1. Varnikų pažintinis takas. Šis takas yra visiškai netoli Trakų (įsikūręs nuo Vilniaus tik apie 20 km), todėl po pasibuvimo jame, galima užsukti ir į populiaresnę vietą – į Trakų miestą, suvalgyti kibinų, beplaukiant laivu ar vaikščiojant ežerų pakrantėmis. Varnikų pažintinio tako ilgis siekia viso labo maždaug 3-4 km, taigi drąsiai galima keliauti į jį ir su mažesniais vaikais.
Savaitgaliais gali būti daugiau žmonių, todėl norintiems visiškos ramybės, rekomenduojama lankytis take darbo dienomis, vakarais. Einant šiuo taku, pamatysite nemažai augalų, kurie įrašyti į Lietuvos raudonąją knygą, be to galėsite pauostyti neįprastą augalą – pipirlapę, kurią patrynus, pakvimpa pipirais. Medinis takelis, nutiestas palei pelkę, tikrai neprailgs, o po jo lauks mišrus miškas, kuriame 130-150 metų senumo ąžuolai.
2. Jurkiškio upelio pažintinis takas. Šis takas yra jau kiek tolėliau nuo Vilniaus, maždaug už 70 km. Nors Lietuva negali pasigirti aukštais kalnais, čia tikrai išgirsite kalnų upių garsą. Tik 1,2 km ilgio kanjoninio tipo Jurkiškio upė jungia Asvejos ir Suoselio ežerus. Dėl kalvoto paviršiaus ir aukščio skirtumų, ypač pavasario potvynio metu, jis primena tikrą kalnų upelį. Pasigrožėkite jo grožiu keliaudami 1,5 km pėsčiųjų taku, kuriame yra daugybė laiptelių ir viadukų.
3. Dubingių pažintinis takas. Visai netoli nuo Jurkiškio pažintinio tako driekiasi kitas vertas aplankyti, objektas – Dubingių kaimas ir pažintinis takas. Nuo Dubingių piliavietės, galėsite grožėtis vienu ilgiausių ir didžiausių ežerų Lietuvoje – Asveja. Eidami taku, pamatysite nemažai įdomių archeologinių ir gamtinių objektų. Beje, takas yra padarytas iš natūralaus grunto, kurio ilgis siekia apie 1,5 km. Čia tikrai rasite vietą patogiai įsitaisyti su šeima ir papiknikauti – ant žolės ploto, pasitiesę pledą.
4. Nemenčinė ir jos apylinkės. Nemenčinėje būtinai aplankykite vietinį piliakalnį, prasieikite miško keliukais ir stabtelėkite pasigrožėti ežerais, esančiais miške: Gėlos pirmuoju ir antruoju paplūdimiais. Čia galėsite išsimaudyti ne šiaip ežero vandenyje, bet ir pasimėgauti natūraliomis, gamtos teikiamomis grožio procedūromis – baltu moliu, kurio apstu aplinkinėse ežero pakrantėse.
5. Taurijos ornitologinis draustinis. Šiame draustinyje auga daugiausia įprastiniai lietuvio akiai spygliuočiai medžiai – pušys ir eglės, tačiau jame gausu retų paukščių rūšių. Draustinyje galite sutikti: juodajį gandrą, mažąjį erelį rėksnį, sketsakalį, kurtinį, teterviną, gervę, lėlį, lututę, juodąją meletą, paprastąją medšarkę. Telieka apsišarvuoti kantrybe, pasiimti žiūronus ir gerą nuotaiką.