Kaip balsas.lt informavo SAM Farmacijos departamento direktorė Gita Krukienė, pirmoji analoginių vaistų chemoterapijai siunta penktadienį, rugpjūčio 25 d., jau pasiekė Kauno klinikas. „Rytoj iš gamintojo laukiama dar 8700 ampulių. Iki šios savaitės pabaigos vaistų bus atsiųsta dar. Turėtų užtekti visiems“, – patvirtino direktorė.
Ji paneigė abejones, ar analoginiai vaistai tokie pat veiksmingi, kaip ir trūkstamas preparatas Fluorouracil-TEVA. „Vaistai tokie patys, ta pati sudėtis, tik kitas gamintojas“ – teigė G. Krukienė. Šiui metu SAM rūpinasi, kad reikalingo preparato importas į Lietuvą būtų padidintas ir jo tiekimas vyktų pagal suplanuotą tvarką.
Nerami situacija onkologinių ligonių gydyme susidarė dėl to, kad chemoterapijai naudojamo vaistinio preparato Fluorouracil-TEVA gamintojas UAB „Sicor Biotech“ nutraukė jo gamybą, bet per vėlai apie tokius pasikeitimus informavo Valstybinę vaistų kontrolės tarnybą (VVKT).
Be to, pasak G. Krukienės, UAB „Sicor Biotech“ į Lietuvos rinką tiekiamą preparatą Fluorouracil-TEVA gamina ne pati, o farmacijos korporacija „Teva Pharmaceutical Industries Ltd.“, kuriai „Sicor Biotech“ priklauso, todėl už visos komanijos politiką neatsako.
Dėl abejonių, kad šis veiksmingas vaistas visai nebebus gaminamas, G. Krukienė pateikė tokią informaciją: UAB „Sicor Biotech“ savo rašte VVKT pranešė, kad vaisto gamyba bus vėl atnaujinta 2012 metų pirmame ketvirtyje, dabar jie turi neįvardinamų gamybos sutrikimų.
Kodėl kilo panika? Pasak, SAM Farmacijos departamento direktorės, rinkoje yra dar dviejų gamintojų vaistai, tačiau TEVA vaistas užėmė pagrindinę rinkos dalį ir netikėtai nutraukus jo gamybą, vaistų ėmė trūkti.
VVKT duomenimis, šio vaistinio preparato sandėliuose jau nebuvo rugpjūčio 1 d. Paaiškėjus, kad vaistinio preparato tiekimo sutrikimai galėjo būti numatomi ir rinkodaros teisės turėtojas galėjo informuoti VVKT Farmacijos įstatyme nustatytais terminais, Tarnyba taikys administracines sankcijas.