• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kauno marių regioninis parkas paskelbė, jog spalio mėnesį Dubravos rezervatinėje apyrubėje užderėjo grybų, tačiau šie – tik pasigrožėjimui, nes rezervatuose grybauti ir uogauti griežtai draudžiama.

Kauno marių regioninis parkas paskelbė, jog spalio mėnesį Dubravos rezervatinėje apyrubėje užderėjo grybų, tačiau šie – tik pasigrožėjimui, nes rezervatuose grybauti ir uogauti griežtai draudžiama.

REKLAMA

„Norime priminti lankytojams, kad lankantis rezervate reikia laikytis taisyklių“, – rašoma pranešime.

Rezervatuose grybauti draudžiama

Nesilaikant numatytų taisyklių, gresia liūdnos pasekmės – gali tekti net paploninti piniginę. Todėl Kauno marių regioninis parkas primena, ką galima, o ko negalima daryti rezervatuose.

„Rezervate draudžiama:

  • Lankytis vėjuotomis dienomis, pučiant stipresniam nei 15 m/s vėjui, nes čia yra daug stovinčių sausuolių medžių, kurie virsdami gali sužeisti lankytojus.
  • Lipti ant sausuolių ir vaikščioti nepažymėtais takais, žaloti augmeniją ar miško dangą, šiukšlinti.
  • Naudoti gamtinius išteklius, pvz.: rinkti grybus ar uogas...

Rezervato paskirtis: išsaugoti natūralią aukštapelkę, našius eglynus bei kitas miško bendrijas“, – dalijosi Kauno marių regioninis parkas.

Kaip anksčiau skelbė Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos, specialistai primena, kad grybauti rezervatuose negalima.

REKLAMA
REKLAMA

Paviešinti priminimą tąkart paskatinto Viešvilės valstybiniame gamtiniame rezervate užfiksuoti grybautojai, kurie prevenciniais tikslais buvo paviešinti socialiniuose tinkluose.

REKLAMA

„Tad dar kartą primename, kad grybauti rezervatuose negalima. Rezervatai – griežčiausiai saugomos teritorijos, lankymasis moksliniais ir pažinimo tikslais juose įmanomas tik su saugomos teritorijos specialistu“, – rašoma Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos pranešime.

Primenama, kad už laukinių augalų ar grybų rinkimą, jų augaviečių žalojimą ar naikinimą rezervate taikoma 80–700 eurų bauda. Už grybų, įrašytų į Lietuvos raudonąją knygą, rinkimą ar pardavinėjimą numatyta 250–1000 eurų bauda. Apie pastebėtus galimus gamtosauginius pažeidimus galima pranešti bendruoju pagalbos telefonu 112.

REKLAMA
REKLAMA

Vis tik, gyventojams taikomos išimtys, sezono metu leidžiama uogauti netoli rezervatų esančių kaimų gyventojams, kada tai galima daryti gyventojus dažniausiai informuoja saugomų teritorijų direkcija.

„Tarkim, Punios šilo gamtinio rezervato reguliuojamos apsaugos zonoje 2024 metais nuo rugpjūčio 1 d. iki rugsėjo 30 d. leidžiama uogauti ir grybauti vietos gyventojams, deklaravusiems gyvenamąją vietą besiribojančiuose kaimuose ir viensėdžiuose (Alytaus r. sav. Alytaus sen. Panemuninkų k., Bundorių k., Stražiškių k.) ir turintiems su savimi asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. Tokiais atvejais grybavimas ir uogavimas rezervatuose leidžiamas tik pačių gyventojų poreikiams tenkinti“, – rašoma anksčiau išplatintame pranešime.

medžioti rezervate galima!!! kai kurie gyvūnai lygesni už kitus!!!
Tai sparčiai daugėjant Lietuvoje medžio apdirbimo įmonių nebetoli metas, kai mūsų miškai (tų gamyklų žaliavos šaltinis) liks tik prisiminimuose. Kad galėtutme anūkams parodyt, kaip atrodė LT girios , teks juos vežtis rezervatan. Bet grybauti tenai galės tik nusipelnę kraštui asmenys, vadinamasis elitas...
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų