Skirstykite drabužius. Labai nešvarūs drabužiai turėtų būti plaunami atskirai nuo santykinai švarių drabužių, nes kiekvienai situacijai reikia skirtingo vandens kiekio. Jei nesilaikysite šios taisyklės, laikui bėgant baltos spalvos drabužiai taps pilki arba geltoni, o spalvoti drabužiai neteks spalvos.
Netinkamai rūšiuojate drabužius. Ekspertai rekomenduoja mažus drabužius plauti su dideliais. Tai leidžia drabužiams laisvai judėti mašinos viduje, todėl geresnis skalbimo efektyvumas.
Nereguliuojate vandens temperatūros. Plovikliai yra efektyviausi su šiltu ir karštu vandeniu. Šaltas vanduo turėtų būti naudojamas tik labai nešvariems drabužiams plauti.
Nedėkite medvilnės ir vilnos drabužių kartu. Dėl trinties ant šių drabužių gali atsirasti pūkelių.
Nenaudokite minkštiklių plaunant sportinę aprangą. Dauguma sportinių drabužių yra pagaminti iš specialios medžiagos, ant kurios prakaitas džiūsta greičiau. Audinių minkštikliai gali palikti dėmių ar sugadinti audinį.
Nedžiovinkite maudymosi kostiumėlio ant radiatoriaus. Kostiumėlio elastingumas gali būti pažeistas nuo šilumos, todėl iškart po plovimo, tiesiog padžiaukite.
Naudokite pakabas drabužiams džiauti. Turėtumėte rinktis medines pakabas: drabužiai nepraras savo formos, jie neišsitampys, ir nebus jokių raukšlių.
Nekabinkite vilnonių ir trikotažinių drabužių. Drabužiai, pagaminti iš elastingų medžiagų, turi būti išdžiovinti ant stalo ar plokščio paviršiaus.