Gydytojai vis daugiau kalba apie dantų fluorozę – tai dantų emalio išvaizdos pokyčiai dėl padidėjusio fluoro suvartojimo. Šie pokyčiai gali varijuoti nuo beveik nepastebimų baltų dėmelių ant dantų iki ryškiai geltonai ar rudai dėmėtų dantų nelygiu paviršiumi.
Dažniausiai ši būklė nelaikoma liga, ji paprastai nepaveikia dantų funkcijos, o neretai ją sugeba pastebėti tik gydytojas odontologas apžiūros metu.
Aprašomos dėmės atsiranda vaikystėje, bet gali būti pastebėtos ir kur kas vėliau. Tai reiškia, kad vaikystėje organizme buvo per daug fluoro. Dantys formuojasi vaikams iki 8 metų. Tuo metu organizme esantis fluoro perteklius sutrikdo natūralų procesą - trukdo dantų emalio formavimuisi. Taigi, tam tikros danties dalys lieka silpnesnės ir minkštesnės nei kitos danties vietos. Tam tikras fluoro kiekis yra būtinas dantims, kad būtų kontroliuojamas jų gedimo procesas, bet jo kiekis turi būti atidžiai stebimas.
Rekomenduojami fluoro kiekiai vaikams iki 8 metų:
0-6 mėnesiai: 0,01 miligramo per dieną
7-12 mėnesių: 0,5 miligramo per dieną
1-3 metai – 0,7 miligramo per dieną
4-8 metai – 1 miligramas per dieną
Maždaug 75 procentus per dieną gaunamo fluoro žmogus suvartoja gerdamas vandenį ir kitus gėrimus. Viename litre fluoruoto vandens (1 dalis iš milijono), reiškia, kad jame yra 1 miligramas fluoro.