Prekybos tinklo „Rimi“ komercijos operacijų vadovė Olga Suchočeva dalijasi patarimais, kaip tinkamai laikyti ir gardžiai pamarinuoti šią daržovę prieš dedant ant grotelių ir puošiant lėkštes.
Daržovė be gliuteno
Nors viena mėgstamiausių lietuvių daržovių yra bulvės, kukurūzai savo populiarumu jas sparčiai vejasi, o ypač – atėjus grilio sezonui. Pasak gydytojos dietologės dr. Editos Gavelienės, dėl trumpo apdorojimo laiko kukurūzai pasižymi ypatybe išlaikyti savo gerąsias maistines savybes. Be to, kepant ar verdant ryškiau atsiskleidžia jų skonis.
„Nors vitamino C ir sumažėja, betakarotenų kiekis padidėja. Taigi, galima sakyti, kad terminis apdorojimas nekeičia kukurūzų maistinės vertės“, – teigia dr. E. Gavelienė.
Specialistė pabrėžia, kad nors kukurūzų grūdelius parduotuvių lentynose dažniausiai randame prie kruopų, tai – ne kruopa, tad šios daržovės baltymas gliuteno neturi ir į savo racioną ją gali įtraukti net sergantys celiakija: „Vis dėlto, kukurūzus atsargiau turėtų vartoti cukriniu diabetu sergantys žmonės. Nors nuo vienos kukurūzų burbuolės cukraus lygis į aukštumas nepakils, reikėtų būti atsargiems kartu valgant kitą angliavandeniais turtingą maistą.“
Pasak dietologės, ši daržovė turi vitaminų B ir C, kai kurių karotinoidų. Juose taip pat yra liuteino bei zeaksantino, kurie užtikrina gerą regos, odos, gleivinių būklę. Ferulos rūgštis taip pat svarbi Alzheimerio ir kitų neurodegeneracinių susirgimų, cukrinio diabeto, vėžio prevencijai.
Tinkamas kukurūzų paruošimas
Minėto prekybos tinklo komercijos operacijų vadovė O. Suchočeva, prasidėjus grilinimo sezonui, kviečia eksperimentuoti ruošiant kukurūzus ir dalijasi patarimais, kaip tai padaryti. Specialistės teigimu, jeigu burbuolės yra apvirtos iš anksto ir dėl to yra minkštesnės, tuomet jas galima verti ant plonesnio iešmo ir kepti.
Taip pat vertėtų atkreipti dėmesį, kad kartais, iškepus kukurūzų burbuoles, jų viduriukas gali likti kietas. „Geriausia kukurūzų burbuoles kepti ant grotelių, nuolat vartant žnyplėmis, kol apskrus. Specialiai jų marinuoti nereikia, bet kepant verta patepti patinkančiu padažu“, – pranešime spaudai sako O. Suchočeva.
O jeigu burbuoles prieš kepdami norite pamarinuoti, valandai įdėkite jas į mišinį, kurį galite pasidaryti iš aliejaus, druskos, šiek tiek traiškyto česnako, citrinos sulčių, čili pipirų ir patinkančių žolelių: „Nerekomenduočiau burbuolių barstyti vien sausais prieskoniais, kepant jos gali apkarsti.
Dėl to svarbu, kad marinatas būtų skystas“. Taupantiems laiką komercijos operacijų vadovė pataria nusipirkti jau apvirtų, supakuotų vakuume ir paruoštų kepimui kukurūzų burbuolių. Tokiu būdu mėgautis kukurūzų skoniu bus galima vos po kelių minučių.
Kulinarijos specialistai kviečia išmėginti ant grotelių keptų kukurūzų, vištienos ir šoninės receptą. Šis patiekalas – lengvai paruošiamas, todėl grilinimas neužims daug laiko ir leis pasimėgauti gaminimo procesu.
Ant grotelių kepti kukurūzai su šonine ir vištiena
Patiekalui reikės:
- 100 g rūkytos ir pjaustytos kiaulienos šoninės;
- 400 g virtų kukurūzų burbuolių;
- 500 g viščiukų filė;
- 8 g raudonojo kario pastos“;
- 8 g aitriųjų paprikų miltelių;
- 8 g šviesiojo sojų padažo;
- 8 g ypač tyro alyvuogių aliejaus;
- 8 g įvairių augalų medaus;
- 8 g pomidorų padažo;
- 8 g BBQ prieskonių mišinio;
- Druskos pagal skonį.
Pasigaminkite marinatą iš kario pastos, paprikos miltelių, sojos, medaus, pomidorų padažo, BBQ prieskonių ir druskos. Vištieną sumaišykite su marinatu ir kepkite ant grotelių. Nusausinkite kukurūzus, apvyniokite „Pancetta“ ir kepkite ant grotelių. Kukurūzai ir vištiena puikiai dera su žiedinių kopūstų piure.
Skanaus!