Vėliau pasirodė du tęsiniai: 1991 m. „Sunkus vaikas 2“ ir 1995 m. „Sunkus vaikas 3: įsimylėjęs jaunuolis“.
Režisierius Dennisas Duganas „The Hollywood Reporter“ pasakojo, kad dirbdamas prie pirmojo filmo režisierius Johnas Ritteris įsimylėjo savo būsimą žmoną Amy Yasbeck, rašoma looper.com.
Kviečiame visus prisiminti ir kartu pasižiūrėti filmą „Sunkus vaikas 2“ per TV3 televiziją sekmadienį, 16.15 val.
Filmas pradėjo scenaristų Larry Karaszewskio ir Scotto Alexanderio, kurie vėliau kartu parašė filmus „Ed Wood“ ir „The people vs. Larry Flynt“, karjerą.
Tai taip pat buvo atspirties taškas D. Duganui, kuris vėliau nuolat dirbo su Adamu Sandleriu. Jis režisavo tokius filmus kaip „Happy Gilmore“, „Big Daddy“ ir „Grown Ups“.
O kaip su aktoriumi, vaidinusiu jauniausiąjį, problemišką mažylį, kurio vardu pavadintas filmas? Michaelas Oliveris buvo dingęs iš viešumos po „Sunkus vaikas 2“ filmo išleidimo, bet dabar vėl pasirodė ekranuose.
Vaidmens filme „Sunkus vaikas“ siekė kitas garsus aktorius
Norite tikėkite, norite ne, bet „Sunkus vaikas“ yra paremtas tikra istorija. 1988 m. „Los Angeles Times“ išspausdino straipsnį apie porą, kuri padavė į teismą įvaikinimo agentūrą, nes paaiškėjo, kad vaikas, kurį jie parsivežė namo, turi rimtų elgesio problemų.
Istorija patraukė kelių scenaristų, tarp jų L. Karaszewskio ir S. Alexanderio, dėmesį. Kalbėdamiesi su Gilbertu Gottfriedu (kuris filme „Sunkus vaikas“ vaidina įvaikinimo agentą Igorį Peabody) savo tinklalaidėje atskleidė, kad visi istoriją siūlė kaip siaubo filmą. Jie vieninteliai pažvelgė į istoriją kitaip ir įžvelgė joje galimą humorą.
L. Karaszewskis ir S. Alexanderis buvo pirmakursiai kambariokai ir pirmą kartą kartu pradėjo rašyti dar studijuodami USC. „Sunkus vaikas“ buvo tik antrasis jų drauge parašytas scenarijus ir jiedu juo labai džiaugėsi.
„Manėme, kad parašėme neblogą scenarijų, bet paskui jis buvo perrašytas ir sumenkintas“, – sakė S. Alexanderis laidoje „The Crime Story Podcast with Kary Antholis“. Jie, kaip ir jaunoji filmo žvaigždė M. Oliveris, tapo susiję su filmu.
Šis filmas buvo didelis proveržis M. Oliveriui, kuris tuo metu buvo niekam nežinomas. Vis tik jis nebuvo visiškai be patirties.
„Sunkus vaikas“, aišku, buvo didysis pakilimas, bet prieš tai aš taip pat vaidinau. Filmavausi 30 sekundžių trukmės „Chevron“ reklaminiame klipe, kuris ir atvedė į „Sunkų vaiką“, – sakė jis „22 Vision“.
Ši reklama buvo tokia įspūdinga, kad dėl jos jis gavo pirmenybę prieš kitą kylančią žvaigždę Macaulay Culkiną. M. Culkinas (kuris išgarsėjo tais pačiais metais išleistame filme „Vienas namuose“) pretendavo į Jaunėlio vaidmenį, bet jis neatitiko reikalavimų.
„Be jokios nepagarbos Macaulay, jis tiesiog nebuvo niekaip susijęs su šiuo filmu, – sakė atrankos vadovė Valerie McCaffrey. – Įjungiau televizorių ir pasirodė reklama. Galiausiai paskambinau į savo biurą ir pasakiau: „Išsiaiškinkite, kas tas berniukas!“ Kai su juo susitikome, iš karto supratome, kad jis bus pasirinktas šiam vaidmeniui.“
Po filmo „Sunkus vaikas“ sėkmės pasirodė tęsiniai
„Sunkaus vaiko“ režisierius D. Duganas, kalbėdamas su „The Hollywood Reporter“ apie filmo 25-ąsias metines, atskleidė, kad jis taip norėjo šio darbo, kad šoko ant stalo ir pasakė „Universal“ vadovams: „Jūs žiūrite į mane, lyg būčiau pamišęs, o mes to norime. Mes norime tokio chaoso.“
Po trijų valandų jam buvo pranešta, kad jis gavo darbą. D. Duganas taip pat pasistengė, kad į filmą būtų įtrauktas J. Ritteris. Jie jau anksčiau dirbo kartu ir buvo draugai, tačiau studija iš pradžių nenorėjo televizijos aktoriaus.
D. Duganas niekada netapo kritikų numylėtiniu, o daugelis jo darbų, įskaitant filmus „Sunkus vaikas“, recenzijose buvo nušvilpti. Vis dėlto pirmasis „Sunkaus vaiko“ filmas uždirbo pinigų ir tapo stipriu sėkmingos karjeros Holivude atspirties tašku.
Vienas dalykas, kurį jis neabejotinai padarė teisingai kurdamas filmus „Sunkus vaikas“, buvo tai, kad sukūrė aplinką, kurioje vaikai aktoriai galėjo jaustis patogiai ir smagiai praleisti laiką.
M. Oliveris pasakojo „22 Vision“, kad jam buvo smagu su jaunaisiais aktoriais. „Prisimenu, kaip bendravau su filmavimo aikštelėje buvusiais vaikais, su Kolbiu [Kline] buvo labai smagu“, – sakė jis.
Po pirmosios filmo „Sunkus vaikas“ dalies komercinės sėkmės buvo skubiai pradėtas kurti tęsinys, kuris pasirodė kitų metų vasarą. Šį kartą Jaunėlis turėjo draugę, kuri tapo jo nusikaltimo partnere: Trixie, kurią suvaidino Ivyann Schwan.
Scenarijaus autoriai pakėlė humoro kartelę, sukurdami garsųjį epizodą, kuriame būrys vaikų vemia atrakcionų parke. Vis tik šiuo etapu abu scenaristai jau buvo šiek tiek pavargę nuo filmų.
„Mes iš esmės dirbome prie „Sunkaus vaiko 1“, „Sunkaus vaiko 2“ [ir] tai nebuvo gerai, – sakė L. Karaszewskis laidoje „The Crime Story Podcast with Kary Antholis“. – Jie uždirbo daug pinigų ir buvo tikrai sėkmingi, tačiau problema ta, kad jie iš tikrųjų nebuvo tokie filmai, kokius norėjome kurti.“
Kaip ir pirmasis filmas, „Sunkus vaikas 2“ turi siaubingą įvertinimą „Rotten Tomatoes“ svetainėje (tik 8 proc.), tačiau yra vienas geras dalykas, kuris iš jo išėjo: M. Oliveris ir I. Schwan tapo labai artimi. „Nuo tada mes su ja esame geriausi draugai“, – sakė M. Oliveris „22 Vision“.
Kompanija padavė aktorių į teismą
Kai M. Oliveris pasirašė sutartį dėl filmo „Sunkus vaikas 2“, buvo susitarta dėl 80 tūkst. JAV dolerių honoraro. Prieš pat filmavimo pradžią M. Oliverio motina pageidavo, kad jos sūnui būtų sumokėta 500 tūkst. dolerių, ir pagrasino, kad neleis jam filmuotis, jei honoraras nebus padidintas.
Kompanija „Universal“ sutiko su šia suma ir pusę honoraro jam davė iš anksto, nes be M. Oliverio filmo nebūtų buvę ir jie būtų iš savo kišenės išleidę apie 4 mln. dolerių veltui. Vis tik tai nebuvo pabaiga – vėliau „Universal“ padavė M. Oliverį į teismą.
Byla pasiekė teismą, o M. Oliverio motina teisme buvo pavadinta „išdavike“. „Ji panaudojo savo sūnų kaip ginklą, atsisakydama leisti jam vaidinti filme „Sunkus vaikas 2“, jei „Universal Pictures“ nesutiks padidinti jo atlygio“, – sakė „Universal“ advokatas Shinaanas Krakowsky.
M. Oliveris, kuriam tuo metu buvo 11 metų, trumpai pats liudijo per teismo procesą. Galiausiai prisiekusieji priėmė studijai palankų sprendimą ir M. Oliverio šeima turėjo grąžinti „Universal“ 170 tūkst. JAV dolerių, rašo „Los Angeles Times“.
Gyvenimas po „Sunkaus vaiko“ filmų
Po filmo „Sunkus vaikas 2“ M. Oliveris dingo iš viešumos, tačiau tai nebuvo paskutinis M. Oliverio darbas Holivude.
1991 m. jis pasirodė komedijoje „Drekselio klasė“, taip pat vaidino kitoje televizijos komedijoje „Platypus Man“. Vėliau jis atliko nedidelius vaidmenis tokiuose filmuose kaip „Forestas Gampas“ ir „Trintukas“. Pastarajame 1996 m. kino teatruose pasirodžiusiame filme jis suvaidino paauglį. Nuo to laiko jis niekur nesifilmavo.
Dabar Oliveriui per 43 metai ir jis gyvena kitokį gyvenimą. „Po to, kai vaikystėje buvau priverstas būti į dėmesio centre, dabar vertinu ramybę ir tylą
Esu dėkingas ir visada būsiu dėkingas už šią patirtį. Iš tikrųjų esu gana patenkintas savo gyvenimu, koks jis yra šiandien. Turiu padorų darbą, sunkiai dirbu, turiu gražią merginą. Kartu turime tris kates ir žiurkėną. Tai – gražus, ramus gyvenimas. Man patinka“, – sakė jis renginio metu.
Kviečiame visus prisiminti ir kartu pasižiūrėti filmą „Sunkus vaikas 2“ per TV3 televiziją sekmadienį, 16.15 val.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!