• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Daugiau nei prieš du su puse tūkstantmečio Antipatras iš Sidono sudarė garsiausių antikinio pasaulio statinių sąrašą, dar vadinamą „septyniais pasaulio stebuklais“. Ir nors iki mūsų laikų išliko vos vienas antikinis stebuklas, kelionių gidai nesiliauja rekomendavę vietų, kur kažkada dunksojo šie aikčioti iš nuostabos vertę senovės lobiai.

REKLAMA
REKLAMA

Cheopso piramidė, Egiptas

Cheopso piramidė Egipte – vienintelis iki mūsų dienų išlikęs pasaulio stebuklas. Tai – didžiausia iš visų Gizos piramidžių. Mokslininkai skaičiuoja, jog jai pastatyti prireikė 2,3 mln. akmeninių luitų, kurių kiekvienas sveria dvi su puse tonos. Piramidės statyba iš viso truko dvidešimt metų.

REKLAMA

Ką ten galima pamatyti šiandien? Kadangi tai yra vienintelis (ir, beje, seniausias) išlikęs pasaulio stebuklas, tereikia nuskristi į Egiptą ir užsisakyti specialią ekskursiją.

Kabantieji Babilono sodai

Šiuos Eufrato pakrantėje, Babilone esančius sodus savo žmonai, kuri ilgėjosi savo gimtųjų namų Persijoje, Semiramidei pastatė karalius Nabuchodonosaras II. Teigiama, jog kabantieji sodai turėjo piramidės formą, o aukščiau esančios terasos buvo mažesnės už žemiau esančias. Eufrato upės vandeniu drėkinamuose soduose augo  figos, migdolai, riešutmedžiai, granatai, vijoklinės rožės, vandens lelijos ir daugybė kitų augalų.

REKLAMA
REKLAMA

Ką ten galima pamatyti šiandien? Deja, laikas šiuos įstabius sodus sunaikino, tačiau dėmesio nusipelno senovės Babilono, dabar įsikūrusio Irake, liekanos. Mokslininkų teigimu, kabantieji Babilono sodai buvo įrengti Al-Hilla kaime, pietiniame Bagdade. Daugiau apie po nuožmaus karo atsitiesti bandantį Irako turizmą skaityti čia.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šiuolaikinis BabilonasŠiuolaikinis Babilonas

Dzeuso statula Olimpijoje

Senovės graikai garbino vyriausią ir galingiausią iš Olimpo dievų Dzeusą ir vaizdavo jį vienais ar kitais pavidalais. Tačiau niekas negalėjo prilygti religiniame centre Olimpijoje, kurioje vykdavo ir olimpinės žaidynės, įrengtai Dzeuso statulai. Šios ilgis siekė net šešiasdešimt keturis metrus, o plotis - dvidešimt aštuonis. Galingiausias iš dievų buvo vaizduojamas sėdintis juodmedžiu ir brangakmeniais inkrustuotame soste. Vienoje rankoje jis laikė auksinę pergalės deivės Nikės skulptūrą, kitoje – galią simbolizuojantį skeptrą. Pasakojama, jog Dzeusas buvęs toks didingas, kad jo statulą kūręs Fidijas, baigęs darbą priėjo prie statulos ir paklausė: - Ar tu patenkintas, Dzeusai? Pasigirdo perkūno trenksmas, ir grindys prie statulos kojų įskilo.

REKLAMA

Ką ten galima pamatyti šiandien? Įstabioji Dzeuso statula kadaise stovėjo Peloponeso pusiasalyje. Iki šių dienų ten yra išlikę Olimpijos miesto ir stadiono griuvėsiai. Būtent iš šio taško po pasaulį kelionę pradeda olimpinė ugnis.

Artemidės šventykla Efese

Artemidė graikų mitologijoje buvo galingojo Dzeuso dukra. Ji globojo medžioklę, miškus ir vaisingumą. Žinomiausia šiai deivei skirta šventykla Efese (dabartiniame Turkijos mieste – Balsas.lt) buvo pastatyta dar VI a. pr. m. e. viduryje. Deivės buveinėje marmuras, kaip teigiama, švitino it saulė, o iškilus stogas rėmė debesų kraštus.

REKLAMA

Ką ten galima pamatyti šiandien? Efese galima išvysti tik prastai išsilaikiusius Artemidės šventyklos pamatus. Turistų laimei, pats Efesas slepia ir kitų antikinio pasaulio paslapčių. Čia atvykusieji galės išvysti senovinės bibliotekos ar tualeto griuvėsius bei iškalinėtą akmenį, reklamuojantį antikinį viešnamį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Mūsų laikų EfesasMūsų laikų Efesas

Halikarnaso mauzoliejus Turkijoje

351 m. pr. m. e. Halikarnaso mieste (dabartiniame Bodrume) iškilmingame pastate buvo palaidotas satrapas Mausolas. Jo kapas, pavadintas mauzoliejumi, buvęs toks didingas, jog nuo to laiko žmonės panašias valdovų laidojimo vietas pradėjo vadinti tik šiuo vardu. Ant kalvos viršūnės įsikūrusį 45 m aukščio statinį sudarė trys pagrindiniai elementai – platforma, antkapis ir stogas. Jo stogą tuo tarpu puošė kvadriga - antikinis dviratis vežimas su keturiais pakinkytais žirgais.

REKLAMA

Ką ten galima pamatyti šiandien? Halikarnasas (šiuolaikinis Bodrumas) yra įsikūręs Turkijoje. Bodrumas virto į ganėtinai gerai žinomą Turkijos kurortą. Deja, suprasti, kaip kadaise atrodė mauzoliejus galima tik iš nebrangių jo kopijų vietinėse suvenyrų parduotuvėlėse.

REKLAMA

BodrumasBodrumas

Rodo kolosas Graikijoje

Milžiniškos graikų Saulės dievo Helijo skulptūros aukštis siekė net 36-is metrus (2/3 Laisvės statulos Niujorke aukščio). Vietiniai tikėjo, jog gigantiškas kolosas gina jų uostą. Jų nelaimei, kolosas Rodo saloje testovėjo pusę amžiaus: jau 226 m. pr. m. e. jį sugriovė galingas žemės drebėjimas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ką ten galima pamatyti šiandien? Šiandien Rodo sala yra populiarus Egėjo jūros kurortas. Turistai čia mėgaujasi ne tik nuostabiais paplūdimiais, bet ir senoviniais Drugelių slėnio griuvėsiais.

Aleksandrijos švyturys Egipte

Šį žinomiausią pasaulio švyturį taip pat sugriovė žemės drebėjimas. Tiesa, prieš tai jis kelią į Aleksandriją laivams rodė apie 1500 metų. Manoma, kad Aleksandrijos švyturys buvo pastatytas III a. pr. m. e., valdant Ptolemėjui II-ajam.

REKLAMA

Ką ten galima pamatyti šiandien? Nors švyturio seniai nebeliko, atostogautojai gali džiaugtis puikia Faro salele, kurioje jis kadaise stovėjo. Netoli Aleksandrijos įsikūrusi sala pelnytai laikoma nardytojų rojumi: neseniai paaiškėjo, jog narai ant jūros dugno rado garsiojo švyturio nuolaužų.

AleksandrijaAleksandrija

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų