• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Po šventinių linksmybių, padauginus alkoholio, kitą dieną kankina pagirios ir vienintelė mintis – kada visa tai baigsis ir per kiek laiko alkoholis pasišalins iš organizmo?

Po šventinių linksmybių, padauginus alkoholio, kitą dieną kankina pagirios ir vienintelė mintis – kada visa tai baigsis ir per kiek laiko alkoholis pasišalins iš organizmo?

REKLAMA

Turime jums atsakymą į šį ne vienam aktualų klausimą. Pasirodo, kad daugelis nė nežino, kiek laiko užtrunka, kol jis pasišalina.

Per kiek laiko alkoholis pasišalina iš organizmo?

NHS duomenimis, vienam alkoholio vienetui suskaidyti reikia vienos valandos.

Vienas alkoholio vienetas matuojamas kaip 10 ml arba 8 g gryno alkoholio. Tai atitinka nedidelę taurę vyno (125 ml), pusę bokalo alaus arba vieną taurelę stipriojo gėrimo (25 ml).

Taigi, jei linksmindamiesi praradote kontrolę ir išgėrėte šešis bokalus alaus, prireiks mažiausiai pusės paros, kad alkoholis pasišalintų iš jūsų organizmo, rašo metro.co.uk.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak NHS, yra daugybė veiksnių, nuo kurių gali priklausyti, kaip greitai alkoholis pasišalins. Šie veiksniai yra:

  • Lytis – esate vyras ar moteris;
  • Jūsų amžius;
  • Jūsų svoris;
  • Ar neseniai valgėte;
  • Kokios rūšies alkoholį vartojote;
  • Koks yra jūsų streso lygis.

REKLAMA

Alkoholio poveikis organizmui

„Didžioji dalis išgerto alkoholio į kraują patenka per skrandį ir plonąją žarną“, – anksčiau „Metro“ sakė Aliza Marogy, mitybos specialistė.

Iš kraujotakos jis patenka į vidaus organus, įskaitant smegenis, plaučius ir kepenis – pagrindinį organą, atsakingą už alkoholio šalinimą iš organizmo.

„Vartojant per daug alkoholio, gali sumažėti maistinių medžiagų kiekis ir kasos gaminamų virškinimo fermentų, reikalingų maistinėms medžiagoms iš maisto išgauti, sekrecija.

REKLAMA
REKLAMA

Alkoholis taip pat gali sukelti maistinių medžiagų trūkumą, dažniausiai dėl jo netenkama B grupės vitaminų, vitamino C, kalio, kalcio ir magnio. Magnis padeda palaikyti sveiką širdį, smegenis, nervų sistemą, kaulus ir reguliuoja cukraus kiekį kraujyje.

Jis, kaip ir kalcis bei kalis, taip pat yra pagrindinis elektrolitas, reikalingas kraujo pH subalansuoti, palaikyti pakankamą skysčių kiekį organizme bei reguliuoti raumenų funkciją.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

B grupės vitaminai reikalingi energijai, sveikoms ląstelėms, hormonų reguliacijai ir psichinei sveikatai, o cinkas ir vitaminas C yra būtini antioksidantai, reikalingi gerai imuninės sistemos funkcijai ir odai, kaulams, kremzlėms.

Tai taip pat gali turėti neigiamą poveikį jūsų odai“, – anksčiau „Metro“ sakė bendrosios praktikos gydytoja dr. Kajal Babamiri.

REKLAMA

Ji pridūrė: „Alkoholis laikomas diuretiku, nes verčia dažniau ir daugiau šlapintis, todėl dehidratuoja odą ir iš organizmo pašalina svarbiausias maistines medžiagas.

Dehidratuojantis poveikis gali sustiprinti odos sausumą, gali sąlygoti smulkių raukšlių atsiradimą.

Be to, alkoholis turi daug kalorijų, dažnai yra derinamas su saldžiais gėrimais, o tai gali lemti odos paburkimą, spuogų atsiradimą, taip pat padidinti veido rožinės paūmėjimo tikimybę.“

Geriau visai nepasišalintu, vieną kartą prisprogai ir gatavas visą laiką.
Ir kiekvienais metais pries sventes tipiskas straipsnis tuoj bus kad nepersivalgyt ka valgyt na ir tt
Geriau draskyt dešrą,prikimštą chemijos kur mėsos nerasta,ane Dulkiau ?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų