• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Atradus mėgstamą veiklą ir bėgant laikui pasimiršta dauguma nuoskaudų, kurias teko patirti lekiant gyvenimo akimirkoms. Taip nutiko ir kaunietei, dviejų vaikų mamai Agnei Petrauskaitei. Susitaikiusi su negalią turinčio žmogaus patiriamais stereotipais, moteris nėrė į kūrybinę, rankų prisilietimo reikalaujančią veiklą.

10

Atradus mėgstamą veiklą ir bėgant laikui pasimiršta dauguma nuoskaudų, kurias teko patirti lekiant gyvenimo akimirkoms. Taip nutiko ir kaunietei, dviejų vaikų mamai Agnei Petrauskaitei. Susitaikiusi su negalią turinčio žmogaus patiriamais stereotipais, moteris nėrė į kūrybinę, rankų prisilietimo reikalaujančią veiklą.

REKLAMA

Kilusi iš Šiaulių, tačiau save vadinti kauniete galinti Agnė Petrauskaitė šiuo metu džiaugiasi gyvenimo idile ir klestinčia mylima kūrybine veikla.

Moteris taip pat augina ir du paauglius – Agnės sūnui 14, o dukrai – 13 metų, tad smagių akimirkų namuose netrūksta. Visgi, gyvenimo keliu A. Petrauskaitei teko eiti susiduriant su įvairiausiomis kliūtimis – ji netikėtai pastojo būdama 18-os metų, o visai netrukus pabėgo ir iš namų.

Savo netikėto nėštumo laikotarpiu Agnė dalinasi itin atvirai:

„Paauglystėje įsimylėjau, su draugu tuo metu draugavome apie pusmetį, nuo Kalėdų iki vasaros. Būtent vasarą ir pajutau, kad pastojau... Draugas prašė pasidaryti abortą, tačiau to padaryti neišdrįsau ir nedariau. Toks sprendimas tuo metu nebuvo pats geriausias, nes žinojau, kad tėvas manęs tikrai nepalaikys.

REKLAMA
REKLAMA

Niekam apie tai nesakiau, o ir sužinojęs vėliau apie nėštumą draugas mane iškart paliko. Tuo metu bendravau su pažįstamu iš Kauno, kuris kritiniu atveju mane pasikvietė ir aš išvykau iš namų, todėl, kad niekas nebūtų man leidęs gimdyti ir gyventi savarankiškai.“

REKLAMA

Kadangi moteris mamos neteko būdama vos 11-os metų, gyventi teko su tėvu. Pašnekovė pasakoja, kad su juo nebendrauja nuo to laiko, kai teko palikti namus, o anūkus yra matęs vos vieną kartą: „Jam neįdomu, kiek rašydavau, tačiau žmogus pats nerodė noro bendrauti. Jis Šiauliuose, o aš Kaune...“

A. Petrauskaitei taip pat nuo pat gimimo diagnozuotas cerebrinis paralyžius – jai sunkiau eiti, kalbėti. „Kadangi su šia liga gimiau, tai jau ir susigyvenau, nes nieko nepakeisti. Aišku, būna sunku, kai žmonės žiūri, juokiasi ir panašiai“, – priduria moteris apie dar vieną gyvenimo mestą išbandymą – ligą.

REKLAMA
REKLAMA

Daugiau nei 15 metų Kaune gyvenanti Agnė Petrauskaitė atvira – turint cerebrinį paralyžių ir apskritai negalią, Lietuvoje yra sudėtinga rasti darbą, kuriame darbdavys nematytų negalios.

„Su mano negalia yra sunku rasti darbą, nes iš išvaizdos tenka būti nurašytai, vis netinku. Esu buvusi daugelyje darbo pokalbių ir iš jų... Nieko. Todėl šiuo metu darbo neieškau, nes esu radusi mėgstamą veiklą.

Yra tekę dirbti tris dienas valytoja, o po to man liepė išeiti savo noru. Darbdaviai bijo „kitokių“ darbuotojų, o galbūt, tikriausiai, žino, jog iš jų negalės prašyti to, ko galėtų iš sveikų“, – dalinasi savo įžvalgomis Agnė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Prisilietimo reikalaujanti kūrybinė veikla

Ilgus metus darbo ieškojusi ir įsidarbinimo galimybės nesulaukusi Agnė šiuo metu džiaugiasi veikla, kuri jai leidžia išlaikyti save ir du paauglius:

„Prieš maždaug pusantrų metų susidomėjau muilo gamyba, kuomet pamačiau kitos moters įkeltą rankų darbo muilo nuotrauką. Pamaniau, kad būtų įdomu ir pačiai sužinoti, kaip apskritai vyksta muilo gamyba, procesas.“

REKLAMA

Užsikabinusi ant dėmesį patraukusios veiklos A. Petrauskaitė pirmiausiai pradėjo domėtis reikmenimis, kurių reikia muilo gamybai, išsiaiškino, kiek ir kas kainuoja. Galiausiai nusipirkusi reikiamas priemones nieko nelaukė, ėmė ir pati pabandė savo rankomis muilą pagaminti pati.

Šiuo metu kuriami pašnekovės rankų darbo muilai – įvairiausių formų, tačiau daugiausiai dominuoja gėlės.

„Formų turiu įvairiausių – gėlės, gyvūnai ir panašiai. Pradedant gaminti pirmiausiai ir reikia išsirinkti formą, kvapą ir spalvas. Tuomet išlydome muilą, jį nudažome, pilame kvapą ir viską supilame į formą. Ilgiausiai tenka laukti, kol sustings, o tam įvykus tereikia išimti ir supakuoti“,– šypsosi pasakodama proceso eigą Agnė.

REKLAMA

Pasiteiravus, ar noriai vaikai įsitraukia į kūrybinę moters veiklą, kaunietė nusijuokia:

„Sūnus tokia veikla nelabai domisi, tačiau dukra labai padeda daryti muiliukų puokštes, nes yra darbų, kurie man sekasi sunkiau. Sūnus yra nebent viską supylęs tik į formą, o šiaip, dažniausiai muilus pakuojame visa šeima kartu.“

Kūrybiniam procesui A. Petrauskaitė idėjų semiasi internete, įvairiausiose socialinių tinklų grupėse, „YouTube“. Taip pat, moteris atrado ir naują nišą, kurioje pasiekia žmones – socialiniame tinkle „Tik Tok“ Agnė pradėjo kurti vaizdo įrašus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Pamačiau, kad vaikai daug laiko praleidžia žiūrėdami „Tik Tok“, tad ir man kilo mintis imti ir tiesiog nufilmuoti. Galvojau, kad sulauksiu patyčių, tačiau viskas išėjo atvirkščiai – labai daug peržiūrų, komentarų, kurie yra geri. Tuo aš labai džiaugiuosi.

Po įrašų sulaukiau klausimų, kur galima įsigyti muiliukų, tad pats darbymetis prieš Velykas, kaip ir prieš Kalėdas. Neretai užklumpa ir ašaros, kai gaunu gražius atsiliepimus, tai man suteikia daug emocijų. Labai vertinu gerą žodį...“ – sako pašnekovė.

REKLAMA

Savo darbus moteris siunčia ne tik Lietuvos klientams, tačiau ir į užsienį. Agnės kuriamus rankų darbo muiliukus galima įsigyti jai tiesiogiai parašius į „Facebook“ paskyrą „Agniuko muilas ir gėlės“.

„Šiuo metu jaučiuosi puikiai, džiaugiuosi gyvenimu, turiu mėgstamą veiklą, rūpinuosi šeima ir mylimais augintiniais“, – nusišypso baigdama pokalbį moteris.

Labai gražu, labai stipri moteris, mama vaikai turėtų didžiuotis šia nuostabia mama, linkiu jums sėkmės ir sveikatos
Šaunuolė ,kad nepasidavei gyvenymo įšūkiams ,turi nuostabius vaikus kurie Tavę palaiko ,suradai sau tinkamą veiklą ,kuri tau padeda gyventi.SekmėsTau ir Tavo vaikams.būkite laimingi
Šaunuolė.....
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
-->
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų