• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vieniems per atostogas norisi ramybės, kitus traukia egzotika, bet nereikėtų sveiko adrenalino poreikio painioti su mirtina rizika. Lietuvos užsienio reikalų ministerija (URM) savo tinklalapyje skelbia sąrašą šalių, į kurias vykstant būtina atkreipti dėmesį į kelionės saugumą, bet tarp jų esama ir tokių, kurias turistams rekomenduojma aplenkti.

REKLAMA
REKLAMA

Afganistanas

Apskritai į šią šalį rekomenduojama nevykti, nes čia dažni turistų ir dirbančių šioje šalyje vakariečių grobimai. Pavojų kelia ir dažni savižudžių išpuoliai, be to, visoje šalies teritorijoje nemažai nesprogusių minų ir kitų sprogmenų. Turistai įspėjami, kad ypač pavojingos masinių susibūrimų vietos: viešbučiai, stotys, parduotuvės, turgūs, valstybinės įstaigos ir tarptautinių organizacijų biurai. Keliautojai įspėjami ir apie šios šalies religijos ypatumus: rekomenduojama gerbti musulmoniškus papročius ir vietines kulto vietas. Tai ypač aktualu Ramadano metu. Vis tik išsiruošusieji į šią šalį turėtų nepamiršti, kad medicinos ir sanitarinės sąlygos labai prastos visoje šalies teritorijoje;

REKLAMA

Haitis

Į šalį rekomenduojama nevykti, nes po 2010 metų sausio 12 dieną Haityje įvykusio 7 balų pagal Richterio skalę stiprumo žemės drebėjimo, kuomet buvo sugriauta daugybė ligoninių, mokyklų, prezidento rūmai, parlamentas, šalyje tęsiami atstatymo darbai. Situaciją dar labiau pasuknina vietinių gyventojų skurdas, užkrečiamų ligų plitimas, nusikalstamų grupuočių veikla.

REKLAMA
REKLAMA

Bisau Gvinėja

Apie šią šalį URM tinklalapyje rašoma: „Rekomenduojama susilaikyti nuo nebūtinų kelionių į šalį Nestabili politinė situacija gali blogėti kiekvienu momentu. Vengti kelionių po šalį nakties metu, susibūrimo vietų.“ Užsienio turistams ši šalis pavojinga dėl nestabilios politinės situacijos, tai viena neturtingiausių pasaulio valstybių, tad ir sanitarinės sąlygos bei medicinos paslaugos yra labai prastos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dramblio kaulo krantas

Egzotiškai skambantis šalies spavadinimas anaip tol neatspindi esamos situacijos. Dėl karinių konfliktų keliamos grėsmės į šią šalį turistų vyksta labai nedaug. Nors pranešama, kad saugumo situacija Dramblio Kaulo krante gerėja, tačiau kai kuriuose sostinės Abidžano kvartaluose, šalies šiaurėje ir pasienio zonoje su Liberija dar siautėjant ginkluotoms Laurent Gbagbo šalininkų gaujoms, rekomenduojama nuo nebūtinų kelionių į šalį susilaikyti.

REKLAMA

Uganda

Daugiausiai į šią šalį atvykstančių turistų keliauja į šiaurės rytuose esantį Karamoja regioną. Į šiame regione esantį Kidepo nacionalinį parką rekomenduojama skristi lėktuvu ir neišeiti iš parko teritorijos, o po parką vaikščioti tik lydint Ugandos gyvūnų ir augalų apsaugos darbuotojams.

Vykstant į turistus dominančias vietas dažnai reikia specialių leidimų. Norint apsilankyti Bwindi ir Virunga nacionaliniuose parkuose, būtina susisiekti su Ugandos gyvūnų ir augmenijos apsaugos tarnyba dėl informacijos apie saugumo juose situaciją. Ugandos – Kenijos pasienyje esantį vulkaninės kilmės kalną Mont Elgon galima aplankyti tik apie tai perspejus Ugandos gyvūnų ir augmenijos tarnybą.

REKLAMA

Šri Lanka

Šri Lanka daugeliui asocijuojasi su pasakiškai gamtovaizdžiais ir arbatos platacijomis, deja, kol kas turistų saugumas šiame regione daug diskusijų keliantis klausimas dėl politinių aplikybių: 2009 m. Šri Lankos vyriausybinės pajėgos nugalėjo Tamilų tigrus ir dabar kontroliuoja visą šalies teritoriją, tačiau šalies šiaurinė ir rytinė dalys išlieka labai pavojingos. Pačiomis pavojingiausiomis laikomos šalies šiaurinė (ypač A9 kelias į Džafnos miestą) ir rytinė dalys, mažiau pavojingos zonos: sostinė Kolombas, pietiniai pajūrio miestai (Kandy, Anuradhapura, Sigiriya, Polonaruwa). Turistams patariama vengti kelionių naktį ir vienumoje, o taip pat akcentuojama, kad kelių būklė šalyje labai prasta, vienas pagrindinių A9, vedantis į šiaurinį Džafnos miestą, gausiai minuotas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nepalas

Vis daugiau lietuvių turistų ryžtasi aplankyti šią šalį, tikėdamiesi jose atrasti sielos ramybę ir atgaivą, bet tikrai ne visų lūkesčiai pasiteisna. Į Nepalą išsiruošęs turistas turėtų žino tik, kad dėl teroristinių maoistų grupuočių išpuolių grėsmės tyko visoje šalyje. Keliautojai taip pat įspėjami apie galimus ginkluotus apiplėšimus, o ypač pavojingos masinių susibūrimų vietos: viešbučiai, stotys, parduotuvės, turgūs. Pavojingiausiomis šalies zonomis laikomos: šalies šiaurės-vakarų regionai (Jumli rajonas, Khalanga miestas), Beni, Pokhara miestai, Bhojpuro, Kailali regionai, saugiausia turistams šalies sostinė Katmandu. Keliautojai įspėjami ir dėl didelio užsikrėtusiųjų AIDS skaičiaus.

REKLAMA

Sudanas

Ši uždara šalis turistams pavojinga dėl nuolat kylančių etninių neramumų, skurdo. Dažni plėšimų, pasitaiko užsieniečių grobimo atvejų. Turistams nerekomenduojama vykti į vakarines Sudano provincijas (Darfūrą), į kurias įvažiuoti vietinė valdžia nustatė apribojimus ir be jos išduotų leidimų neįleidžiama. Dėl tarpetninių susidūrimų Pietų Sudane (Malakal, Juba, Pibor ir kitur), dėl minų pavojaus nerekomenduojama vykti ir į Sudano pietus. Keliautojams patariama vengti Djebel Ouanat dykumos regiono, esančio tarp Egipto, Sudano ir Libijos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų