„Forbes“ duomenimis, Didžiosios Britanijos karališkosios šeimos turtas siekia apie 69 mlrd. svarų sterlingų (79 mlrd. eurų). Jų turtą sudaro materialus turtas, pavyzdžiui, nekilnojamasis turtas, taip pat šeimos prekės žnklo vertė.
Kornvalio hercogystė ir Lankasterio hercogystės turtas, apimantis žemę, nekilnojamąjį turtą ir kitą turtą, tiesiogiai priklausantį valdovui, yra vienas iš vertingiausių karališkosios šeimos turtų, rašo mirror.co.uk.
Prestižiniai viešbutis „Savoy Hotel“ ir „Somerset House“ yra Lankasterio kunigaikštystės turto, kurio grynasis turtas iš viso sudaro apie 652,8 mln. svarų sterlingų (747 mln. eurų), dalis.
Apskaičiuota, kad karaliaus Karolio III asmeninis turtas siekia apie 559,6 mln. svarų sterlingų (641 mln. eurų), todėl jis yra 258-as pagal turtingumą asmuo Jungtinėje Karalystėje. Tačiau viena karališkoji šeima gerokai lenkia daugelį kitų: jos turtas keturis kartus didesnis nei Elono Musko ir Billo Gateso kartu sudėjus.
Turtingiausia pasaulyje karališkoji šeima
Turtingiausia pasaulyje karališkoji šeima yra Saudo Arabiją valdanti Saudo Arabijos karališkoji šeima, kurios turtas siekia 1,1 trilijono svarų sterlingų (1,26 trilijono eurų).
Palyginimui, turtingiausio pasaulio žmogaus Elono Musko grynasis turtas siekia 264,8 mlrd. svarų sterlingų (303 mlrd. eurų,), o „Microsoft“ magnato, tapusio filantropu, Billo Gateso grynasis turtas siekia 81,5 mlrd. svarų sterlingų (93 mlrd. eurų).
Saudų rūmų grynasis turtas toks didelis, kad, kaip manoma, jis maždaug 16 kartų viršija karaliaus Karolio šeimos grynąjį turtą, praneša „Express“. Saudo Arabijos karališkosios šeimos turtai, kurių didžioji dalis gaunama iš didžiulių naftos atsargų, leidžia jiems gyventi prabangų gyvenimą – didingi rūmai, privatūs lėktuvai, ekstravagantiškos jachtos ir itin pelninga meno kolekcija.
Tokie didžiuliai Artimųjų Rytų karališkųjų šeimų turtai buvo įprastas bruožas daugelyje regionų, nors anksčiau Osmanų imperijos laikais monarchijos turėjo ribotą valdžią.
Tačiau jai žlugus po Pirmojo pasaulinio karo, šių monarchijų galia ir turtai sparčiai išaugo. Didžiąją dalį šio turto lėmė regione esančių vertingų išteklių eksploatacija, o ypač Persijos įlankos monarchijos toliau klestėjo.
Todėl karališkosios šeimos iš Jungtinių Arabų Emyratų (JAE), Omano, Bahreino, Kataro, Kuveito ir Saudo Arabijos gyvena svajonių gyvenimą. Vien Saudo Arabijos karališkąją šeimą sudaro apie 15 000 narių.
Šiuo metu šeimai vadovauja karalius Salmanas bin Abdulazizas al Saudas, kuris vadovauja nuo pat savo valdymo pradžios 2015 m. Garsiausias jo sūnus ir akivaizdus įpėdinis Mohammedas bin Salmanas, dar žinomas kaip MBS, taip pat yra dabartinis Saudo Arabijos ministras pirmininkas ir yra laikomas faktiniu šalies valdovu.
Karališkoji Saudo Arabijos šeima, turinti milžiniškus turtus, per daugelį metų atliko daug ekstravagantiškų pirkinių. Tarp jų – po visą pasaulį išsibarsčiusios nekilnojamojo turto objektai, pavyzdžiui, Prancūzų „Chateau Louis XIV“, kurį MBS nusipirko už 235 mln. svarų sterlingų (272 mln. eurų).
Ir kiti prabangūs pirkiniai, pavyzdžiui, Leonardo da Vinci paveikslas „Salvator Mundi“ už 349,6 mln. svarų sterlingų (405 mln. eurų) ir stulbinanti 392 mln. svarų sterlingų (450,8 milijono eurų) vertės jachta – tai tik kišenpinigiai tokiam turtui.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!