2010 metais Kinija aplenkė Japoniją , bendrąjį vidaus produktą tapusi ekonomiškai stipriausia valstybe pasaulyje. Dabar su Kinija varžosi tik Jungtinės valstijos, tačiau tai gali būti tik vienerių metų klausimas, kol ši šalis atsidurs pirmaujančiose pozicijose.
Pigus darbas ir „tu gali“ principas, iš žemdirbių visuomenės, pavertė Kiniją „pasaulio fabriku“. Čia gaminama viskas - nuo automobilių ir žaislų iki delikačių iPhone, Motorola Xoom tablet ir kt., elektronikos prietaisų.
Pigios, Kinijoje gaminamos prekės ne vienam leido pagerinti savo pragyvenimo lygį. Nesvarbu ar tai Brazilija ar Afrika, Europa ar Amerika - visi pasinaudojo nebrangia Kinijoje gaminama produkcija.
Tačiau yra ir blogoji šio reiškinio pusė - vartotojai pirkdami „Made In China“ produktus, sutaupo nemažai pinigų, tuo tarpu vietiniai gamintojai patiria nemenkų sunkumų, susidurdami su tokia konkurencija.
Viso to rezultatas - sumažėjusi vietinės produkcijos gamyba, reiškianti mažiau darbo vietų, daugiau bedarbystės ir dar paklausesnė Kinijoje pagaminta produkcija. Vartotojai žinoma yra patenkinti galėdami pigiai nusipirkti prabangos prekių, tačiau kaip darbuotojai turėtume tuo susirūpinti.
Kinijos sėkmė gali reikšti, kad Afrikos ir Pietų Amerikos ekonomika turės ieškoti naujų galimybių įsitvirtinti rinkoje. Europa ir Jungtinės valstijos taip pat negali jaustis pernelyg saugios. Vienas, dominuojantis pardavėjas, nėra ir niekada nebuvo teigiamas reiškinys pasaulio ekonomikoje, - rašo tinklapis totallycoolpix.com.
Siūlome pasižiūrėti nuotraukas, iliustruojančias darbą kinų fabrike.