Geltonuoti veja gali dėl daugybės sąlygų, tačiau priklausomai nuo to, kaip stipriai ir kodėl ji pageltonavo, yra įvairių būdų ją sutvarkyti.
Dažniausios priežastys vasarą yra dėl šiltesnio oro ir sumažėjusio kritulių kiekio išsausėjusi veja, taip pat naminių gyvūnėlių šlapimas ir per didelis tręšimas. Bet kodėl žolė pagelsta?
Jonathan Hill, „Rolawn“ pardavimų direktorius, sakė: „Karotenoidai yra pigmentai, atspindintys geltoną lapų spalvą. Jų lapuose yra nuolat, bet juos pamatai tik tada, kai velėnoje trūksta chlorofilo. Chlorofilo trūkumas atsiranda dėl azoto, geležies ar magnio trūkumo ir dėl ligų, rašo express.co.uk
Pirmiau išvardytos dažniausios priežastys reiškia, kad jūsų žolėi trūksta maistinių medžiagų. Laimei, yra veiksmingų vaistų nuo šios bėdos. Štai keturi ekspertų parengti patarimai, kaip sustabdyti jūsų žolės geltonavimą.
Laistykite išmintingai
Šiltuoju metų laiku svarbu skirti ypatingą dėmesį savo vejai, nes jai reikia kur kas atidesnės priežiūros, kai oro sąlygos yra sausesnės.
„National Greenhouse“ lauko ir vidaus sodų specialistų vadovas Tom Hilton pasakojo: „Veją reikia laistyti kas savaitę vasarą ir kai lyja mažai, kad ji gerai maitintųsi“.
Tačiau paros metas yra vienas iš svarbiausių dalykų, į kuriuos reikia atsižvelgti laistant sodą. Sarah Dixon iš „Hozelock“ sakė: „Visada rekomenduojama laistyti ryte arba vakare, kai temperatūra žemesnė, o saulė ne tokia kaitri, nes tada veja išgarins mažiau vandens.
Nors gali kilti pagunda palaistyti sodą kuo greičiau, iš tikrųjų naudingiau veją ir augalus laistyti kruopščiai, bet rečiau, nes taip nešvaistysite vandens ir paskatinsite gilesnių šaknų formavimąsi.
Kai veja aeruojama šakėmis padarant joje mažas skylutes, vanduo ir oras geriau cirkuliuoja, o tai labai naudinga sausros metu. Laistykite sukauptu lietaus vandeniu ‒ taip sumažinsite vandens sąskaitas.
Palikite aukštesnę žolę
Kaip tą jau darėte pavasario pradžioje, padidinkite pjaunamos vejos aukštį, jei pamatysite gelstančias vietas. „Johnsons Lawn Seed“ vadybininkas Guy Jenkins sakė:
„Visada yra pagunda turėti išpuoselėtą veją vasarą, tačiau nupjaunant per žemai, augalai gali susilpnėti, todėl veja tampa jautresnė sausrai. Laikinai padidinus pjovimo aukštį karštu ir sausu laikotarpiu, augalai paskatinami leisti gilesnes šaknis, ieškant drėgmės.
Tręškite veją
Veja gali kentėti nuo maistinių medžiagų trūkumo, tad patręškite ją geromis trąšomis. Ponas Hilton sakė: „Paprastai veją turėtumėte tręšti maždaug keturis ar penkis kartus per metus.
Tačiau vasarą tą daryti reikėtų du kartus nuo gegužės iki rugpjūčio, nes vejai reikia papildomos energijos ir maistinių medžiagų greitesniam augimui karščiausiu laikotarpiu.
Tačiau stenkitės nepertręšti, nes padidėjęs azoto kiekis gali padidinti žolės geltonavimo problemą“. Rekomenduojamas trąšų kiekis yra nurodomas produkto etiketėje.
Sugrėbkite lapų ir nupjautos žolės perteklių
Nors nupjauta žolė gali būti naudojama kaip žolės mulčias, per didelis jos kiekis gali sudaryti puikią aplinką kenkėjams veistis ir ligoms plisti.
Būtinai sugrėbkite nupjautos žolės perteklių, šiukšles ir lapus, kad veja gautų daugiau oro ir po augalais nesikauptų drėgmė.