Gražu, bet ar kokybiška?
Norint pritraukti daugiau pirkėjų, mokyklinių reikmenų gamintojai imasi pačių įvairiausių gudrybių, viena tokių, pakeisti kanceliarinių prekių išvaizdą taip, kad jos atrodytų tarsi žaislai. Žinoma, blizgios, ryškios, animacinių filmų veikėjų atvaizdais numargintos prekės, kaip niekas kitas traukia mažųjų dėmesį ir jie maldaute maldauja, kad tėvai įsiklausytų į jų nuomonę ir pirktų būtent tokias prekes.
Vis dėlto, moksleivių tėvams vertėtų suprasti, kad neretai tokios nebrangios, bet ryškiai papuoštos prekės primenančios žaislus, tik atrodo gražiai, tačiau jokios realios funkcijos neatlieka ir greitai susidėvi. Ekspertai sako, kad geriausia pirkti kokybiškas, savo vardą jau užsitarnavusių prekinių ženklų gaminamas kanceliarines priemones, kurios ne tik puikiai atliks savo funkcija, bet ir tarnaus ne vienerius metus.
Vargu ar prireiks
Mokyklinių priemonių pasirinkimas – išties platus, tačiau visų prekyboje esančių reikmenų jūsų atžalai tikrai neprireiks. Pasak specialistų, jei mokymo įstaiga nenurodė kitaip, moksleiviui greičiausiai neprireiks šių priemonių:
· Mechaninio pieštuko: tokie pieštukai greitai lūžta, vaikai juos nuolatos pameta, o plastikinis korpusas tikrai neprisideda prie gamtos išsaugojimo. Verčiau rinkitės įprastus, medinius pieštukus, kurie ilgai tarnaus, rečiau lūš ir atliks savo funkciją.
· Spausdinimo popieriaus: vos prieš dešimtmetį mokslo metai nebuvo įsivaizduojami be kalnų spausdinamos mokymo medžiagos, tačiau laikai gerokai pasikeitė. Pandemijos metu tapo įprasta naudotis kompiuteriais, o atliktas užduotis mokytojui išsiųsti elektroniniu paštu, tad spausdinti prireikia itin retai.
· Rašalo tryniklio: pasirodo, kad dauguma mokytojų negali pakęsti šios priemonės, kadangi ji gadina popierių, o ant viršaus „ištaisyta“ klaida susilieja ir tampa sudėtinga įskaityti. Tiek mokytojui, tiek moksleiviui naudingiau klaidą nubraukti ir ištaisyti viršuje, taip taupant laiką ir išlaikant tvarką sąsiuvinyje.
· Žaislų: nors gali pasirodyti, kad pirmokėliui neštis žaislą į mokyklą yra normalu, išties tai didelė klaida. Nepirkite ir neleiskite vaikui į mokymo įstaigą temptis žaislų – jie blaško ir sukelia nesutarimus bei pavydo scenas tarp klasės draugų.
Įtraukite į būtiniausių prekių sąrašą
· Prieš skubant į prekybos centrą patikrinkite moksleivio kurpinę – ar nesuplyšusi medžiaga? Ar nesusidėvėjęs pamušalas? Ir svarbiausia – ar petnešos neprarado savo minkštumo? Jei
kuprinės būklė apgailėtina, būtinai įtraukite šį pirkinį į savo sąrašą. Kuprinę patariama rinktis atsižvelgiant į atžalos ūgį – ne per didelę ir patogią, su daug skyrelių, kuriuose būtų patogu laikyti sąsiuvinius, knygas ir kitas priemones. Svarbu ir tai, kad kuprinės nugarinė pusė būtų paminkštinta, su specialia atrama, o petnešos – plačios ir minkštos.
· Kadangi mokykloje stengiamasi atskleisti vaikų kūrybinį potencialą ir lavinti vaizduotę, tai tėvai gali ir be mokytojos duoto sąrašo iš anksto nupirkti gausybę piešimo priemonių su ne mažiau, kaip 12 spalvų rinkiniuose: spalvotų pieštukų, vaškinių kreidelių, flomasterių, guašo, akvarelės, spalvoto popieriaus, kartono, popieriaus akvarelei ir t. t.
· Nepamirškite kokybiškų, slidaus ir storo popieriaus sąsiuvinių. Geriausia nupirkti tiek, kad net ir pasibaigus vienam sąsiuviniui, namuose vaikas turėtų atsarginį.
· Sąsiuvinius, kaip ir vadovėlius, reikės aplenkti, todėl parduotuvėse reikėtų surasti aplanka-lų sąsiuviniams ir knygoms. Geriausia pirkti porą skirtingų firmų aplankalų komplektų, nes dydžiai ne visada atitinka, be to, aplankalai gana greitai susidėvi.
· Patikrinkite ar mokinys turi kokybiškas žirkles, liniuočių rinkinį, skriestuvą, pieštukų, penalą, drožtuką ir klijų. Jei atsargos baigiasi – nepamirškite nupirkti naujų, nes šios priemonės universalios ir jų gali prireikti bet kurios pamokos metu, nepriklausomai nuo vaiko amžiaus.