Nesant lytiniams santykiams, dažnai gali pasikeisti emocinė būsena, fizinė sveikata ir net bendras gyvenimo tempas. Nors šie pokyčiai gali būti subtilūs ir pasireikšti ne iš karto, laikui bėgant jie gali tapti vis labiau pastebimi.
Suprasdami, kaip sekso trūkumas veikia mūsų kūną, galime labiau įvertinti jo svarbą ir siekti subalansuoto gyvenimo, kuris būtų naudingas ir fizinei, ir psichinei gerovei, rašo gq.co.za.
Stresas
Sekso trūkumas gali padidinti stresą, nes lytiniai santykiai, ypač orgazmas, sukelia laimės ir geros savijautos hormonus, tokius kaip endorfinai ir oksitocinas. Be šių hormonų, galime jausti nerimą, sielvartą ir prastą nuotaiką.
Silpnas imunitetas
Ilgą laiką būdami be sekso esame labiau linkę į virusus ir bakterijas. Stresas didina kortizolio kiekį, o tai gali slopinti imuninės sistemos funkcijas, padidindamas peršalimų ir infekcijų riziką. Tyrimai rodo, kad reguliarus seksas gali padidinti antikūnų lygį, padedantį kovoti su ligomis.
Mažiau sveika oda
Po sekso oda atrodo gaivesnė ir sveikesnė. Tai dėl to, kad lytiniai santykiai yra fizinis aktyvumas, kuris padeda pašalinti nešvarumus, gerina kraujotaką ir sukelia dopamino išsiskyrimą. Dopaminas prisideda prie malonumo ir geros odos būklės.
Nemiga
Seksas taip pat gali padėti geriau užmigti. Orgazmas sukelia prolaktino išsiskyrimą, kuris skatina atsipalaidavimą ir ramybę, todėl užmigti tampa lengviau.
Šlapimo nelaikymas
Sekso metu naudojami raumenys, kurie atsakingi už šlapinimosi kontrolę. Reguliarus seksas stiprina šiuos raumenis ir padeda išvengti šlapimo nelaikymo problemų.
Darboholizmas
Kai neužsiimame seksu, išlieka daug sukauptos energijos, kuri gali būti nukreipta į darbą. Tai gali būti naudinga, tačiau taip pat kyla rizika pasinerti į darboholizmą ir išsekimą.
Polinkis į erekcijos sutrikimus
Sekso trūkumas gali turėti įtakos erekcijos funkcijai. Reguliarus seksas palaiko gerą širdies ir kraujagyslių sveikatą bei pagerina kraujotaką, kas svarbu erekcijai.
Taigi, nors sekso trūkumas gali sukelti įvairių fizinių ir psichinių simptomų, reguliari lytinė veikla gali būti naudinga ne tik dėl malonumo, bet ir dėl sveikatos.