Pasidalinę raudonojo auksabaravykio nuotraukomis, mikologai „Facebook“ puslapyje rašė:
„Raudonasis auksabaravykis (Aureoboletus projectellus, sin. Boletellus projectellus) yra baravykinių (Boletaceae) šeimos grybas, kilęs iš Šiaurės Amerikos. Europoje jis pasirodė maždaug prieš dvidešimt metų, bet oficialiai užfiksuotas tik pirmo XXI a. dešimtmečio pabaigoje, Lietuvoje, Kuršių Nerijoje.
Ten jis jau kuris laikas buvo renkamas ir vadinamas pagal pirmojo jį pastebėjusio žmogaus pavardę – balsevičiuku. Nuo to laiko raudonasis auksabaravykis išplito visose šalyse aplink Baltijos jūrą.“
Kaip atpažinti grybą?
Anot Lietuvos mikologų draugijos, raudonasis auksabaravykis yra mikorizinis grybas, susijęs su pušimi, o Lietuvoje sudaro mikorizę su vietine paprastąja ir svetimžeme kalnine.
Jie taip pat pasidalino ir patarimais, kaip atpažinti grybą Lietuvos miškuose:
„Grybas gana ryškiai išsiskiria iš kitų Lietuvos baravykinių savo raudonai ruda (dažniausiai) kepurėle, kurios kraštai įlinkę į vidų (ypač jaunų vaisiakūnių) ir ilgoku, gelsvai rusvu, giliai vagotu kotu.
Apatinė kepurėlės pusė gelsva, senų vaisiakūnių įgauna rusvai žalsvą atspalvį.
Vidus balsvas, kartais kiek rausvas, perpjautas nemėlynuoja, tik kiek ruduoja, o siaura juostelė ties vamzdeliais tampa tamsiai raudona.
Neturi specifinio kvapo, skonis kiek rūgštokas. Grybas valgomas, jį netgi galima naudoti audinių ir siūlų dažymui.“