m. Lietuvos gyventojų paieškomis „Google“.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!