„Vėl muilažolė. Skalbimui, valymui, plovimui, ir... Įdomu, ar kas iš jūsų jau bandėte skalbti muilažole (vaistiniu putokliu – saponaria officinalis) ir kaip jums ji tinka /patinka? Aš kai jau pradėjau, tai negaliu sustoti.
Suskalbiau visus rudenį pasidarytus 5 litrus, taigi teko pasidaryti papildomai. Šį kartą iš džiovintos muilažolės. Gavosi nei kiek ne blogiau “, – rašoma socialinio tinklo „Facebook“ puslapyje „Mano žolelės“.
Kaip pasigaminti skalbiklį?
Ėmiau 1 litrui vandens 50g džiovintos muilažolės, paviriau 15 minučių, palikau 12 valandų pritraukti, nupyliau skystį, pasmulkinau blenderiu likusią žolę, nuspaudžiau gautas putas į skystį, supilsčiau į 200 ml., buteliukus ne pilnus, nes laikysiu šaldiklyje, kad sušalęs į ledą skystis nesusprogdintų buteliukų. Baigta. Vieno buteliuko užtenka 3 ar 4 skalbimams.
Laikyti šaldiklyje jau mano išbandytas metodas. Nereikia jokių konservantų, kaitinimų. O iš šaldiklio išimtą galima savaitę, kitą laikyti šaldytuve ir naudoti ne tik skalbimui. Jau įsigudrinau ir grindis plaudama įpilti kiek skysčio į vandenį; ir odinius fotelius pavalyti – juk muilažolė puikiai tinka vilnai, šilkui, tai kodėl ne odai...
Natūralus skalbiklis tinka ne tik skalbiniams
O jei jau tinka vilnai, šilkui ir brangiems seniesiems gobelenams valyti, tai, ko gero, tinka ir plaukams ir savai odai. Dar nepradėjau naudoti, kaip šampūno ar dušo žele, bet ta mintis jau kirba. Gal jūs kas naudojate? Pasidalinkit.
O skalbinių skalavinimui vis įpilu savos gamybos obuolių acto pakvapinto pušų spygliais. Jau rašiau, kaip juos gaminu. Na, šis actas irgi mano valymo priemonė baigianti išstumti iš namų paskutinius cheminių valiklių likučius...
Taigi, skalbimo priemonės vėl turiu 5 litrus. Ir dar sausos žolės rezerve. O jei iki kito sezono ištekliai baigsis, turiu dar džiovintų kaštonų ir lauke gebenės. Jokios grėsmės, kad reiks grįžti prie skalbimo miltelių ar cheminių skysčių, rašoma socialinio tinklo „Facebook“ puslapyje „Mano žolelės“.