• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pastaruoju metu vandens gertuvės tampa „viena iš privalu turėti“ tendencijų. Dėl to ekspertai įspėja, kad žmonės turėtų teisingai pasirinkti gertuvę vandeniui bei tinkamai ją prižiūrėti.

Pastaruoju metu vandens gertuvės tampa „viena iš privalu turėti“ tendencijų. Dėl to ekspertai įspėja, kad žmonės turėtų teisingai pasirinkti gertuvę vandeniui bei tinkamai ją prižiūrėti.

REKLAMA

Vanduo užtikrina tinkamą organizmo funkcionavimą, o dehidratacija gali turėti baisių pasekmių. Todėl nenuostabu, kad mus nuolat pasiekia informacija apie tai, kiek reikia išgerti vandens.

Gali sukelti ligas

Daugybė žmonių mėgsta turėti didelę daugkartinio naudojimo gertuvę, kad galėtų žinoti, kiek vandens kasdien išgeria.

Tačiau ekspertai įspėja, kad kai kurios gertuvės ar buteliai gali sukelti ligas, jei būsite neatsargūs, rašo mirror.co.uk. „Universal Drugstore“ ekspertų nuomone, svarbiausia yra pasirinkti tinkamą daugkartinio naudojimo gertuvę.

Tyrimais nustatyta, kad ilgalaikis plastikinių butelių naudojimas gali turėti neigiamą poveikį mūsų sveikatai, nes BPA, medžiaga, naudojama kartu su kitomis cheminėmis medžiagomis tam tikriems plastikams ir dervoms gaminti bei ftalatai gali prasiskverbti iš plastikinės taros į gėrimą.

REKLAMA
REKLAMA

Kai kuriais tyrimais nustatyta, kad BPA gali turėti žalingą poveikį, pavyzdžiui, hormonams ir taip pat galimas BPA ryšys su 2 tipo diabetu ir širdies ligomis.

REKLAMA

Itin svarbu – medžiaga

Žmonėms patariama rinktis gertuves ar vandens buteliukus, kuriuose nėra BPA ir kurie pagaminti iš aukštos kokybės medžiagų, pavyzdžiui, nerūdijančio plieno, keramikos ar stiklo. Daugelis žmonių teikia pirmenybę nerūdijančio plieno gaminiams, nes jie yra ilgaamžiai.

Laikui bėgant daugkartinio naudojimo vandens gertuvėse gali atsirasti bakterijų ir grybelio, jei jos nėra tinkamai valomos.

REKLAMA
REKLAMA

Svarbu užtikrinti, kad gertuvės būtų švarios – norint išvengti bakterijų kaupimosi, būtina jas kasdien dezinfekuoti. Taip pat būtina prireikus pakeisti sandariklius ir dangtelius, be to, venkite ekstremalių temperatūrų, pavyzdžiui, tiesioginių saulės spindulių ar šalčio.

„Stiklines vandens gertuves reikėtų keisti kas dvejus trejus metus, o plastikines – kasmet, kad jose nesidaugintų bakterijos. Nerūdijančio plieno gertuves paprastai reikia keisti tik tada, kai jos susidėvi, – sakė „Universal Drugstore“ ekspertas. – Verta investuoti į apsauginius priedus, pavyzdžiui, specialiai sukurtas įmautes ar dėklus, kurie paviršiniam sluoksniui suteikia papildomą apsaugą nuo pažeidimų.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nėra sudėtinga priežiūra

Daugkartinio naudojimo gertuvės dabar dažnai gaminamos su funkcinėmis konstrukcijomis, kurios palengvina valymą, pavyzdžiui, turi plačias angas, nuimamus dangtelius arba apsaugines indaplovės funkcijas, dėl kurių jų priežiūra tampa nesudėtinga.

Taip pat kai kurios daugkartinio naudojimo gertuvės yra su antimikrobinėmis dangomis, stabdančiomis bakterijų ir pelėsių augimą bei gerinančiomis higieną.

REKLAMA

„Pasirinkti daugkartinio naudojimo gertuvę yra paprastas, bet veiksmingas žingsnis siekiant sumažinti plastiko atliekų kiekį ir kartu saugoti savo sveikatą, – sakė Jamie Winn, „Universal Drugstore“ vaistinės ekspertas. –

Vienkartiniuose plastikiniuose buteliukuose gali būti kenksmingų cheminių medžiagų, pavyzdžiui, BPA, kurios gali išsiplauti į vandenį, ypač jei yra veikiamos karščio arba naudojamos ilgą laiką. Jei rinksitės kokybiškesnius daugkartinio naudojimo vandens butelius be BPA, sumažinsite tokių cheminių medžiagų poveikį.“

REKLAMA

„Be to, hidratacija yra labai svarbi bendrai sveikatai ir gerovei, o daugkartinio naudojimo gertuvės skatina nuolat vartoti vandenį visą dieną, – tęsė jis. – Investicija į gertuvę su filtravimo sistema taip pat gali padėti išfiltruoti kenksmingas chemines medžiagas, nešvarumus ir bakterijas. Tai dar vienas teigiamas žingsnis sveikesnio gyvenimo būdo link.“

Skysčiai – būtini

Nacionalinė sveikatos agentūra praneša, kad per dieną turėtumėte išgerti nuo šešių iki aštuonių puodelių skysčiųį tai įeina arbata, kava ir sriuba.

„Rekomenduojame per dieną išgerti 6-8 stiklines vandens, o svarbiausia pradėti gerti ryte ir toliau reguliariai gerti visą dieną, – sakė Nacionalinės sveikatos tarnybos atstovas spaudai. – Tai nebūtinai turi būti paprastas vanduo. Tai gali būti mažesnio riebumo pienas ir (arba) gėrimai su mažesniu cukraus kiekiu arba be cukraus, pavyzdžiui, arbata ar kava.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų