„Norime susipažinti su informacija, kas padaryta per tą laiką. Ministerija (Sveikatos apsaugos – BNS), įstaiga turėtų pateikti (informaciją – BNS) ir tada arba priimsime sprendimą, arba dar padarysime pertrauką iki rugsėjo pradžios ir pasiūlysime keletą variantų, kaip spręsti šitas problemas“, – posėdžio išvakarėse BNS sakė Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkas Antanas Matulas.
Liepos viduryje vykusiame posėdyje Klaipėdos universiteto ligoninės generalinis direktorius Audrius Šimaitis pranešė, kad šiemet įstaigai trūksta maždaug 28 mln. eurų, o kitąmet kyla grėsmė, jog ji gali tapti nemoki.
Anot jo, papildomų lėšų poreikis susidarė siekiant sulyginti bazinio atlyginimo koeficientus, norint įstaigą ketinantiems palikti darbuotojams išmokėti išeitines, taip pat siekiant įsigyti reikalingą įrangą, pritaikyti patalpas po įstaigų sujungimo.
Vykdant sveikatos priežiūros įstaigų reorganizaciją, pernai sausį sujungtos Klaipėdos universitetinė, Jūrininkų ir Palangos reabilitacijos ligoninės.
Dėl susidariusios situacijos Klaipėdos universiteto ligoninėje uostamiesčio meras Arvydas Vaitkus kaltina įstaigų sujungimą.
Tuo metu A. Matulas teigė, kad prieš įstaigų sujungimą jos dirbo pelningai.
„Šiandien jos turi minusą dėl jų pačių veiksmų: dėl galimai neatsakingų buvusių įstaigų vadovų, laikinai einančių pareigas vadovų veiksmų, kurie neatsakingai kėlė atlyginimus, o ministerijos kaltė yra tikriausiai, kad nesuvaldė tos situacijos kaip steigėjas, neapribojo tam tikrų laikinai paskirtų vadovų tų pačių funkcijų, nenušalino jų nuo finansų valdymo“, – sakė komiteto pirmininkas.
„Bet tai ne tik įstaigos finansiniai klausimai, tai ir atsakomybės klausimai, ar teisėtai buvo priimti sprendimai, kurie šiandien įstaigą pastatė į tokią neigiamą finansinę situaciją“, – kalbėjo jis.
Pasak A. Matulo, komitetas ketina siūlyti sprendimą, kaip įstaiga turėtų būti valdoma, kad „toliau neklimptų į skolas“.
Jis pridūrė, kad bus keliamas ir įstaigos vadovo klausimas.