Knarkimu ėmė skųstis žmona
Laidos svečias Tomas pasakoja, kad knarkimo problema atsirado tuomet, kai jis priaugo keletą papildomų kilogramų.
„Knarkti pradėjau prieš 10 metų, tuo labai skundžiasi mano žmona. Būna naktų, kai taip knarkiu, jog žmona manęs prašo apsiversti ant šono, tačiau vos apsivertęs aš vėl atsisuku ant nugaros ir imu iš naujo knarkti“, – skundžiasi vyriškis.
Kas sukelia knarkimą?
„Antėja“ gydytoja otorinolaringologė (LOR) Austėja Pečeliūnienė sako, kad knarkimą gali sukelti daugybė skirtingų priežasčių.
„Knarkimas gali atsirasti dėl kliūties kvėpavimo takuose, pavyzdžiui, nosies, nosiaryklės problemų ir panašiai. Taip pat knarkimą gali sukelti nepalanki ryklės anatomija, raminamieji vaistai, alergijos, nėštumas, alkoholio vartojimas ir antsvoris“, – vardina gydytoja ir priduria, kad jeigu pacientą kamuoja knarkimas, vertėtų kreiptis į gydytoją ir atlikti pilną ištyrimą.
„Nustačius tikslias problemos priežastis, galima imtis gydymo. Esant minimaliam knarkimui, dažniausiai užtenka paprastų priemonių – kūno masės korekcijos, alkoholio ribojimo, metimo rūkyti ir vaistų atsisakymo. Rimtais atvejais gali prireikti ir chirurginių intervencijų“, – aiškina A. Pečeliūnienė.
Paprastos, bet veiksmingos priemonės
Norintiems atsikratyti knarkimo, laidos vedėjas A. Unikauskas pataria visų pirma numesti nereikalingus kilogramus.
„Atsigulus, visi pertekliniai riebalai sukelia didelį spaudimą į diafragmą, o plaučiams lieka mažai vietos. Yra labai didelis ryšys tarp žmonių, kurie turi antsvorį ir kurie knarkia, todėl bet kuriuo atveju sprendimas yra – svorio korekcija“, – aiškina profesorius.
Kita svarbi priemonė yra vitaminas B1. Paprastai žmonės, kurie knarkia, turi ženklų šio vitamino trūkumą.
„B1 padeda autonominei nervų sistemai palaikyti raumenų tonusą“, – sako A. Unikauskas.
Jam pritaria ir „Eurovaistinės“ vaistininkė J. Aleknienė bei primena, kad tam tikrais atvejais nuo knarkimo gali padėti specialūs preparatai.
„Šie preparatai nepadės jei yra kreiva nosies pertvara ar kita fizinė problema. Knarkimą mažinančios priemonės veikia drėkindamos minkštuosius kvėpavimo takų audinius. Padidėjus drėgmei, kai kuriais atvejais pacientai nustoja knarkti“, – pastebi vaistininkė.
Laida „Kviečiame daktarą!“ – šeštadieniais, 11.30 val. per TV3!