• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kėdainių rajono gyventojas Žydrūnas Dumčius praėjusią savaitę telefone esančia vaizdo kamera užfiksavo šiurpą keliančius vaizdus – ant Juodkiškių tvenkinio ledo žvejojantį žveją.

Kėdainių rajono gyventojas Žydrūnas Dumčius praėjusią savaitę telefone esančia vaizdo kamera užfiksavo šiurpą keliančius vaizdus – ant Juodkiškių tvenkinio ledo žvejojantį žveją.

REKLAMA

Atrodytų, ko kas gi čia keisto? Tačiau ledo storis dabar vietomis siekia vos 2–3 centimetrus. Tokiu ledu žmonėms vaikščioti griežtai draudžiama ir labai pavojinga.

„Šventi žmonės“

Vieną rytą tokį vaizdą išvydęs pakrantėje įsikūrusios sodybos „Pas Dumčių“ šeimininkas neteko amo – vyras į rankas paėmė ne tik telefoną, bet ir virvę, mat manė, kad jam tikrai teks gelbėti įlūžusį žveją.

„Šventi žmonės – vandeniu vaikšto ir jokių bėdų nemato. Ledo storis šiuo metu yra du ar trys centimetrai. Žvejys ėjo tiesiog vandeniu.

REKLAMA
REKLAMA

Žmogus labai rizikavo, aš jau ir virvę buvau pasiėmęs, stebėjau, o kaip nestebėti? Nereikia man tvenkinyje skenduolio“, – tąkart sėkmingai pasibaigusią žvejybą telefonu užfiksavęs komentavo sodybos šeimininkas.

REKLAMA

Ledas – pavojingas

Nors upėse ledo jau kuris laikas nėra, tačiau ant mažesnių vandens telkinių kai kur vis dar laikosi.

Nors ir netvirtas ir labai pavojingas šiuo metu yra ledas, tačiau jis vis tiek traukia žvejus, žioplinėtojus ar tiesiog aštrių pojūčių mėgėjus.

Pareigūnai pastebi, kad vaikai ir suaugusieji lipa ant ledo, su savimi tempiasi rogutes, pasiima pačiūžas.

Daugelis tiesiog nepagalvoja, jog ledas gali būti klastingas ir pavojingas, todėl lipant ant jo reikia būti ypač budriems ir atsargiems, o šiuo metu apskritai geriau nelipti.

REKLAMA
REKLAMA

Ugniagesiai perspėja

Kėdainių priešgaisrinė gelbėjimo tarnybos pareigūnai perspėja, kad žvejoti ar čiuožinėti ant ledo galima tik tada, kai jo storis yra daugiau nei 7 cm, o grupei žmonių – daugiau nei 12 cm.

Neįsitikinę ledo storiu žmonės neturėtų eiti ant ledo po vieną. Ypač to nerekomenduojama daryti tamsiu paros metu.

Gelbėtojai pabrėžia, jog netikėtai įlūžus svarbiausia suvaldyti kvėpavimą, nesiblaškyti, bandyti išlipti toje vietoje, iš kurios atėjote ir įlūžote, ant ledo bandyti „užplaukti“ stengiantis kūną iškelti į horizontalią padėtį, o pavykus užslinkti ant ledo nesistoti, bet ridentis ir šliaužti iki kietesnės vietos.

Pamačius įlūžusį asmenį būtina nedelsiant skambinti telefonu 112.

Teksto autorius: Dimitrijus Kuprijanovas

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų