Nors Connellis ir Marianne yra išgalvoti personažai, Sally anksčiau yra atskleidusi, kad didžioji dalis romano įvykių yra pagrįsti jos pačios išgyvenimais. „The Guardian“ ji sakė:
„Manau, kad svarbus dalykas buvo būti paaugle, kas man visai nepatiko. Aš nelabai gerai reaguoju į valdžią. Aš iš esmės nesutinku su valdžia, kurios kokiu nors būdu nesi pasirinkęs. Nemanau, kad tai geras būdas vaikus paversti suaugusiaisiais.“ Tai tikrai skamba kaip Marianne mintis – herojė atsiskiria nuo klasės draugų ir jai sunkiai sekasi mokykloje paklusti vyresniesiems.
Kaip ir serialo personažai, Sally taip pat lankė „Trinity“ koledžą Dubline, kur Marianne susiranda svarbiausius savo draugus. Kalbėdama „News Statesman“ ji sakė, kad tai buvo „tos draugystės, kurios liko didžiosiomis gyvenimo draugystėmis“. Ji įsitraukė į debatų klubo veiklą, ir pasakojo:
„Tai buvo pirmas kartas, kai draugystė sukosi aplink konceptualias, politines diskusijas.“ Romano ekranizacija televizijoje „BBC Three“ kanale tapo tikru hitu – tai žiūrimiausias TV šou šiame kanale, sumušęs buvusį „Killing Eve“ rekordą.
Pasakodamas apie tai, kad žinojo, jog Daisy Edgar-Jones vaidins Marianne, Paulas Mescoe sakė „Variety“: „Labai sunku pasakyti, kodėl taip yra. Nuskambės keistai, bet jaučiau, kaip Paulas ir Marianne kalbasi, o ne aš ir Daisy vaidiname. Viskas buvo labai natūralu ir paprasta.“