Ar galima susirgti nuo vakcinos?
Anot dr. J. Moorjani, susirgimas nuo gripo vakcinos yra visiškas, šimtaprocentinis mitas.
„Jei pasiskiepiju nuo gripo ir tą pačią dieną vaikas nusičiaudi man į veidą, aš susirgsiu dėl to, kad vaikas nusičiaudėjo man veidą, o ne dėl vakcinos.“ – sako ji.
Tačiau medikė priduria, kad net ir pasiskiepijus įmanoma pasigauti gripo virusą.
„Jei pasiskiepijote, tai dar nereiškia, kad tais metais nesusirgsite gripu. Tikimybė susirgti sumažėja, o jei susirgtumėte, organizmui kovoti su virusu bus lengviau.“ – sako ji. – „Todėl vietoj to, kad lovoje praleistumėte penkias ar šešias dienas, pasveiksite jau po dviejų – trijų. Jei karščiuojate, temperatūra taip pat nebus tokia aukšta.“
Kam vertėtų skiepytis?
Dr. J. Moorjani sako, kad vienintelė grupė, kuri neskiepijama – tai kūdikiai iki šešių mėnesių.
„Šešių mėnesių dar nesulaukę kūdikiai yra per maži skiepytis – jie pasikliauja kokono efektu.“ – aiškina gydytoja. – „Todėl skiepydamiesi patys ne tik apsisaugote patys – taip pat apsaugote vaikus, kurie dar neturi stiprios imuninės sistemos.“
Priešingai nei dažnai manoma, pasak gydytojos, skiepytis galima ir tuo atveju, jei skauda galvą arba esate truputį peršalę.
Skiepai nerekomenduojami tik tuomet, jei iš tiesų rimtai sergate.
Ar saugu skiepytis nėščiosioms?
CDC teigimu, nėščios moterys gali būti skiepijamos bet kuriuo nėštumo etapu.
Anot dr. J. Moorjani, nėščiosios turėtų skiepytis dėl keleto priežasčių.
„Gripus susirgusioms nėščiosioms gresia daugelis komplikacijų, ypač susijusių su kvėpavimo takais,“ – paaiškino gydytoja. – „todėl nėščias moteris dažniau tenka guldyti į ligoninę.“
Gydytoja primena, kad vakcinos teikiama apsauga galioja taip pat ir dar negimusiam kūdikiui – mažylis ar mažylė bus apsaugotas ir pirmuosius šešis savo gyvenimo mėnesius, kol jo dar negalima skiepyti.
„Antikūnai apsaugo ne tik mamas, bet ir kūdikį, o tai – gyvybiškai svarbu, ypač tuomet, jei kūdikis gimsta gripo sezono metu.“ – įspėja medikė.