• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
Partnerio turinys
Turinys paruoštas bei kontroliuojamas projekto partnerio

Nosies gleivinės problemų atsirasti gali ne tik šaltuoju, bet ir šiltuoju metų laiku, kai dėl karščio, saulės poveikio, sumažėjusios oro drėgmės, padidėjusios žiedadulkių ir kitų kietųjų dalelių koncentracijos ore išsausėja nosies gleivinė bei sutrinka normali jos gleivinės funkcija.

Nosies gleivinės problemų atsirasti gali ne tik šaltuoju, bet ir šiltuoju metų laiku, kai dėl karščio, saulės poveikio, sumažėjusios oro drėgmės, padidėjusios žiedadulkių ir kitų kietųjų dalelių koncentracijos ore išsausėja nosies gleivinė bei sutrinka normali jos gleivinės funkcija.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kad nosies gleivinės funkcija iš tiesų sutriko, praneša tokie simptomai kaip nosies užsikimšimas, išsausėjimas, gleivinės kraujavimas, sloga ar net sinusitas. Atminkite, kad nosies gleivinės sveikata reikia rūpintis ne tik šaltuoju, bet ir šiltuoju metu. Kodėl tai taip svarbu? 

REKLAMA

Pavasario ir vasaros ore – daugybė žiedadulkių

Vis daugiau žmonių skundžiasi žiedadulkių sukeliamomis alerginėmis reakcijomis. Žinoma, šiltuoju metų laiku jų ore kur kas daugiau, nei šaltuoju metu, o ypač didelė žiedadulkių koncentracija ore aptinkama pavasarį – vasarą, kai žydi dauguma augalų.

REKLAMA
REKLAMA

Kad žmogus alergiškas žiedadulkėms, galima suprasti iš itin varginančių simptomų – akių ašarojimo ir niežėjimo, čiaudulio, gerklės perštėjimo ir graužimo, nosies gleivinės išsausėjimo ir užgulimo. Patariama sumažinti kontakto su žiedadulkėmis galimybes, tarkime, kai labai karšta, sausa ir ore ypatingai didelė žiedadulkių koncentracija, rekomenduojama kuo mažiau būti lauke. Lauke rekomenduojama visuomet dėvėti galvos apdangalą, saulės akinius, jei reikia – ir veido kaukę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kiekvieną kartą grįžus iš lauko patariama ne tik nusiplauti rankas ir veidą ar net palįsti po dušu, bet ir pasikeisti drabužius, nes ant jų gali būti nusėdę itin daug žiedadulkių. Patalpas rekomenduojama papildomai drėkinti ir vėdinti tik vėsiuoju paros metu. Tarkime, puikus laikas vėdinti patalpas yra tuomet, kai lauke lyja ar yra didesnė, nei įprasta, oro drėgmė.

REKLAMA

Namuose rekomenduojama įsirengti specialius oro filtrus ar naudoti specialius oro valymo įrenginius. Jei simptomai itin varginantys ir kenkiantys gyvenimo kokybei, rekomenduojama pasikonsultuoti su gydytoju dėl vaistų nuo alergijos vartojimo bei kitų gydymo priemonių. 

Dažnai kartojasi sinusitas? Ką tokiu atveju daryti? 

Asmenims, linkusiems į prienosinių ančių infekcijas, sinusitas pasireiškia ne tik žiemos, bet ir vasaros sezonu. Tokiems žmonėms rekomenduojama imtis visų įmanomų prevencinių priemonių, nes, iš tiesų, sinusitas – itin varginanti, skausminga ir gyvenimo kokybę trikdanti infekcija, ypač jei ji kartojasi dažnai.

REKLAMA

Rekomenduojama laikytis tinkamos rankų ir bendrosios higienos, atsisakyti aktyvaus ir pasyvaus rūkymo, riboti kontaktą su įvairiomis infekciją galinčiomis sukelti medžiagomis, tarkime, alergenais, dulkėmis, cheminėmis medžiagomis ir t.t. Rekomenduojama įsigyti patalpų oro valymo įrenginį, naudoti tik kokybiškas ir tik natūralios sudėties buitinės chemijos valymo priemones. Reikia dažniau keisti patalynę ir rankšluosčius. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sinusito išsivystymą gali paskatinti ir dažnas maudymasis baseinuose, kurie valomi chloro junginiais, tad geriau maudytis druskinguose baseinuose – bus dviguba nauda, nes įkvepiamieji druskose esantys cheminiai junginiai gerina bendrąją kvėpavimo takų būklę. 

Kasdien plaukite nosies ertmes – tai padės lengviau kvėpuoti ir geriau jaustis

Kasdienė nosies higiena – raktas į lengvesnį kvėpavimą, mažesnę alerginių ligų ir įvairių mikroorganizmų sukeliamų infekcijų tikimybę. „QUIXX® daily“ - tai izotoninis jūros vandens nosies purškalas / aerozolis, skirtas nosiai valyti ir drėkinti, kurio sudėtyje nėra vaistinių medžiagų. Tai sterilus ir bekvapis purškalas nosiai drėkinti ir padėti palengvinti slogą, susijusią su sinusitu, nosies užsikimšimu, šienlige, kitomis alergijomis bei nosies priežiūrai po operacijų. 

REKLAMA

Priemonėje esančios druskos koncentracija priderinta prie natūralios nosies aplinkos (0,9 proc.), todėl jis yra švelnus Jūsų nosiai, jos nedžiovina ir nesukelia nosies gleivinės pažeidimų ar pokyčių. „QUIXX® daily“ sudedamosios dalys: natūralus jūros vanduo (praskiestas išgrynintu vandeniu iki fiziologinės koncentracijos (0,9 proc.). 

REKLAMA

Kaip tinkamai naudoti „QUIXX® daily“? „Quixx® daily“ naudokite iki 5 kartų per parą, kol vargina sausa ar sudirgusi nosies ertmė:

  • Jei reikia, iš nosies pašalinkite išskyras.
  • Nuo priemonės purkštuko nuimkite gaubtelį.
  • Talpyklę laikykite bet kokiu kampu ir švelniai įstumkite purkštuką į nosies šnervę.
  • Galvą truputį palenkite į priešingą pusę, nei šnervė, kurią ketinate išvalyti.
  • Nuspauskite ir 1–2 sekundes palaikykite nuspaudę talpyklės viršuje esantį įpurškimo mygtuką.
  • Įpurkškite į vieną, o tada – į kitą nosies šnervę.
  • Kiekvieną kartą panaudoję, nuvalykite ir nusausinkite purkštuką ir vėl uždėkite gaubtelį.
  • Nosį skalaujant, priemonę rekomenduojama vartoti virš kriauklės ar rezervuaro.

Šią medicinos priemonę galite rasti vaistinėse – dėl jos naudojimo būtinai pasitarkite su vaistininku.

Gairės:
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Gairės:
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų