Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) socialiniuose tinkluose pasidalijo patarimais, kaip panaudoti šios daržovės likučius.
Maisto švaistymas yra opi problema – skaičiuojama, kad kiekvienas lietuvis per metus išmeta apie 60 kilogramų maisto.
Kur panaudoti moliūgo likučius?
Todėl VMVT specialistai primena vartoti atsakingai ir neišmesti po skaptavimo likusių moliūgų likučių – iš likusio minkštimo galima pasigaminti gardžių patiekalų, o sėklas naudoti patiekalų gardinimui.
VMVT specialistų patarimai, kur panaudoti nuo Helovynui išskobtų moliūgų likučius:
- Išskaptavę moliūgą neskubėkite išmesti minkštimo ir sėklų;
- Prieš ruošdami maistui įsitikinkite, kad daržovė nesugedusi. Moliūgų žievė turi būti kieta ir nepažeista;
- Moliūgo minkštimas, pašalinus odelę, gali būti puikus ingredientas įvairiems patiekalams, jis gali virsti trinta sriuba ar tyre, būti įmaišomas į troškinius ar kepinius bei patiekalus: pyragus, keksiukus, blynus, kokteilius ar į desertus;
- Iškepti moliūgo kubeliai gali būti puikus garnyras ar kaip ingredientas kitiems patiekalams paskaninti;
- Išskobto moliūgo sėklas galima paskrudinti ir panaudoti salotoms, jogurtui ar košei pagardinti.
Kaip suprasti, ar moliūgas sunokęs?
Ankstesniame sezone TV3 laidos „La maistas“ vedėjas Gian Luca Demarco lankėsi Adelės ir Vytauto deksterių ūkyje, kuris visai netikėtai tapo moliūgų ūkiu.
Adelė atskleidė, kaip geriausia suprasti ar moliūgas pakankamai sunoko ir yra tinkamas valgyti. Moteris atskleidžia, kad viską atskleidžia kotelis. Jeigu kotelis ties moliūgu yra sudžiūvęs, laikas skinti, o jeigu ne – dar reikia panokinti.
Adelė patarė neišmesti ir moliūgų minkštimo – išsaugokite sėklas, jas išdžiovinkite ir pakepinkite. Taip gausite nuostabų ir greitą užkandį. O patį minkštimą galite naudoti sriubai ar troškiniams gerinti.
Visą laidą žiūrėkite čia: