Ne tik stresas, peršalimas ar saulės „bučiniai“ gali išprovokuoti lūpų pūslelinę. Gydytojai dermatologai gerai žino apie didelę šios ligos riziką atliekant moteris sužavėjusias intervencines veido gražinimo procedūras: permanentinį (ilgalaikį) makiažą, lūpų putlinimą užpildais, odos atnaujinimą lazeriu ir kt.
Pagerėjusią išvaizdą gali apkartinti šašai
Jeigu nesiimama reikiamų profilaktinių priemonių, džiaugsmą dėl pagerėjusios išvaizdos dažnai apkartina ant lūpų iškilusios niežtinčios, tvinksinčios ir „deginančios“ mažos pūslelės, po kurių susiformuoja gelsvi šašai. Kaip žinoma, laiku nepradėjus gydytis pūslelinė vargina apie dvi savaites.
Kartais herpesvirusinė infekcija išplinta burnos po gleivinę, smakrą ar net visą kūną. Jos komplikacijos žmonėms, kurių imunitetas nusilpęs, gali pridaryti didelių bėdų: pavyzdžiui, pažeisti akis ar smegenų veiklą.
Todėl neatsitiktinai prieš atliekant intervencines veido gražinimo procedūras patyrę specialistai būtinai įvertina užsikrėtusio žmogaus organizme glūdinčio Herpes simplex viruso pavojų ir siūlo profilaktines priemones.
Pagrindinė profilaktika – priešvirusiniai vaistai
Anksčiau su pūsleline infekcija dažniausiai buvo kovojama tepant pažeistą vietą priešvirusiniais vaistais. Tačiau neretai tokia priemonę tiesiog tenka naudoti jau „po laiko“.
Dabar pagrindinė profilaktinė priemonė atliekant intervencines veido gražinimo procedūras – geriamieji priešvirusiniai vaistai.
Tokios tabletės sustabdo pūslelinę, slopina ligos simptomus. Jos lengvai prieinamos – vaistinėje galima įsigyti ir be recepto. Šiuos priešvirusinius vaistus vartoja ir pacientai, pajutę dar tik artėjančios pūslelinės požymius – tuomet prieš dieną ar dvi būsimo bėrimo vietoje jaučiamas perštėjimas, dilgčiojimas.
Reikia atsiminti, kad ir profilaktiniam tikslui vienos tabletės neužteks. Svarbiausia geriamųjų priešvirusinių vaistų efektyvumo sąlyga – juos būtina vartoti taip, kaip paskirta.
Išvengiama pūslelinės padažnėjimo
Atliekant intervencines veido gražinimo procedūras pūslelinės profilaktika ypač turėtų susirūpinti žmonės, kurių imunitetas yra susilpnėjęs ir su šia liga susiduria ne kartą. Beje, neretai asmuo net neįtaria, kad nešioja Herpes simplex virusą, nes pūsleline nežymiai ar besimptome forma būna prasirgęs vaikystėje.
Herpesvirusinė infekcija gali vėl prasidėti vos tik nusilpsta ar iškreiptai į organizmą dirginančius veiksnius reaguoja imuninis atsakas. Gydytojai įspėja, labai atsargiems reikėtų būti sergantiesiems kai kuriomis lėtinėmis ligomis, vartojantiesiems imunitetą slopinančius vaistus, persirgusiems onkologinėmis ligomis ir kt.
Be abejo, jokių intervencinių procedūrų negalima atlikti, jei jau jaučiami pūslelinės simptomai.
Tačiau gydytojai turi ir gerų žinių: patirtis rodo, kad nors, pavyzdžiui, lūpų permanentinis makiažas ir išprovokuoja virusą, bet nepastebima, kad tai paskatintų ligos padažnėjimą.