Bet tai dar nereiškia, kad sąnarių skausmo negalima gydyti, rašoma foodprevent.com. Jei į sąnarių skausmą nekreipiame dėmesio, organizmas patiria labai daug streso ir be reikalo bloginame sąnarių audinio būklę.
Sąnarių skausmą gali sukelti jų pervargimas, artritas, kaulų tankio sumažėjimas, traumos, o taip pat maistingųjų medžiagų trūkumas. Jei jums kasdien skauda sąnarius ir vis nerandate to priežasties, galbūt būtent nuo mitybos ir reikėtų pradėti.
Paruošėme glotnučio receptą, kuris ne tik nuramins sudirgusius sąnarius, bet taip pat ir suteiks džiaugsmo, nes yra labai gardus.
Pasižiūrėkime į kiekvieną šio recepto ingredientą atskirai, o tuomet pasidalinsime ir receptu. Žinodami, kokią naudą teikia kiekvienas ingredientas, galėsite receptą koreguoti, ką nors pridėdami ar atimdami pagal savo poreikius.
Visų pirma pakalbėkime apie sąnarių skausmo mechanizmą – uždegimą.
Uždegimas
Uždegimas iš tiesų yra organizmo gynybinė reakcija, kuria siekiama atriboti pažeistą kūno dalį, kad problema neplistų.
Tačiau lėtiniai uždegimai sukelia daugiau problemų, nei išsprendžia. Nepraeinantis uždegimas paprastai vadinamas autoimuniniu sutrikimu. Jei organizme nėra jokių infekcijų, su kuriomis reikėtų kovoti, bet uždegiminė reakcija vis tiek nepraeina, tai gali sukelti skausmą, sustingimą ir net paveiktų sąnarių funkcijų praradimą.
Lėtinis uždegimas taip pat išstumia sąnarius iš vietos ir taip sukelia raumenų pertempimą. Tuomet raumenys ima atsistatyti aplink ne vietoje esantį sąnarį, kad jis stabilizuotųsi – o tai yra labai nemalonus jausmas. Tokiu atveju taip pat tikėtina, kad skaudės ir kitas kūno vietas, nes sąnarys su jomis nesutampa.
Uždegiminę reakciją dažnai sukelia vitaminų trūkumas, ypač jei organizmui trūksta kalcio, bromelino, magnio ar geležies.
Mūsų glotnučio receptas skirtas tam, kad gavus reikiamą maistingųjų medžiagų kiekį sumažėtų uždegiminė reakcija ir pirminę susirgimo priežastį gydyti būtų lengviau.
Ingredientų analizė
Ananasai
Ananasuose esanti didžioji pagalba sąnariams – tai bromelinas. Šis priešuždegiminis sudėtinis junginys dažnai rekomenduojamas artritu sergantiems žmonėms, nes minkštųjų audinių traumų vietose slopina patinimą. Taip pat ananasuose yra visų vitaminų karaliaus – vitamino C bei magnio, vario, skaidulų ir B grupės vitaminų.
Apelsinų sultys
Kalbant apie vitaminą C, apelsinų sultys stiprina jungiamuosius audinius ir sausgysles, o tai labai padeda sąnariams.
Antioksidacinės jų savybės mažina oksidacinį stresą ir dėl to ribojamas žalingas laisvųjų radikalų poveikis. Flavonoidai ir karotenoidai taip pat gerina kraujagyslių ląstelių veiklą ir pažaboja uždegiminę reakcija, o tai mažina skausmą. Apelsinų sultyse taip pat yra magnio ir kalcio, kurie gerina sąnarių sveikatą - jų būklė visapusiškai bus nuostabi.
Cinamonas
Cinamonas - tai kvapnus prieskonis, kuris padeda kraujo apytakai, kuriai uždegimas gali trukdyti. Holistiniame gydyme cinamonas naudojamas nuo sąnarių ligų. Kai kuriais atvejais sąnarių kaulų problemos sukelia uždegimą ir chroniškus skausmus. 2008 metais atliktas reumatoidinio artrito ir kaulų pažeidimų tyrimas parodė, kad ši liga sustiprina osteoklastinių ląstelių veiklą, o jos skaido kaulinę medžiagą rezorbcijai. Tyrimo eigoje cinamonas sulėtino osteoklastines ląsteles ir sumažino žalą kaulams.
Avižiniai dribsniai
Pilni grūdai, pavyzdžiui, avižiniai dribsniai, užkerta kelią uždegimams, nes jie yra atsparieji krakmolai. Tai - toks angliavandenių tipas, kuris per virškinimo sistemą praeina nesuvirškintas ir maitina sveikąsias žarnyno bakterijas, o ne visą organizmą. Sveikosios bakterijos gamina sočiąsias rūgštis, kurios efektyviau oksiduoja riebalus, o taip mažėja uždegimas.
Taip pat avižos suteikia geležies ir padeda kovoti su dar vienu dažnu, su sąnarių skausmais siejamu nepakankamumu.
Medus
Medus suteikia švelnaus saldumo ir galingą antioksidantų užtaisą. Medus gydomaisiais tikslais naudojamas jau tūkstančius metų – nuo įvairių negalavimų, kosulio ir odos infekcijų. Sumaišytas su obuolių actu, medus yra geras vaistas nuo sąnarių skausmo. Bet mūsų glotnutis vis tiek skanesnis! Su juo gausite medaus antioksidantų, vitaminų ir mineralų gydomąjį poveikį ir malonų skonį bei glotnią konsistenciją. Skamba puikiai, ar ne? Pasigaminkime!
Ingredientai: 2 maži puodeliai pjaustytų ananasų 1 puodelis avižinių dribsnių 2 puodeliai vandens 1 stiklinė apelsinų sulčių 1 lazdelė cinamono 1 valgomasis šaukštas natūralaus medaus
Paruošimo būdas:
Vandenį ir avižas supilkite į puodą ir virkite pagal ant pakelio nurodytas instrukcijas.Palaukite, kol avižos atvės.
Apelsinų sultis, atvėsintas virtas avižas, cinamoną, ananasus ir medų sudėkite į trintuvą. Trinkite, kol bus glotnus.
Jei norite skystesnės konsistencijos, įpilkite daugiau vandens. Tokį glotnutį gerkite kartą per dieną ar dažniau, bent penkias dienas iš eilės. Penktąją dieną sąnarių skausmo turėtų nelikti. Bet jei jums sąnarius skauda ne nuo paprasto pertempimo, bet dėl senėjimo, artrito ar monotoniškų judesių, kurių išvengti negalite, gali būti verta šį glotnutį gerti visą laiką.
Įspėjimas
Jei per 5 dienas skausmas nepraeina, gali būti, kad problema susijusi su rimtesne problema, nei vitaminų trūkumo ar pervargimo sukeltas uždegimas. Šis glotnutis yra sveikas gėrimas, kuriame yra keletas uždegimines reakcijas ir skausmą malšinančių ingredientų, bet jis negali išgydyti visų galimų skausmą keliančių ligų. Tokiu atveju kreipkitės į gydytoją, kuris nustatys diagnozę ir sudarys gydymo planą.
Šis glotnutis – tai puikus įprotis, kurį išsiugdyti nesunku. Dėl sveikų vaisių, grūdų ir prieskonių jo skonis – puikus, nauda teikiama ne tik sąnariams.
Šiuo atveju mūsų pagrindinis tikslas yra deginančio, nemalonaus ištinusių sąnarių skausmo pašalinimas. Sustiprėję sąnariai ir geresnė bendra savijauta – tai tik vyšnaitė ant torto. Tai reiškia, kad galėsite džiaugtis gyvenimu be skausmo ir lanksčiais sąnariais. Tikimės, kad galėdami grįžti prie savo pamėgtų fizinių užsiėmimų, jausitės ir sveikesni, ir laimingesni.