• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kamelijų aliejus nuo seno laikomas tikru grožio eliksyru. Šis aliejus, atkeliavęs iš tolimųjų Kinijos ir Japonijos kraštų, yra viena iš nepriekaištingo Rytų Azijos moterų grožio ir jaunystės paslapčių.

Kamelijų aliejus nuo seno laikomas tikru grožio eliksyru. Šis aliejus, atkeliavęs iš tolimųjų Kinijos ir Japonijos kraštų, yra viena iš nepriekaištingo Rytų Azijos moterų grožio ir jaunystės paslapčių.

REKLAMA

Metas ir mums pasilepinti kamelijų aliejaus teikiamomis naudomis, tad susipažinkime su šiuo nuostabiu produktu iš arčiau.

Kamelija – įnoringa ir nepaprastai daili gėlė

Iš pirmo žvilgsnio kamelija (Camellia) savo žiedais primena rožes, tačiau iš tikrųjų tai arbatmedinių (Theaceae) šeimos augalas. Kamelijos yra daugiamečiai krūmai ar medžiai, pasiekiantys 1,5–6 m aukštį.

Kamelijos žydi baltais, rožiniais, oranžiniais, skaisčiai raudonais žiedais. Jų vaisiai yra žalios rutuliškos dėžutės, kurios subrendusios atsiveria. Kamelijos – gana įnoringi augalai, jie aikštingai reaguoja į oro, drėgmės, apšvietimo pokyčius.

REKLAMA
REKLAMA

Priskaičiuojama apie apie 230 kamelijų rūšių. Viena žinomiausių kamelijos rūšių – kininis arbatmedis (Camellia sinensis), iš kurio lapų ruošiama žaliava arbatai. Beje, kamelijų arbatos galima pasiruošti ir namuose. Tam tinka daugelis pas mus auginamų šio augalo rūšių.

REKLAMA

Kamelijų aliejaus savybės ir teikiama nauda

Kamelijų aliejaus gamybai dažniausiai naudojamos aliejinės kamelijos (Camellia oleifera). Aliejus gaunamas iš šio augalo sėklų. Kamelijų aliejus yra aukso geltonumo, lengvas, silpnai aromatingas, suteikiantis šilko, aksominį pojūtį.

Jis puikiai įsigeria į odą ir suteikia šiai spindesio nepalikdamas riebaus blizgumo. Kamelijų aliejus pasižymi išskirtinėmis minkštinančiomis ir antioksidacinėmis savybėmis, jame gausu senėjimą stabdančių medžiagų: oleino rūgščių, linolo rūgščių, skvaleno, vitaminų A, E ir naudingų mineralų.

REKLAMA
REKLAMA

Kamelijų aliejus plačiai naudojamas dėl savo unikalių drėkinamųjų, senėjimą stabdančių, atkuriamųjų, raminančių, stiprinančių ir jauninančių savybių.

Oleino rūgštys (omega-9):

  • gerina odos elastingumą ir palaiko tinkamą drėgmės lygį,
  • pasižymi antioksidacinėmis savybėmis, padedančiomis apsisaugoti nuo laisvųjų radikalų poveikio,
  • sulėtina senėjimo procesą – amžiaus dėmių, ankstyvų ir smulkių raukšlelių atsiradimą,
  • mažina odos sausumo, paraudimo ar sudirgimo jausmą,
  • palaiko plaukų sveikatą bei žvilgesį,
  • pasižymi priešuždegiminėmis savybėmis.
  • tai efektyvus emulsiklis ir tirštiklis kosmetikos preparatuose,
  • drėkina ir palaiko tinkamą drėgmės lygį odoje ir plaukuose,
  • pasižymi antioksidacinėmis savybėmis, kurios saugo ir atjaunina odą,
  • pasižymi priešuždegiminėmis ir sudirgimą raminančiomis savybėmis,
  • reguliuoja cholesterolio kiekį.

Skvalenas:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
  • minkština ir prisideda prie intensyvaus drėkinimo;
  • tai galingas antioksidantas,
  • sustiprina natūralų apsauginį odos barjerą taip apsaugodamas nuo drėgmės praradimo ir dirginančių veiksnių,
  • atkuria lipidus, prarastus dėl senėjimo proceso, mažina smulkias raukšleles.

Vitaminas E:

  • pasižymi stipriu antioksidaciniu poveikiu – kovoja su laisvaisiais radikalais ir oksidaciniu stresu,
  • lėtina senėjimo procesus,
  • stiprina imunitetą ir natūralią odos apsaugą nuo dirgiklių, taršos ir žalingo saulės poveikio.

Vitaminas A:

REKLAMA
  • pasižymi stipriu antioksidaciniu poveikiu,
  • lėtina odos senėjimą,
  • naudingas į spuogus linkusiai odai,
  • gerina odos elastingumą, stangrina,
  • didina imunitetą ir stiprina natūralią odos apsaugą nuo dirgiklių, taršos ir saulės poveikio.

Alyvuogių aliejus (nuotr. 123rf.com)

Kamelijų aliejaus naudojimas seniau ir dabar

Kinijoje, Japonijoje bei Korėjoje kamelijų aliejus jau ištisus šimtmečius naudojamas maisto ruošimui, gydymui bei kūno priežiūrai. Japonijoje geišos tepdavo šiuo aliejumi veidus, kad išlaikytų odos tobulumą, apsaugotų ją nuo raukšlių ir kitų senėjimo požymių.

REKLAMA

Kamelijų aliejus buvo įtraukiamas ir į plaukų priežiūros ritualus. Kinijoje kamelijų aliejus buvo naudojamas kaip vaistas nuo daugybės negalavimų, jis buvo žinomas dėl savo priešuždegiminio, detoksikuojančio, širdies veiklą gerinančio bei imunitetą stiprinančio poveikio.

Juo buvo gydomos nudegimų žaizdos, nes tikėta, kad šis aliejus palaiko odos regeneracijos procesą ir pagreitina gijimą. Šiandien kamelijų aliejus naudojamas maisto ruošimo ir kūno priežiūros reikmėms. Azijoje jis tebėra vienas iš pagrindinių kepimui skirtų aliejų, naudojamas pikantiškiems padažams, troškinimui ir gruzdintam maistui gaminti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kosmetikos pramonėje kamelijų aliejus naudojamas daugelyje prabangių ir aukščiausios kokybės odos, plaukų ir nagų priežiūros produktų. Ypatingai kamelijų aliejus vertinamas dėl senėjimą stabdančio ir atkuriamojo poveikio.

Kamelijų aliejus odai

Kamelijų aliejus yra lengvas ir greitai susigeria, pasitepus juo oda atrodys gaiviai ir sveikai. Jis nekemša porų, todėl tinka visų tipų odai. Kamelijų aliejus veikia kaip išskirtinė minkštinanti ir drėkinanti priemonė, padeda odai atrodyti lygiai, putliai, stangriai ir jaunatviškai, pagerina jos spalvą.

REKLAMA

Dar šis stebuklingas aliejus padeda mažinti raukšles, veido bei kūno randus, celiulitą ir strijas. Jis taip pat naudingas odai, kuri kenčia nuo išsausėjimo ir pleiskanojimo. Tepamas ant veido, kamelijų aliejus drėkina, mažina smulkių raukšlių atsiradimą ir kitus priešlaikinio senėjimo požymius, suteikia odai minkštumo ir švelnumo.

Dėl jame esančių antioksidantų šis aliejus stiprina odos gebėjimą apsisaugoti nuo išorinių dirgiklių – oro taršos, žalingo saulės poveikio. Kadangi jis greitai susigeria ir yra lengvos tekstūros, juo galite tepti veido odą ir ryte, ir vakare.

REKLAMA

Tiesiog paimkite nedidelį kiekį aliejaus ir sukamaisiais judesiais patepkite juo veidą ir kaklą. Jį tinka naudoti ir kaip makiažo pagrindą. Naudojamas kaip kūno aliejus po dušo, kamelijų aliejus padės sulaikyti odoje drėgmę ir, palaipsniui mažins randus, nelygų odos atspalvį, strijas ir kitus odos trūkumus.

Jei mėgstate pasilepinti ar palepinti artimuosius masažu, kamelijų aliejų galite naudoti kaip masažo aliejų. Tai taip pat ir puikus bazinis aliejus eteriniams aliejams skiesti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kamelijų aliejus plaukams

Japonų geišos nuo seno naudojo gryną kamelijų aliejų, kad suteiktų plaukams lygumo ir žvilgėjimo. Ir ne veltui – kamelijų aliejus drėkina ir minkština plaukus, suteikia jiems blizgesio ir sutramdo pleiskanas, padeda atsigauti nualintiems plaukams.

Manoma, kad reguliarus plaukų tepimas kamelijų aliejumi pagreitina jų augimą ir suteikia sruogoms natūralų blizgesį, apsaugo nuo neigiamo aplinkos poveikio.

REKLAMA

Galite tiesiog tepti šiuo aliejumi plaukus ir galvos odą. Užtepkite šiek tiek aliejaus ant galvos odos ir per visą plaukų ilgį maždaug valandą prieš galvos plovimą arba palikite tokią aliejaus kaukę per naktį.

Jei paliksite aliejų per naktį, ryte būtinai gerai išplaukite galvą šampūnu. Kamelijų aliejus padarys jūsų įprastas plaukų priežiūros priemones veiksmingesnes, jei kiekvieną kartą į šampūną ar kondicionierių įlašinsite šiek tiek šio produkto. Taip pat galite praturtinti kamelijų aliejumi bet kurią maitinamąją kaukę ar serumą.

REKLAMA

Kamelijų aliejus nagams ir rankų odai

Kamelijų aliejus yra gerai žinoma priemonė nuo sausų ir suskilinėjusių odelių aplink nagus bei nagų trapumo. Jis sudrėkina ir sustiprina odeles bei nago plokštelę, suteikia nagams natūralaus blizgesio.

Nusiplovę rankas arba jei turite laisvą minutę, užtepkite kelis lašus aliejaus ant rankų ir švelniai įmasažuokite į rankų odą, skirdami ypatingą dėmesį pirštų galiukams ir nagams. Reguliariai tepamas, kamelijų aliejus suteiks rankoms bei nagams išpuoselėtą, sveiką išvaizdą.

REKLAMA
REKLAMA

Kamelijų aliejus ne tik grožiui, bet ir maistui

Kamelijų aliejus savo maistinėmis savybėmis ir riebalų rūgščių sudėtimi yra labai panašus į alyvuogių aliejų. Rytų Azijos šalių virtuvėje jis vertinamas taip pat palankiai, kaip Vakarų šalyse alyvuogių aliejus.

Kamelijų aliejuje gausu polinesočiųjų ir mononesočiųjų riebalų rūgščių, įskaitant oleino ir linolo rūgštis. Manoma, kad oleino rūgščių (kurios gali viršyti 80%) kiekis jame yra net didesnis nei alyvuogių aliejuje. Kamelijų aliejus naudojamas kepimui, troškinimui, salotoms, marinatams ir padažams ruošti.

Šaltinis: aliejausnauda.lt

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų