Kaip matyti iš Pagramančio regioninio parko socialiniuose tinkluose pasidalintos nuotraukos, šis augalas išties keistas, mat neturi nė krislelio žalumos.
Aptiko išskirtinį augalą
Beje, jį pamačius, ko gero, galima sumaišyti ir su grybu – nors tai nėra grybas, bet turi glaudų ryšį su grybiena.
„Ir kas gi čia toks išblyškęs ir keistas augalas? O gi – miškinė gluosvė (Monotropa hypopitys). Išblyškęs dėl to, kad neturi chlorofilo. Chlorofilo jam nereikia, nes nevykdo fotosintezės.
Didžiąją gyvenimo dalį praleidžia po žeme šaknų raizgalynės pavidalu ir sudarydama mikorizę su grybiena iš kurios ima maisto medžiagas. Iš po žemės prasikala tinkamais, drėgnesniais metais, spygliuočių miškuose“, – paaiškino Pagramančio regioninio parko specialistai.
Kaip nurodoma Visuotinėje lietuvių enciklopedijoje, šis augalas priklauso erikinių šeimos augalų genčiai. Tai – daugiametis parazitinis augalas su šakotomis, susiraizgiusiomis šaknimis.
Miškinės gluosvės dažniausiai būna baltos, rausvos, retais atvejais ir raudonos spalvos, pražysta birželio–liepos mėnesiais, tačiau sausesniais metais virš žemės gali nė neprasikalti ir išlaukti palankesnių metų.
Nurodoma, kad šis augalas aptinkamas spygliuočių ir mišriuose miškuose, ypač drėgnose ir pavėsingose vietose.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!