Gaminant įvairius patiekalus galima naudoti tiek žaliąją arbatą, tiek pačius jos lapus. Štai žaliosios arbatos naudingųjų savybių sąrašas:
Žaliojoje arbatoje gausu antioksidantų
Žaliojoje arbatoje antioksidantų polifenolių, kurie organizme mažina uždegiminius procesus, dėl kurių prasideda ankstyvas senėjimas. Šie antioksidantai taip pat aktyviai apsaugo ląsteles nuo pažeidimų, kurie gali sąlygoti daugelį lėtinių ligų. Dėl šios priežasties žalioji arbata laikoma supermaistu, teikiančiu įvairią naudą.
Žalioji arbata palaiko smegenų sveikatą
Žinoma, kad žalioji arbata teikia ramų žvalumą. Nors joje yra kofeino, žalioji arbata taip pat turi aminorūgščių, vadinamų L–teaninu, kurios turi raminamąjį poveikį. Kofeino ir L–teanino derinys taip pat optimizuoja smegenų funkcijas, nes padidina darbinės atminties apimtį, pagerina kognityvinius gebėjimus ir pakelia nuotaiką. Žalioji arbata gali kovoti su oksidaciniu stresu, todėl puikiai saugo nuo neurodegeneracinių ligų, pavyzdžiui, nuo Alzheimerio ir Parkinsono.
Žalioji arbata gali padėti reguliuoti svorį
Tyrimuose su žmonėmis ir gyvūnais pastebėta, kad žalioji arbata pagreitina medžiagų apykaitą ir stimuliuoja riebalų deginimą. Ji taip pat riboja apetitą ir neleidžia kauptis riebalams, nes sustabdo procesą, vadinamą angiogeneze – naujų kraujagyslių formavimąsi – nuo kurio priklauso riebalų audinių augimas, rašoma health.com.
Žalioji arbata stiprina imunitetą
Žaliojoje arbatoje esantys antioksidantai turi antibakterinį, priešgrybelinį ir antivirusinį poveikį, kuris stiprina imunitetą. Papildomas patarimas: Antibakterinės žaliosios arbatos savybės taip pat padeda nuo blogo burnos kvapo. Be to, žalioji arbata dar veikia kaip probiotikas – maistas gerosioms žarnyno bakterijoms, siejamoms su sveika imunine sistema.