Profesionalai paaiškino: „Nesvarbu, ar augalai yra lauke, ar viduje, daugumai jų bus naudingas papildomas maistinių medžiagų kiekis iš kavos tirščių.
Kavos tirščius galime naudoti daugeliui kambarinių augalų. Praskiesta kava ir toliau veiks kaip efektyvi ir organinė trąša, o augalas atrodys kur kas sveikiau“.
Nedaug rasite augalų, kuriems kava nebūtų naudinga. Yra augalų, kuriuos reikia tręšti tik saikingai, o yra ir tokių. kuriems kavos reikia daug.
Kambarinių augalų savininkai kavą gali naudoti įvairiais būdais ‒ pabarstyti dirvą kavos tirščiais, augalą laistyti praskiesta kava.
Kavos nauda augalams
Tačiau profesionalai teigė, kad geriausius rezultatus pasieksite plonai paskleidę tirščius ant dirvos, užtikrindami, kad jie būtų toliau nuo augalo stiebo, rašo express.co.uk.
Ekspertai pridūrė: „Jei naudojate kavos tirščius, būtinai paskleiskite juos dirvoje, kad nesusidarytų gumuliukų, nes kuo daugiau kavos, tuo ji bus efektyvesnė. Atminkite, kad nereikia virti kavos savo augalams, jūs galite tiesiog panaudoti rytinio puodelio likučius“.
Kava ne tik naudinga augalams patalpose ir lauke, bet ir gali būti naudojama kaip natūralus pesticidas, apsaugantis nuo šliužų ir kitų kenkėjų.
„WeThrift“ profesionalų teigimu, būtent kofeino kiekio ir abrazyvinės kavos tekstūros derinys gali atbaidyti šliužus ir to gali pakakti, kad jie negraužtų augalų.
Jie paaiškino: „Laimei, daug kofeino turinti kava dirvoje nepakenks sliekams, kurie yra nepaprastai naudingi dirvožemio tręšimo procesui ir, manoma, taip pat mėgsta kavos tirščius. Kava labai mažais kiekiais nekenkia sliekams, o pasimėgavę kofeinu jie greičiau atliks savo darbą, be to, tikėtina, kad jie geriau dauginsis dirvožemyje.
Tačiau, kaip ir žmonėms, augalams perdaug kavos nėra itin sveika. Savo augalams kavos duokite tik kartą per savaitę, kad pamatytumėte naudą“.
Kava gali būti natūraliai rūgšti, todėl per didelis augalo tręšimas kava gali turėti neigiamą poveikį, tačiau naudojant tinkamą kavos kiekį augalai klestės.
Sodininkai, ieškantys būdų pagerinti dirvą, taip pat galėtų į ją įmaišyti kavos tirščių, kad ši gautų labai reikalingo azoto. Azotas padės augalams, krūmams ir gėlėms išauginti žalesnius, sveikesnius ir stipresnius stiebus.
Sveikame komposto mišinyje turi būti tolygus tiek žaliųjų, tiek rudųjų atliekų kiekis. Pasak profesionalų, žaliosios atliekos ‒ tai kava ar kiaušinių lukštai, taip pat bet kokie kiti švieži produktai, tokie kaip žolė, nupjautos gėlės ar net piktžolės.
Ekspertai pridūrė: „Rudos spalvos atliekos ‒ tai visi anglies turintys produktai, tokie kaip nukritę lapai, džiovinta žolė, mediena ir popierius, įskaitant popierinius kavos filtrus“.
Kava ypač naudinga žiemos mėnesiais, nes užšalimo ir atšilimo ciklų metu kavos tirščiai vis tiek prasiskverbs į dirvą, o kiti produktai gali užšalti po ledu ar sniegu.
Tai taip pat padės apsaugoti ir jūsų piniginę, ir augalus. Juos galite patręšti bet kokiu namuose likusiu kavos likučiu ir jums nereikės pirkti brangių trąšų, kad praturtintumėte savo augalų mitybą žiemą.
Kambariniai augalai, kuriuos tinka laistyti praskiesta kava, yra sansevjera, tikrasis storlapis, vėzdūnė, plokštenis ir skindapas. Kai kurie lauko augalai, kuriuos tinka tręšti kavos tirščiais, yra hortenzijos, rododendrai, azalijos, šilauogės ir morkos.