Skulptūra vaizduoja moterį, kuri kažką tvirtai laiko apsikabinusi. Kas yra šios skulptūros iš smėlio autorius – nėra aišku.
Baltijos jūros pakrantėje galima rasti ne tik įspūdingų skulptūrų, tačiau ir nekasdienių radinių. Prieš kurį laiką Baltijos jūros pakrantėje, netoli Olando kepurės, įvyko tai, ką net ekspertai prilygina stebuklui – rasta mamuto iltis.
Kaip anksčiau pranešė Pajūrio regioninis parkas, netikėtą radinį aptiko menininku Artūru prisistatęs vyras, nenorėjęs atskleisti savo pavardės. Jis – nuolatinis parko lankytojas, klaipėdietis.
Vaikščiodamas paplūdimiu vyras pamatė iš smėlio kyšantį daiktą, pagalvojęs, kad tai šaka, truktelėjo ją ir ištraukė neįtikėtiną lobį – mamuto iltį.
„Supratęs taktiliškai, kad tai gali būti kaulas, iš apžiūros įtaręs, kad mamuto iltis, paskambino Mažosios Lietuvos muziejaus archeologijos ir restauravimo skyriaus vedėjai Romai Songailaitei, kuri iškart apžiūrėjo ir patvirtino, kad taip ir yra.
Šiandien su muziejaus komanda, istoriku dr. Titu Tamkvaičiu, fondų saugotoju Dmitrijumi Papariga bei pakviestu gyvūnų kaulų morfologu prof. Linu Daugnora, radvietėtėje atliko kasinėjimus ir rado ilties dalių, bei organinėje struktūroje ilties buvimo vietos žymę.
Ką tik baigus tyrimą, konstatuota, kad ilties vieta patvirtinta. Ekspertas profesorius Linas Daugnora patvirtino, kad iltis mamuto“, – anksčiau dalijosi Pajūrio regioninis parkas.
Pajūryje aptikta mamuto iltis
Iltis – apie 55 cm ilgio, su nuolaužomis būtų apie 60 cm, ji šiuo metu yra Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje, kur bus atlikti konservavimo darbai ir įspūdinga mamuto iltis keliaus į muziejaus ekspoziciją.
Anksčiau kone toje pačioje vietoje buvo aptiktas ir mamuto dubenkaulis, gauruotojo raganosio slankstelio dalis, laukinio arklio vamzdinis kaulas.
Prieš ilčiai iškeliaujant į muziejų, mokslininkai atliks tyrimus, kurių metu bandys išsiaiškinti, kada Lietuvoje gyveno mamutai:
„Planuojama atlikti radiokarbono metodu tyrimą ir nustatyti laikmetį, kada gyveno mamutas. Lietuvoje yra apie 50 mamuto kaulų radimo atvejų, garsiausias yra Vilniaus mamutas, kada buvo aptikta didelė dalis skeleto. Anksčiau rastas mamuto dubenkaulis eksponuojamas Pajūrio regioninio parko lankytojų centre.“