veja
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „veja“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „veja“.
Pasakė, kada prieš žiemą nupjauti žolę paskutinį kartą: kiti mano neteisingai
Ar kada nors pavasarį stebėjote savo veją ir pagalvojote, kodėl ji atrodo pilka ir pavargusi po žiemos? Tinkamas vejos paruošimas žiemai yra paslaptis, kuri užtikrina sveiką ir ryškiai žalią žolę, kai saulė vėl pradeda šildyti.
Su keliais paprastais, tačiau svarbiais žingsniais galite apsaugoti savo veją nuo šalčio daromos žalos, pelėsio ir žiemos iššūkių.
Pamatęs, kas slepiasi jo kieme, vyras vos nenualpo: kas tai, suprato tik vėliau
Namo savininkas sakė, kad Helovino rytą atsibudęs ir pamatęs, kad jo kiemą gaubia didžiulis voratinklis, vos negavo širdies smūgio. Jis pasidalijo voratinklių kolonijos, kuri kaip siaubo filme visiškai uždengė jo sodą, nuotrauka.
Pabarstykite 1 produkto ant vejos: samanas ir rudas dėmes pamiršite
Sodininkai raginami skirti ypatingą dėmesį savo vejoms prieš prasidedant žiemai, kad pavasarį jos atrodytų geriau nei bet kada. Nors ruduo dažnai atneša šaltus orus, svarbu nepamiršti esminio vejos priežiūros etapo – rudeninio vejos tręšimo.
Dabar yra puikus metas, skirtas tręšti veją ir užtikrinti, kad žolė būtų stipri ir gyvybinga kitais metais.
Pabarstykite kavos tirščių ant savo vejos: rezultatas nustebins
Rudeniui įsibėgėjus, vejos gali atrodyti šiek tiek nuobodžiai ir neišvaizdžiai, tačiau yra viena virtuvinė atlieka, kuri gali padėti pagyvinti veją.
Vejos tvarkymo darbai gali būti atliekami bet kuriuo metų laiku, tačiau ruduo įprastai būna tinkamiausias, nes dirvos temperatūra vis dar pakankamai šilta, kad skatintų žolės augimą, rašoma express.co.uk.
Vienas iš labai svarbių vejos tvarkymo darbų – tręšti žolę.
Atskleidė, kaip išlaikyti tobulą veją: tereikia žinoti kelis patarimus
Graži, sveika veja yra kiekvieno sodininko svajonė. Tačiau norint išlaikyti tobulą veją, reikia daugiau nei tik reguliariai pjauti žolę. Reikia žinių, tinkamų įrankių ir laiko.
Šiame vadove pateikiami patarimai, kaip išlaikyti tobulą veją visus metus, aptariami tinkami pjovimo dažnumai, vejos aeracija ir kokybiškos sodo technikos svarba.
Vejos pjovimo dažnumas ir aukštis
Vienas iš svarbiausių vejos priežiūros aspektų yra tinkamas pjovimas.
Samanų vejoje nebeliks: 1 gudrybė veikia 100 proc.
Vejos išvaizdą dažniausiai gadina samanos, kurios sparčiai plinta užgoždamos žolę. Samanos, negiliai įsišakniję augalai, dauginasi sporomis ir į šaknis panašiomis struktūromis, vadinamomis rizoidais ir nesukuria estetinio vaizdo, tačiau yra paprastas būdas, kaip pašalinti samanas iš vejos.
Jos ypatingai mėgsta apniukusias ir darganotas pavasario dienas. Samanos nesunaikins jūsų vejos, bet užpildys tas vietas, kur veja yra reta.
Pasakė, kada geriausia laistyti daržą: augs daug geriau
Jeigu jau seniau apžvelgėte bei vadovavotės sodininkų ir sėjos kalendoriais ir įgyvendinote nemažą jo dalį, tai po truputį džiaugiatės sodo nešamomis naudomis. Visgi vasarėjant darbų sode nemažėja – reikia ravėti, mulčiuoti, laistyti, genėti, persodinti, tręšti ir dar daug kuo užsiimti.
Samanų vejoje neliks nė žymės: štai, kas tikrai padeda
Samanos gali būti puikus dekoratyvus elementas, kai auga ten, kur jų norima, tačiau kai jos ima augti vejoje, tampa galvos skausmu sodininkams. Štai, kaip išnaikinti samanas vejoje naudojant natūralias priemones.
Daugelis sodininkų anksčiau ar vėliau susiduria su samanomis vejoje, kurios dažniausiai atsiranda dėl prastų sąlygų. Nors samanos vejos nesunaikina, dėl jų veja atrodo dėmėta, negraži. Atsikratyti samanų gana lengva ir tam užtenka priemonių, kurias daugelis jau turi namuose.
Samanų vejoje atsikratykite be vargo: štai ką reikia daryti
Ar kada nors savo vejoje pastebėjote samanų lopinėlius? Nors techniškai samanos nėra piktžolės, vejoje joms ne vieta, tačiau yra paprastas būdas, kaip jas išnaikinti neišleidžiant daug pinigų.
Samanos yra paprastas senovinis augalas su negilia šaknų sistema. Tai oportunistinis augalas, kuris įsitvirtina visur, kur tik gali. Vejoje samanos auga ten, kur žolė nėra pakankamai tanki, kad jas išstumtų.
Gražiausios vejos savininkas išdavė, kaip atsikratyti samanų: veikia 100 proc.
Stuartas Grindle'as iš Donkasterio 2017 m. laimėjo geriausios Didžiosios Britanijos vejos konkursą. 81-erių metų vyras pasidalijo paprastu patarimu, kaip atsikratyti samanų, jei norite tobulos vejos.
Buvęs konkurso „Geriausia Didžiosios Britanijos veja“ nugalėtojas atskleidė keletą naudingų patarimų, kaip prižiūrėti veją, kas, kaip jis pripažįsta, yra gana sudėtinga.
REKLAMA
REKLAMA
Vejoje rudų dėmių neliks: štai, kas padės
Eksperto teigimu, padarius vos kelis veiksmus, jūsų vejoje neliks rudų dėmių ir estetiškai atrodanti veja vėl džiugins jūsų akis.
Jei esate aistringas sodininkas, nėra nieko labiau erzinančio nei atsitiktinės rudos dėmės vejoje. „Kodėl taip atsitiko?“ ir „Kaip jų atsikratyti?“ – tai klausimai, kurie gali kilti susidūrus su šia problema.
Tačiau „The Grass People“ ekspertas Chrisas McIlroy‘us teigia, kad šią problemą galima išspręsti vos keliais paprastais triukais – ir jie gana paprasti.
Samanų vejoje neliks nė kvapo: padės 1 gudrybė
Ar kada nors žvelgėte į savo veją ir pastebėjote storus samanų lopinėlius? Nors teoriškai samanos nėra piktžolės, jos gali gadinti bendrą sodo vaizdą.
Samanos yra paprastas ir senovinis augalas su negilia šaknų sistema.
Tai augalas, kuris įsitvirtina visur, kur tik gali. Tai reiškia, kad samanos augs visur, kur žolė nėra pakankamai tanki, kad jas išstumtų. Laimei, atsikratyti samanų vejoje nėra labai sunku.
Samanų vejoje neliks nė kvapo: štai, ką reikia daryti
„Ką daryti, kai vejoje samanų daugiau nei žolės?“ – klausia Andrius V. iš Biržų.
Atsako agronomė Regina Sereikienė.
Samanos mėgsta pavėsį ir mažai patręštą dirvą. Nuo jų galima gintis dviem būdais – mechaniniu arba cheminiu. Atsikratyti samanų padės vejos vėdinimas, giliai subadant velėną.
Tada į gilesnius velėnos sluoksnius lengviau patenka oro. Samanų naikinimas pievoje Jei samanų nedaug, jas galima išgrėbstyti.
Atsibudusi Ilona savo sode pamatė siaubingą vaizdą: trūksta žodžių
Spalio 26 dieną atsibudusi ryte, Ilona Balbukovienė savo sode pamatė neįtikėtiną dalyką – jos ilgai puoselėta veja, sodų bendrijoje pamaryje, buvo visiškai sugadinta, iš jos nieko nebeliko. Vaizdinių įrodymų nėra, tačiau moteris tikina – tai šernų bandos darbas.
„Atsibudau ryte ir negalėjau patikėti – mano taip ilgai auginta ir puoselėta veja visa išrausta. Buvau įdėjusi tiek daug darbo. Dabar ji atrodo atrodo siaubingai, reikės iš naujo vėl viską atsodinti.
Pasakė, kada paskutinį kartą reikia nupjauti žolę prieš žiemą: tai žino ne visi
Vejos priežiūros ekspertas atskleidė, kada sodininkai turėtų nustoti pjauti žolę ilgėjant naktims ir lėtėjant žolės augimui.
Timothy Greene iš iCANLAWN.com sakė: „Dažnai klaidingai manoma, kad žiemą žolė nustoja augti. Jos augimas tik gerokai sulėtėja, todėl jos nereikia pjauti.
Žolė pradeda augti tik esant 10 laipsnių ir aukštesnei temperatūrai, todėl jei jūsų vietovėje dienos ir nakties temperatūra nukrenta žemiau šios ribos, metas padėti žoliapjovę į šalį.
Manote, kad rudenį reikia grėbti lapus? Klystate
Dabar ruduo, o tai reiškia, kad visoje šalyje vejos užteršiamos lapais. Laikas grėbti lapus ir krauti juos į maišus, tiesa? Klystate. Aplinkosaugos ekspertai teigia, kad lapų grėbimas ir jų išvežimas iš savo sklypo kenkia ne tik jūsų vejai, bet ir visai planetai.
Nors žmonės dažnai grėbia nukritusius lapus ir siunčia juos į sąvartyną, kad nenaikintų vejos ir kad kiemai geriau atrodytų, daugeliu atvejų būtų gerai jų neišvežti, rašo eu.usatoday.com.
Atskleidė, kada paskutinį kartą pjauti žolę: kiti daro neteisingai
Švelnus spalvų pereinamumas nuo ryškios vasaros žalumos į rudenines geltonas bei rudas, gali būti ne tik žavus vaizdas, bet ir užduotis sodininkui. Ruduo yra svarbus laikotarpis vejos priežiūroje, nes šiuo metu galite pasirūpinti, kad jūsų veja būtų pasiruošusi žiemai ir grįžtantį pavasarį ji atsigautų ir būtų sveika bei žaliuojanti. Jei norite išlaikyti gražią veją, padėkite jai atsigauti po vasaros ir tinkamai paruoškite ją žiemai bei ateinantiems metams.
Vejoje pastebite rudas dėmes? Štai, ką būtina padaryti
Vasarai skaičiuojant paskutines kalendorines dienas, sodininkai svarsto, ką daryti su rudenine veja.
Atėjus rudeniui lauko temperatūra nukris, tačiau nors ir lėčiau, žolė vis tiek augs toliau. Todėl sodo vejos specialistai pataria nenustoti šienauti žolės – esą tik tada ji augs tanki ir graži. Be to, svarbu ją pjauti reguliariai, nes nupjovus per aukštą žolę jai gali pristigti maisto medžiagų.
Vyrui atsibodo, kad žmonės mindo jo veją: keršto planas pribloškė tūkstančius
Didelę veją prie namų turintis vyras ėmėsi kraštutinių priemonių, kad žmonės daugiau nebetryptų jo žolės, tačiau ne visus sužavėjo tokie jo veiksmai – žmonės pasmerkė vyrą už žiaurų elgesį.
Thomas Lyonsas, „TikTok“ pasivadinęs @tgunz81, pasidalino vaizdo įrašu, kuriame užfiksuota, kaip per jo veją einantys žmonės patiria šoką, kai įsijungia automatinis purkštukas, apipurškiantis juos vandeniu už tai, kad trypia jo veją, rašo mirror.co.uk.
600 eurų bauda už nenušienautą kiemą: vienos savivaldybės bando susitarti, kitos – griežtai baudžia
Vasarą gyventojams namų kiemų priežiūrai, tenka skirti daugiau ir laiko, ir pinigų. O nesuspėję jų susitvarkyti ir nušienauti privalo mokėti baudas. Savivaldybės tikina, kad vieniems gyventojams užtenka įspėjimų, o kitiems tenka skirti baudas, kurios gali siekti ir 600 eurų.
Štai vilnietė Aurelija viename iš socialinių tinklų skundėsi, kad gavo 240 eurų baudą už nenušienautą kiemą.
„Gyvenu Vilniuje, tačiau turiu sodybą Panevėžio rajone.
Už nenupjautą žolę – baudos: mokėti jas, pirkti žoliapjovę, robotą ar ką nors samdyti?
Žolės pjovėjai skundžiasi, kad šiemet dėl sausros prarado nemažai klientų. Anot jų, žmonės taupo, todėl nenori mokėti už žolės pjovimą. Esą patys perka žoliapjoves ir prižiūri savo kiemus. Žoliapjovių pardavėjai pastebi, kad populiarėja žolės pjovimo robotai, už kuriuos tenka pakloti ir 2 tūkst. eurų. O savivaldybės tikina, kad netvarkingus gyventojus, kurie nenusipjauna kieme žolės baudžia iki 600 eurų baudomis.
Šie 3 žingsniai palengvins vejos priežiūrą: išbandykite
Norint turėti žalią, vešlią ir dailiai atrodančią veją, jos priežiūrai reikia skirti nemažai laiko ir pastangų. Vis dėlto, palengvinti šį darbą tikrai įmanoma – tereikia laikytis 3 paprastų taisyklių.
Atsižvelkite į metų laiką
Ar žinojote, kad vejos pjovimo aukštis turėtų kisti atsižvelgiant į metų laiką? Jei laikysitės šių žolės pjovimo aukščio rekomendacijų, jūsų veja taps atsparesne sausrai, saulės kaitrai ir net piktžolėms.
Ekspertai primena: štai, kaip teisingai pjauti žolę
Įsibėgėjant šiltajam sezonui, sparčiau atgijo pievos bei kitos žaliosios erdvės. Sodybų ir privačių namų šeimininkai vis dažniau į savaitgalio planų sąrašą įtraukia žolės pjovimo darbus. Bendrovė „Ekonovus“, besirūpinanti žaliųjų erdvių priežiūra Vilniuje ir Kėdainiuose dalijasi, ką naudinga žinoti apie šį šiltojo sezono darbą.
Pamirškite rudas dėmes vejoje: štai, kas padės
Artėjant vasarai daugelis sodininkų pradeda daryti viską, kad jų lauko erdvė atrodytų nepriekaištingai. Viena iš problemų, su kuria dabar susiduriama – rudos dėmės vejoje, kurios gadina visą vaizdą. Tačiau yra paprastas būdas to išvengti.
Po to, kai viena moteris „Facebook“ grupėje „Gardening UK“ kreipėsi patarimų, kaip pagerinti vejos išvaizdą, sodininkystės entuziastai pasidalijo geriausiais patarimais, rašo express.co.uk.
Pabarstykite druskos aplink piktžoles: rezultatas maloniai nustebins
Piktžolės ne tik gadina jūsų vejos estetiką, bet ir pasisavina drėgmę bei maistines medžiagas nuo kitų augalų, o tai yra problema, nes jos gali greitai užvaldyti visą jūsų sodą. Vienas sodo ekspertas pasidalijo būdais, kaip ištremti piktžoles visiems laikams.
Piktžolės gali nepaprastai erzinti tuos, kurie didžiuojasi savo gražiu sodu. Jos ne tik negražios, bet ir atima vandenį bei maistines medžiagas iš kitų augalų.
Samanų vejoje neliks nė kvapo: pasakė, ką daryti
Kiekvieno sodininko svajonė – vešliai žaliuojanti pievelė. Tačiau kartais tikru galvos skausmu tampa iš niekur nieko atsiradusios samanos. Sužinokite, kaip galite jas panaikinti iš vejos, naudojant natūralias priemones.
Sodininkystės ekspertų teigimu, pats dažniausias būdas, kaip galima atsikratyti samanomis – naudojant indų ploviklį.
Jokiu būdu neišmeskite kavos tirščių: nustebsite, kur pravers sode
Niekas neprilygsta tam jausmui, kai pavasarį pirmą kartą išeini sodą pasodinti gėlių, pasėti sėklų ar tiesiog susitvarkyti. Tačiau dabartinė ekonominė situacija daugeliui namų ūkių šiuo metu kelia nerimą – pomėgis sodininkauti reikalauja žymiai daugiau išlaidų, nes labai išaugo komposto, augalų, vazonų, konteinerių, įrankių ir sėklų kainos. Tačiau, pasak ekspertų, yra būdų, kaip neišlaidaujant deramai prižiūrėti sodus.
Veja augs žalia ir be samanų: štai, kas padės
Nesvarbu, ar veja sunyko, ar apaugo piktžolėmis, sodininkams kyla klausimas – kur jie suklydo? Tačiau nesijaudinkite – yra būdų, kaip priversti veją vėl žaliuoti ir užtikrinti geresnę jos priežiūrą.
Deja, nepakanka mokėti teisingai pasėti žolę, reikia kai ko daugiau, rašo express.co.uk.
„Visi svajojame apie vešlią veją sode. Po žiemos orų ji gali atrodyti šiek tiek prasčiau.
Samanų vejoje atsikratysite be vargo: štai kas padės
Ar kada vejoje pastebėjote samanų lopinėlius? Nors techniškai samanos nėra piktžolės, jei neauginate jų specialiai, daugelis jas traktuoja kaip piktžoles. Laimei, atsikratyti jų nėra sunku, tačiau samanos rodo, kad jums metas pasirūpinti savo veja.
Samanos yra senovinis augalas su negilia šaknų Sistema. Tai oportunistinis augalas, kuris įsitvirtina visur, kur gali. Jei samanos auga vejoje, tai reiškia, kad jos plėsis visur, kur žolė nėra pakankamai tanki, rašo theturfgrassgroup.com.
Pamirškite rudas dėmes vejoje: štai, ką reikia padaryti
Pradėjus želti žolei, sodininkai vėl imasi svarbaus darbo – žolės pjovimo. Šylant orams, ji auga vis greičiau, žolės pjovimo sezonas prasideda priklausomai nuo orų ir paprastai baigiasi spalio mėnesį.
Jei norite pagerinti savo sodo išvaizdą, „The Grass People“ atstovas Chrisas McIlroyus turi keletą patarimų, kokius darbus dabar derėtų atlikti, kad vaizdas džiugintų akis, rašo express.co.uk.
Piktžolių vejoje neliks nė kvapo: štai, ką reikia padaryti
Vienas didžiausių galvos skausmų sodininkams – piktžolės. Atsikratyti jomis kasmet bandoma įvairiausiais būdais. Tačiau neseniai paaiškėjo, kad apsisaugoti nuo jų gali padėti ir viena veiksminga, tačiau nekenksminga priemonė.
Pasirodo, kad apsisaugoti nuo piktžolių gali padėti paprasčiausiai vanduo.
Atsikratykite samanų vejoje: štai kas padės
Žaliuojanti ir prižiūrėta veja puošia kiekvieną namą. Tačiau norint džiaugtis tokia veja, jai reikia nuolatinio dėmesio ir priežiūros. Dalį darbų privalu padaryti kiekvieną pavasarį, nes būtent nuo dabar įdėtų pastangų priklausys tai, kaip atrodys veja visą sezoną. Pats laikas pasirūpinti sanitariniu vejos valymu, skarifikavimu, vėdinimu, kalkinimu ir tręšimu.
Kai tik vejos paviršius po žiemos pradžiūsta, ateina tinkamiausias laikas išvalyti veją.
Nepamirškite atlikti šių darbų sode: ekspertas įspėja
Šiuo metu, kuomet žmonės tik ir nekantrauja sukišti rankas į žemę, daržininkystės sezono pradžią jie atidaro namuose – ant palangių sėja pirmuosius pomidorų, agurkų daigelius, prieskonines daržoves. Apie tai, kokius darbus reikėtų atlikti darže bei sode aptarėme kartu su „Malinausko medelynas“ vadovu dr. Kęstučiu Malinausku.
Dr. Kęstutis Malinauskas juokiasi ir pats, kad jo žmonai, kaip ir kitiems sodininkams, taip pat niežti rankos, sezonui ruošiasi pilnu tempu.
Pabarstykite kavos tirščių ant savo vejos: rezultatas nustebins
Žiemos orai gali būti sudėtingi tiems, kurie stengiasi, kad veja atrodytų sveika, kai trūksta saulės ir gausių kritulių. Atsižvelgdami į tai, lauko ekspertai atskleidė, kaip ištisus metus išlaikyti tobulą veją.
Nuo tinkamo tręšimo iki vejos pjovimo kas tris savaites (net ir esant šaltam orui!) – yra daugybė būdų, kaip sodininkai gali išlaikyti puikią veją atšiauresnėmis sąlygomis, rašo express.co.uk.
Rudens darbai lauke: ekspertė atskleidė, ką būtina padaryti
Nors sodo ir daržų darbų sezonas pamažu eina į pabaigą, tačiau būtina nepamiršti likusio rudens laikotarpio metu atlikti paskutiniuosius darbus lauke ir taip pasiruošti kitų metų sezonui. Ką reikėtų padaryti bei kodėl vienas svarbiausių likusių darbų yra vejos sutvarkymas, naujienų portalo tv3.lt skaitytojams paaiškino kursų „Geltonas karutis“ autorė Lina Liubertaitė.
Nepamirškite to atlikti savo kieme: rezultatas nudžiugins
Paskutinė galimybė arba pagrindiniai darbai, kuriuos turite padaryti dabar, norint paruošti veją žiemos sezonui. Vejos priežiūros ekspertas Carlosas Realas iš pasidalino, ką būtina atlikti šį spalį ir apsaugoti veją.
Šiltų ir storų rūbų ištraukimas iš gilių spintos lentynų yra ženklas, kad netrukus galėsime mėgautis smagiausiomis šaltojo sezono šventėmis. Visgi, atvėsus orams, ypatingai spalį, yra paskutinė galimybė kada galime paruošti savo veją žiemos sezonui.
Piktžolių nebeliks turbo greičiu: štai, ką reikia padaryti
Piktžolės – rimta sodininkų problema ir tikras išbandymas vejai. Laimei, yra net 3 priemonės, kurios puikiai pašalins visas išaugusias vejoje piktžoles.
Piktžolės – varginanti problema, kadangi jos gali atsirasti net ir kruopščiausiai prižiūrimoje vejoje. Piktžolės iš vejos pasiima ir maisto medžiagas, ir vandenį, todėl yra itin svarbu jas greitai pašalinti.
Visgi, neatsargiai jas pašalinus gali būti pažeista likusi vejos dalis.
Per karščius pagelto žolė? Štai, kas jai padės
Nors vasaros mėnesiai suteikia daug puikių galimybių praleisti daugiau laiko lauke, tai padidina negražios vejos tikimybę, kas nėra malonu.Tačiau yra daug paprastų priežasčių ir dar daugiau priemonių, kaip gydyti veją – arba iš anksto užkirsti kelią tam, kad tai neįvyktų.
Geltonuoti veja gali dėl daugybės sąlygų, tačiau priklausomai nuo to, kaip stipriai ir kodėl ji pageltonavo, yra įvairių būdų ją sutvarkyti.
Ekspertas patarė, ko reikia tobulai vejai ir kaip išvengti didesnių problemų
Norintiems, kad kiemą puoštų tvarkinga ir graži veja, reikia įdėti nemažai laiko ir pastangų. Patyręs vejų specialistas, Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos docentas dr. Evaldas Klimas sako, kad tobula veja reikalauja ne tik daug dėmesio, bet ir žmogaus meilės. Plačiau apie tai žiūrėkite TV3 laidos „Svajonių sodai“ reportaže.
Žolė – iki pažastų: vilniečiai netveria pykčiu, o Vilniaus savivaldybė atsako, kodėl nešienauja
Atėjus vasarai suvešėjo žolė. Tiesa, Vilniaus vejos šiemet kitokios – sostinės savivaldybė taiko tvaraus šienavimo politiką, pagal kurią ištisi plotai paliekami nešienauti. Gyventojai pasibaisėję – skundžiasi, kad negali pasivaikščioti miesto pievomis tiek patys, tiek su vaikais ar augintiniais. Be kita ko, žmones gąsdina ir žolėse knibždantys parazitai – erkės.
Internete pasipylė komentarai apie naująją tvaraus šienavimo ir vešlių pievų politiką sostinėje.
Jokiu būdu nedarykite 1 klaidos šalinant samanas: prisidarysite bėdos
Sodininkystės ekspertas pasakė, kodėl niekada neturėtumėte savo kieme naudoti vienos itin populiarios samanų naikinimo gudrybės.
Pastaruoju metu, pasirodžius vis dažnesniems saulės spinduliams, daugelis žmonių naudojasi galimybe laisvą laiką išnaudoti tvarkant savo kiemus, sodus ir daržus.
Rūpindamiesi savo veja, jie imasi šalinti samanas, kurios trukdo gražios ir žaliuojančios žolės augimui, todėl griebiasi įvairiausių priemonių, kurios padės jomis atsikratyti.
Samanas vejoje išnaikinsite be jokio vargo: prireiks vos 1 mišinio
Samanos gali labai sugadinti dailią veją sode bei tapti tikru galvos skausmu, norint jas pašalinti. Tačiau ekspertai sako, kad valgomoji soda, dar vadinama natrio bikarbonatu, yra lengviausias būdas išspręsti šią itin dažnai pasitaikančią problemą.
Paprastai soda naudojama kaip kildinimo priemonė įvairiems kepiniams, tačiau šis produktas turi aibę įvairių paskirčių. Ekspertai iš crabgrasslawn.com teigia, kad valgomoji soda – geriausia priemonė nedideliems samanų ploteliams šalinti.
Atsikratykite samanų be jokio vargo: jums padės šie patarimai
Vejoje samanos užauga dėl nuolatinės drėgmės ir silpnos vejos. Nuo jos samanas būtina yra pašalinti tam, kad žolė galėtų augti sveika bei stipri.
Vejos priežiūros ekspertas Carlos Real pasakojo: „Samanos klesti esant šaltoms, drėgnoms sąlygoms, todėl būtent žiemos laikotarpiu jos gali užvaldyti didelį vejos plotą. Jomis atsikratyti yra būtina, nes kitaip iš vešlios žolės liks tik storas samanų kilimas.
Kaip naikinti?
Geriausias laikas pašalinti samanas yra tada, kai jos dar aktyviai auga.
Pasakė, kada geriausia sėti veją: ruoštis pradėkite jau dabar
Pradėti rūpintis vejos sėja reikėtų daug anksčiau nei galite manyti. Vejos priežiūra turėtų būti vienas iš pavasario darbų, kuriam reikalingas atidus dėmesys.
Nesvarbu, kaip atrodo šiuo metų jūsų veja – dėmėta ar visai plika, tačiau kiekvienais metais yra būtina pasirūpinti jos sezoniniu atnaujinimu.
Iš specialistės – auksiniai patarimai: padarykite šiuos darbus sode jau dabar
Rudens sezonas kiekvieną kartą tampa nemenku iššūkiu sodininkams ir daržininkams. Ilgas sąrašas darbų, kuriuos reikia atlikti, ne tik spėti laiku nuimti derlių, tačiau ir pasirūpinti liekančiomis žaliosiomis atliekomis.
Įkyrėjo piktžolės? Prireiks vos vienos naminės priemonės!
Atšilus orams, visiems vejos augintojams didžiausiu išbandymu tampa nepageidaujamų piktžolių augimas. Kaip su tuo kovoti ir kokie būdai yra efektyviausi, norint turėti dailią veją be nepageidaujamų piktžolių?
Parduotuvėse galima rasti įvairiausių priemonių, kurios yra skirtos naikinti piktžoles vejoje. Tačiau kam švaistyti pinigus brangioms priemonėms, kai dailią veją galite turėti ir pasinaudojus naminėmis priemonėmis?
Namų patarimų puslapyje homeguides.
Nekartokite šios vejos klaidos per karščius: galite ją išdeginti
Graži ir sveika veja, kuria būtų galima grožėtis vasarą, didžiąją laiko dalį leidžiant lauke – kiekvieno, turinčio kad ir mažiausią lopinėlį žolės, siekis. Visgi karščiai, su kuriais šiuo metu susiduriame Lietuvoje, tikras iššūkis, siekiant išsaugoti vejos grožį.
Kaip tinkamai šiuo periodu pasirūpinti veja, kiek dažnai ir kada ją laistyti, kokį jos aukštį išlaikyti pjaunant – agronomo, apželdinimo specialisto Tautvydo Gursko esminiai patarimai.
Už nenupjautą žolę – bauda iki 600 eurų: kiek kainuoja pasamdyti pjovėjus?
Prasidėjus vasarai žolės pjovėjai ėmė sulaukti vis daugiau gyventojų skambučių su užsakymais. Anot jų, vieni žmonės patys nenori pjauti žolės ir net neturi tam reikalingos įrangos, kiti, vyresnio amžiaus – patys nebepajėgia pasirūpinti kiemu. O dar kiti bijo nemenkų baudų už neprižiūrėtus sklypus. Nupjauti vieną arą kainuoja 3–5 eurus.
Vilniuje ir jo rajone žolės pjovimo paslaugas teikiantis Ernestas pasakojo, kad šiemet darbų sezonas prasidėjo anksčiau.
Ką svarbu žinoti renkantis žoliapjovę?
Vienas svarbiausių sodo darbų vasarą – žolės pjovimas. Norintys turėti gražią ir prižiūrėtą pievelę be žoliapjovės sunkiai išsivers. Šių prietaisų pasirinkimas išties didelis. Taigi, kaip išsirinkti žoliapjovę, su kuria sodo darbai nevargintų, o rezultatai džiugintų?
Skirtingi tipai
Žoliapjovės būna mechaninės, elektrinės, akumuliatorinės ir benzininės.
Samanas žolėje išnaikinsite be jokio vargo: pravers paprastos gudrybės
Samanos vejoje ar ant stogo nepuošia nei vienų namų. Vis dėlto ne visi žino, kaip jų atsikratyti. Nenaikinamos samanos gali sparčiai plisti, todėl svarbu problemą šalinti iš karto, o su šiais patarimais jums nei nereikės skambinti specialistams.
Tam, kad pašalintumėte samanas, galite naudoti įvairias priemones. Šie mišiniai padės pašalinti samanas ne tik iš vejos, tačiau ir iš tarpų tarp plytelių ar nuo stogo, o jei po pirmo karto nepasiekėte norimo rezultato, procedūrą pakartokite.