Piktžolės gali augti net mažiausiuose plyšiuose, jei nesiimsite priemonių užkirsti joms kelią. Jei tarpų nėra arba jie labai siauri, piktžolėms augti bus žymiai sunkiau. Tačiau laikui bėgant gali atsirasti didesni plyšiai, kuriuose labai greitai pasirodo piktžolės.
Jei reguliariai šluojate ir prižiūrite trinkeles, sėklos nenusės tarpuose, tačiau jei taip jau įvyko, sodininkai pasiūlė naudoti „pigų“ buities reikmenį – skalbimo miltelius, rašo express.co.uk.
Piktžolių neliks nė kvapo
Į socialinio tinklo „Facebook“ grupės „Gardening UK“ puslapį Maria Lopez įkėlė piktžolėmis apaugusio kiemo nuotrauką ir paklausė, kaip jų atsikratyti.
„Naudojau keletą priemonių, bet nė viena nepadėjo jų išnaikinti ir piktžolių atsiranda vis daugiau“ – aiškino ji.
Grupės nariai patarė naudoti ne chemines piktžolių naikinimo priemones, o skalbimo miltelius, nes jie pigesni.
„Kartą per metus ant trinkelių pabarstau skalbimo miltelių, užpilu juos verdančiu vandeniu ir palieku dviems ar trims savaitėms, o po to tiesiog nušluoju, – rašė Mary Cole. – Jie įsigeria į tarpus iki pat piktžolių šaknų. Jei šaknys nežus, piktžolės vėl ataugs. Skalbimo milteliai taip pat padeda nuvalyti trinkeles.“
„Aš tiesiog užpilu ant jų verdančio vandens ir skalbimo miltelių, palaukiu, kol piktžolės ima ruduoti ir žūsta, o tada šepečiu jas nušluoju“, – pritarė Stuartas Williamsas.
Nicky Jordan prisipažino naudojanti pigius skalbimo miltelius, kurie lygiai taip pat puikiai naikina piktžoles.
Anot „Harpenden Block Paving“ trinkelių ekspertų, piktžolės žus net jas užpylus tik verdančiu vandeniu ir taip neleis joms plisti.
Jie patarė šią procedūrą kartoti tol, kol išnaikinsite visas piktžoles. Pašalinus piktžoles, rekomenduojama užsandarinti tarpus tarp trinkelių, kad piktžolėms augti būtų sunkiau.
Specialistai - patarėjai