Knygos – indėlis į save, kad būtum geresnis žmogus
„Iš dvasinės tuštybės ir nepasitenkinimo esama situacija pradėjau skaityti knygas. Jau seniai tiek daug skaičiau“, - pasakoja pulkininkas leitenantas Linas Idzelis. Jo teigimu knygas reikia skaityti į jas pasinėrus, įsijautus, bent kokias tris valandas, nepertraukiamai: „Jeigu tik pripuolamai skaitysi po dešimt minučių, tai geriau tada YouTube pasižiūrėti per tokį trumpą laiką. Skaitant reikia išgyventi, kartu su siužetu ir dalyviais bėgti, kristi, slėptis, šaudyti, gal net ir susapnuoti kažką panašaus, ką perskaitei. Visa tai indėlis į save, kad būtum geresnis žmogus“. Linas Idzelis sako, jog per gyvenimą reikėtų stengtis perskaityti bent du tūkstančius knygų. Paklaustas apie geros nuotaikos receptą, pulkininkas leitenantas atsako: „Palik namie snukį, užsidėk veidą ir pamatysi kaip žmonės pradės tave mylėti“.
Viskas praeis. Būna ir blogiau.
Karys, rašytojas Ernestas Kuckailis, vykdęs misijas Afganistane ar Irake kviečia šį laiką išnaudoti sau, šeimai, kūrybai ir suprasti, kad visada gali būti blogiau: „Misijų Afganistane ar Irake metu. Buvome karantinuoti, dar ir kaip. Ir ilgam – šešiems mėnesiams. Ir tikrai ne tokiomis geromis sąlygomis kaip dabar. Tad nenusiminkite kam karantinas atrodo kaip baisiausias velnio „išmislas“, patikėkite, būna ir blogiau. Be abejo, tai praeis. Ir likite sveiki!”. Karys teigia, kad mes turime jausti atsakomybę už kitus, saugoti vieni kitus: „Ne aš papuoliau į šią situaciją, į ją papuolėme mes“.
Svarbiausia – režimas
Išgyvenimo mokyklos įkūrėjas, atsargos karys, Lietuvos šaulių sąjungos narys Augustas Žukauskas pasakoja, kad karantinas praktiškai nepakeitė jo dienotvarkės: „Svarbiausia režimas. Viskas išlieka, kaip buvo, tik namai tampa dar ir biuru. Darbas per atstumą - tai nėra galimybė keltis 7:55 ir 8:00 su „bliūdeliu“ sausų pusryčių sėdėti prie kompiuterio”. Augustas siūlo visada dirbti taip, lyg būtumėte pasiruošę, jog per petį gali žvilgtelėti viršininkas, o pabaigus darbus susitvarkyti darbą erdvę, kad laisvalaikis ir poilsis būtų ne chaotiškoje erdvėje.
„Stiprūs kartu“ kovai su pandemija
Aktorius ir visuomenininkas Paulius Tamolė, pavasarį pradėjęs kovą prieš pandemiją - su šauliais ir skautais įkūręs nacionalinį savanorių koordinavimo centrą „Stiprūs kartu“,kuris įvykdė daugiau nei 2,2 tūkst. iškvietimų ir virš 6 tūkst. pagalbos prašymų, sako, kad tokios iniciatyvos suteikia nuostabios patirties ir didelio įkvėpimo. “Labai svarbu išlaikyti fizinį, bet ne socialinį atstumą. Bendraukime, nepalikime vienų tų, kam sunku”, - dalinosi mintimis Paulius Tamolė.
Viena didžiausių dovanų – gyvenimas, tekantis tavo venomis
G&G Sindikatas” vokalistas Gabrielius Liaudanskas – Svaras, šaulys, visą pirmąjį karantiną prabudėjęs ten, kur, kaip pats sako, Tėvynei reikėjo, artėjant Kalėdoms viena didžiausių dovanų įvardina kraujo davimą: „Viena didžiausių dovanų, kurią gali kitam padovanoti gyvenime - tai gyvenimas, tekantis tavo venomis. Prisijunkite. Ypač šiuo metu, ligoninėse kraujo labai trūksta. Kažkam tai taptų pačia nuostabiausia dovana“.
Atlikėjas pasakoja, kad kiekvienas padarytas geras darbas, ištesėtas pažadas sau ar kitam, šypsena akyse kuria gerą nuotaiką, verčia mus jaustis stipresniais.