Automobilis, kuriuo važiavo Velso princesė Diana, Paryžiuje atsitrenkė į betoninį stulpą. Per tragišką avariją žuvo trys iš keturių automobilyje buvusių keleivių, o paskutines princesės gyvenimo akimirkas užfiksavo ją persekioję fotografai – netgi teigiama, kad fotografavimas ir buvo viena iš tragiškos avarijos priežasčių.
Paviešinta paskutinė princesės Dianos nuotrauka
Remiantis 2008 m. tyrimo metu priimtu prisiekusiųjų sprendimu, princesė Diana, jos partneris Dodis Al Fayedas ir automobilio vairuotojas Henris Paulas žuvo visų pirma dėl to, kad Paulas sėdo neblaivus prie vairo ir bandė pabėgti nuo juos persekiojančių paparacų.
Teigiama, kad prieš tragediją užfiksuotos dvi nuotraukos, greitai padarytos viena po kitos, buvo paskutinės, kuriose ji užfiksuota gyva. Kadangi jos darytos per priekinį stiklą, matyti tik princesės plaukai.
Vienoje nuotraukoje nežymiai matyti, kad D. Al Fayedas sėdi šalia jos, Paulas sėdi vairuotoje vietoje, o D. Al Fayedo asmens sargybinis Trevoras Reesas-Jonesas, vienintelis išgyvenęs avariją, sėdi jam iš dešinės, rašo snopes.com.
Prancūzų fotografas Jacques’as Langevinas nufotografavo Dianą ir D. Al Fayedą, kai jie išėjo iš viešbučio prieš mirtiną avariją. Vėliau interviu CBS agentūrai fotografas teigė, kad agentūra „Sygma“ nusiuntė jį į „Ritz Paris“ viešbutį fotografuoti princesę ir jos partneri.
Padaręs minetas nuotraukas, J. Langevinas teigė, kad išėjo vakarieniauti su draugais ir atsitiktinai atvyko į avarijos vietą maždaug 15 minučių po to, kai atvyko policija.
Keli paparacai prisipažino persekioję iš viešbučio išvažiuojantį automobilį, o maždaug po 10 minučių nuo išvykimo, 1997 m. rugpjūčio 31 d., apie vidurnaktį juodas „Mercedes“ automobilis pateko į avariją Pont de l’Alma tunelyje. Paulas vairavo automobilį daugiau nei dvigubai viršydamas leistiną greitį.
Teigiama, kad paparacai fotografavo Dianą ir po avarijos, dar prieš greitosios automobiliui ją išgabenant į ligoninę, kur ji mirė apie 4 valandą ryto, o tai reiškia, kad J. Langevino nuotraukos nebuvo paskutinės, kuriose ji užfiksuota gyva.
„Yra nuotraukų, kuriose ji jau mirštanti. Užuot padėję, paparacai tiesiog fotografavo tragedijos vietą“, - komentavo „Reddit“ vartotojas.
Pasidomėjus plačiau, yra pakankamai įrodymų, kad paparacai užfiksavo tokias nuotraukas, tačiau jos yra slepiamos nuo visuomenės.
Prancūzijos policija iš pradžių apkaltino J. Langeviną ir dar aštuonis fotografus netyčine žmogžudyste, tačiau vėliau, 2002 m., Prancūzijos aukščiausiasis teismas šiuos kaltinimus panaikino.
Prancūzijos teismas nuteisė J. Langeviną ir dar du kitus fotografus už privatumo pažeidimą, nes jie nufotografavo automobilio vidu netrukus po avarijos.