2023-ųjų gegužę tūkstančiai žmonių visame pasaulyje stebėjo istorinį karūnavimą Vestminsterio abatijoje, kuriame 74-erių Karolis III buvo oficialiai karūnuotas karaliumi kartu su savo žmona, dabar jau karaliene Camilla.
Tačiau vienas įsimintinas šios istorinės šventės momentas sukėlė didelį gerbėjų susidomėjimą ir sumaištį socialiniuose tinkluose.
Ceremonijos metu buvo užfiksuotas mįslingas, apsiaustu apsigobęs veikėjas, primenantis „Niūriąją giltinę“. Jis trumpai pasirodė fone per tiesioginę transliaciją gegužės 6-ąją.
Ceremonijos metu „figūra“ buvo matoma skubanti po abatijos šiauriniu skliautu, rankoje laikydama ilgą lazdą, kuri kai kuriems žiūrovams priminė dalgį – būdingą „Niūriajai giltinei“ simbolį.
Socialiniuose tinkluose pasklido daugybė nuomonių ir spėlionių apie šio „paslaptingojo asmens“ tapatybę ir jo vaidmenį svarbiausią monarchijos dieną. Kai kurie net juokavo, jog tai galbūt buvo persirengusi Meghan Markle.
Paaiškėjo, kas tai
Vestminsterio abatija patvirtino, kas tai buvo iš tiesų. Pasak laikraščio „Mirror“, už šio reiškinio slypi paprasta tiesa – tai buvo tiesiog abatijos tarnas, vykdantis kasdienes pareigas ceremonijos metu, kurią stebėjo beveik 19 milijonų žiūrovų Jungtinėje Karalystėje.
Tarnas arba vergeris – tai asmuo, padedantis religinėse apeigose, tačiau nepriklausantis dvasininkams, jis yra pasaulietis. Iš esmės, tai pagerbtas prižiūrėtojas ar pagalbininkas abatijoje ar kitoje maldos vietoje.
O ką simbolizavo „ilgoji lazda“? Čia nieko bauginančio – tai tiesiog pareigybės simbolis, kuris kartais nešamas einant priešais vyskupą ar dekaną, rašo dailyrecord.co.uk.
Neseniai Ripono katedra paskelbė laisvą darbo vietą vergerio pozicijai užimti, ieškodami žmogaus, kuris prisidėtų prie katedros priežiūros ir renginių organizavimo.
Pagrindinės jo pareigos apimtų sklandų bendravimą, veiksmingą visų renginių – liturginių ir pasaulietiškų – koordinavimą, pasiruošimą apeigoms ir daugybę kitų kasdienių užduočių.