Anglas ūkininkas Jeremy Oatey pasidalijo patarimais, kaip auginti pomidorus namuose.
Naudokite kavos tirščius
Yra daugybė augalų, kuriems tinka kavos tirščiai – tai rūgštesnę dirvą mėgstantys augalai, pavyzdžiui, hortenzijos, rododendrai, azalijos, morkos ir mėlynės, rašo express.co.uk. Užuot išmetę kavos tirščius, sodindami pomidorus tiesiog sumaišykite juos su žeme.
„Kavos tirščiuose yra azoto, taip pat fosforo ir kalio – visos šios medžiagos padeda augti“, – pridūrė Jeremy.
Laistymas
Jeremy sakė, kad laistymas yra ypatingai svarbus pomidorams, ir pasidalino savo taisykle, kaip tai daryti.
„Stenkitės, kad augalai gautų nuo 2.5 iki 4 cm vandens per savaitę, ir stebėkite juos, kai bus šilčiau, nes vandens jiems gali prireikti dar daugiau, – sakė jis. – Jei jūsų augalai didžiąją dienos dalį būna nuvytę, pagirdykite juos.“
Auginkite patalpose
Pomidorai yra tobula daržovė (nors biologine prasme jie yra vaisiai, o kasdieniniame kontekste jie priskiriami daržovėms) auginti patalpose, nes jiems reikia daug šilumos ir juos galima auginti iš sėklų arba iš jauno sodinuko.
Jei auginate pomidorus iš sėklų, įberkite jas į 7,5 cm aukščio vazoną su drėgnu kompostu be durpių ir ant viršaus užberkite plonu sluoksniu vermikulito.
Tada palaistykite ir uždenkite sėklas maistine plėvele bei padėkite vazoną ant šiltos, šviesios palangės. Sudygusius ir išleidusius antruosius lapus augalus galima perkelti ant virtuvės palangės, į oranžeriją ar šiltnamį.
Laikas
Geriausias laikas sėti pomidorų sėklas yra vasario–balandžio mėnesiais, tačiau pomidorų augalus galima sodinti ir vėliau – gegužės arba birželio mėn. Pomidorų vaisiai noksta nuo liepos iki spalio.
Iš anksto pašildykite dirvą
Šis neįprastas patarimas leidžia užtikrinti, kad temperatūra augalams būtų kuo patogesnė – padarykite tai tiesiog uždengdami dirvą plastikiniais lakštais arba apsaugodami juos specialiu gaubtu.
„Gal skamba keistai, bet pomidorams patinka šiltas „guolis“, todėl sodindami įsitikinkite, kad dirvožemis būtų bent jau kambario temperatūros, – perspėjo Jeremy. – Tai ypač svarbu, jei naudosite dirvožemį iš lauko.“